Menštruačné nohavičky verzus kalíšok

dorothee
20. feb 2024

Ahojte,
mate niektora skusenost s oboma tymito produktami,ze by ste mi vedeli napisat plusy aj minusy oboch?Zovsadial sa na mna tlaci reklama na menstruacne nohavicky,ako je to ekologicke a pohodlne.Rada by som vedela ci je to teda naozaj lepsie ako kalisok?

hariet
20. feb 2024

Za mna, kalisok mi vyhovuje ovela viac. Pouzivam ho uz vyse 15 rokov, predtym som pouzivala tampony. Nemam rada ten pocit mokra a spiny pri vlozkach, co mi pride velmi podobny pocit ako pri menstruacnych nohavickach a pritom tie este treba plachat a prat a vlozku aspon hned vyhodis. Tie nohavicky som si jedny kupila na vyskusanie a davam si ich v prvy den ako poistku s kaliskom.

tinka2233
20. feb 2024

Pokiaľ myslite reklamu na snuggs tak áno ta je všade. Ja vám sice v tomto neporadím ale ja použivam len menštruačne nohavičky, ale pokukavam po značke Sayu, kt nemá strieborne častice na vonkajšiej vrstve ako snuggs kde sa ukazalo, že to nemusí byť uplne ok

lujza123
20. feb 2024

@dorothee ja používam látkové vložky, co je v podstate podobne .
Počas dňa mám kalisok, ale v noci mi je nejako príjemnejšie byt bez neho, tak isto ked mi už konci menzes tak ako intímky .

Nevýhoda je pranie, ale na to si človek zvykne, pokiaľ ich kombinuje s kaliskom tak toho zas tak veľa nieje. Mňa co na nohavickach odrádza je ta cena, ja ked používam vložky mením ich veľmi často - nemusím ale chcem koli môjmu dobrému pocitu, nohavičiek by som preto musela mať naozaj veľa

Vyskúšaj, uvidis. Za mňa vynálezca kalisku by mal dostať nobelovku, na ten nedám dopustiť. Ale ako doplnok je urcite príjemnejšia nejaká fajnova makučka latka ako papierová vložka. Nehovoriac o tom ze klasické papierové vložky hrozne smrdia, hlavne také kde sú absorpčné granule

timea301196
20. feb 2024

Môžem sa opýtať? Koľko Kališkov vám treba?

lindus_esterka
20. feb 2024

Ja tiez radsej kalisok, ked ho dam spravne ani o nom neviem a hlavne mi vydrzi viac nez nohavicky - to zalezi ake silne dni mavas. Navyse moje nohavicky maju tu savu vrstvu asi do tretiny zadku a citim pri chodzi ten prechod, rusi ma to

lindus_esterka
20. feb 2024

@timea301196 ja mam 1, na zaciatku dni ho vyvarim, potom vzdy pri vylievani umyjem vodou a po skonceni menzesu zas vyvarim

stanulienkat
20. feb 2024

Mas tu o tom 1000 tem. Staci pohladat.

dorothee
autor
20. feb 2024

@timea301196 tiez mam len jeden,uplne staci 🙂

majlo1234
20. feb 2024

@dorothee kalisok stopercentne, tie menstruacne gate su pre mna ako inkontinencne plienky. O kalisku ani neviem, absolutne ho necitim, vyriesim rano a vecer v sprche a to je vsetko. Pre mna to bolo obrovske prebudenie, ako pohodlne sa da menstruovat😂

hsjdudhdbd
21. feb 2024

@dorothee kalisok je ta najlepsia vec aku vymysleli poradila mi to sestra T.O.C. Z Dm drogerie abi nevahaj ˇˇˇ mozno si to nebudes vediet davat ale dva tri cykly a uz sa vloziek nechytis a kopu penazi usetris budes cistejsia zo zaciatku som si davala intim ked nejake kvapky presli

hsjdudhdbd
21. feb 2024

@timea301196 kalisok mam velkost S znacky T.O.C. Z Dm ale ak preteka treba vecsiu velkost sle aj zeny po porode maju velkost s ˇˇˇˇ urcite skuste