Menštruačné nohavičky - skúsenosti

alinka183
1. dec 2021

Ahojte,poradte aku mate skusenost s menstruacnymi nohavickami?nepreteka cez ne? Aky je to pocit ked ich mate na sebe?

pondelok01
1. dec 2021

@alinka183 este sa mi nestalo, ze by pretiekli, ale cez silne dni mam aj kalisok a nohavicky len ako poistku. Pouzivam ich hlavne doma, a na noc je to super. Mam 2 ks denne a 2 ks nocne. Rano si vymenim, vecer si vymenim, tie 2 pouzite preperiem v pracke na kratky prigram a dam susit, a v tretich idem spat. Ked ich mam, tak nemam nejaky obzvlast pocit mokra, ale ked uz su plne, tak to spoznas. Ked ich preplachujem, tak som niekedy az prekvapena, kolko je tam toho zachyteneho (su cierne, tak to inak nevidim).

alinka183
autor
1. dec 2021

@pondelok01 dakujem

saskenix
2. dec 2021

@alinka183 My s dcerou mame tri znacky: ceske Snuggs, britske Wucca a slovenske Perties. Tie su podla mna jednoznacne najlepsie. Maju rozne druhy s roznou absorpciou, aj nohavicky vhodne na noc, este nikdy nepretiekli. Sice citis, ze su hrubsie ako bezne nohavicky, je to trosku ako keby si mala vlozku, ale bez neprijemneho pocitu dotyku pokozky s umelinou. Mam aj kalisok, ale uz ho takmer nepouzivam. Tie Perties sa inak daju vratit aj pouzite, keby si nebola spokojna.

akvi
2. dec 2021

@alinka183 ja som si kúpila "na skúšku" take smejdy za pár eur. A som milo prekvapená, že fungujú. Overené značky budu určite ešte lepšie, ja ich pouzivam hlavne na noc, vždy som mala problém,ze v noci mi to potieklo kade tade 😁 Teraz je to super. Cez den pouzivam na doma pri slabsom krvácaní, pri silnejsom to nie je ono, musela by som ich mať viac a to sa mi už nechce investovať.

laurika1432
2. dec 2021

Veľa krát som nad nimi už premýšľala, len neviem, taký ten špinavý pocit ma akosi odrádza. No ako to tu tak čítam, je to v celku fajn výmysel

marcellka32
2. dec 2021

Ja si to neviem akosi stále predstavit...bez vložky či tampónu by určite pretiekli u mňa..áno bez kontaktu umeliny, ale pol dňa to mať na sebe? No ja neviem, ostávam pri tamponoch a pravidelnej častej výmene

saskenix
2. dec 2021

@marcellka32 Ja vôbec nemam spinavy pocit, je to velky rozdiel oproti vlozke, pri ktorej mam ako hovoris "spinavy", nehygienicky pocit. Potom ide uz len o to, ako casto si nohavicky pocas dna menis, mozes aj sesttkrat za den, ak sa necitis komfortne - samozrejme, nemusis mat jedny nohavicky pol dna, ide o to, ze svojou absorpcnou schopnostou to tie nohavicky pol dna (aj dlhsie) ustoja a nepretecu. A tie s najväcsou absorpciou Ti urcite nepretecu, nech mas akukolvek silnu menstruaciu. Pre mna je to velké plus najmä v noci. A hlavne, ta kopa vloziek a tamponov konciacich na skladkach... toto je fajn alternativa.
Tazko to opisat, kym nevyskusas 🙂

akvi
2. dec 2021

@marcellka32 pre mna je to nie nahrada, ale alternativa a ja takto usetrim zhruba polovicu "materialu". Pri silnom krvacani mne nepostacuju, pri slabsom v uplnej pohode v noci su pre mna nenahraditelne.. Vkuse som prala plachtu a perinu, teraz operiem jedny nohavicky.. Ja napr. tampony nemozem, takze som odkazana na vlozky a v noci ja netusim, co robim, ale katastrofa to obcas byva.. 😀

marcellka32
2. dec 2021

@saskenix používam tampóny, nemám nikdy špinavý pocit, áno vytváram odpad, ale neviem si to nejako predstaviť napríklad v práci prvé 3 dni u mňa, to si pôjdem prezliekať nohavičky 4 x a tie špinavé nasiaknuté budem mať celý deň v taške v sáčku či ako?? Ja sa snažím to nejako prakticky vymyslieť, ale akosi mi to nepasuje stále.. prípadne napíš ako fungujes v práci s tým

marcellka32
2. dec 2021

@akvi chápem, ak nemôžeš tampóny, tak to určite je fajn alternatíva

trema
2. dec 2021

@marcellka32 tie nohavicky vela vydrzia, ja mam tieto a pise sa tam, ze su ako 7-12 vloziek/tamponov, vydrzim v nich dlho.. za pokus nic nedas, vyskusas a uvidis, ci ti vyhovuju, daju sa vratit aj pouzite https://perties.sk/produkt/bathory-extremne-vys...

ibrunova
2. dec 2021

@saskenix čiže máš vlastne 6 nohavičiek v práci? Akú to má vlastne výhodu?

marcellka32
2. dec 2021

@trema som za, že to skúsim, nie som úplný odporca toho, len ako píšem vyššie, v práci v tom sedieť 8 hodín, ok, môžem sa ísť prezliecť, a špinavé nosiť tam v sáčku v taške, a keď som v open space zmiešany kolektív mužov a žien, vrátim sa z wc a v ruke sáčok s použitými spodkami?

saskenix
2. dec 2021

@ibrunova Nie, nemam 6 kusov nahradnych nohaviciek v praci. Chcela som len povedat, ze ak sa niekto neciti uplne komfortne, moze si ich menit aj castejsie - ide len o to, ze savost je taka vysoka, ze teoreticky vydrzia aj cely den. Uprimne, uz dva roky som kvoli pandemii na homeoffice, takze pracujem z domu. Ale tie perties, co mam, mi v pohode 7-8 hodin vydrzia a tie, co su urcene na noc, mam celu noc a ziadna nehoda sa neprihodila.

marcellka32
2. dec 2021

@saskenix no ak pracuješ doma, tak sa to dá....ale popravde aj keď vydržia 8 hodín, ja v tom sedieť nechcem celý deň v práci

saskenix
2. dec 2021

@marcellka32 Nemame open space, chapem, ze tam je to ine, najmä, ked je zmiesany kolektiv... My mame kancelarie pod dvoch a a WC je na chodbe, na vecko som v takom pripade chodila s kabelkou. K tym nohavickam (myslim, ze pri kupe dvoch kusov) zvyknu pribalit malu nepremokavu tasticku na zips - pri odchode z vecka sa da napr. zastrcit za pas nohavic (zakryt svetrikom, sakom a pod.) Ono to podla mna stoji za to, aj keby ich clovek pouzival iba doma - v noci, cez vikend, pocas dovolenky... Pre mna je to neporovnatelny rozdiel v komforte.
Ani neviem, ako to vysvetlit, ale nie je to to iste, ako keby si mala 7-8 hodin vlozku, ani z hygienického ani z pocitoveho hladiska. Vsetky obavy chapem, uplne najlepsie je vyskusat sam 🙂

trema
2. dec 2021

@marcellka32 ako pisem, netreba to menit kazdu chvilu, cez obednu prestavku by ti stacilo, ak vobec.. skor mam pocit, ze by ti vadil ten pocit, ze sedis v niecom mokrom (vobec to nie je taky pocit a ani to nesmrdi)

snehulienka639
2. dec 2021

Ja aj keby som neviem ako chcela, nieco take si proste predstavit neviem a hotovo. Hlava ma blok a radsej ostanem pri klasickych vlozkach a tamponoch

marcellka32
2. dec 2021

@trema ani nie pocit mokrého, ale že by som v tom sedela pol dňa...no možno tomu dám šancu

0silvia0
2. dec 2021

@marcellka32 a kalich si neskusala? Tam v nicom mokrom nesedis, ani na ziadnych vyluckoch nesedis.

marcellka32
2. dec 2021

@saskenix vidíš, pre mňa by bolo nepríjemné dávať si nejakú taštičku s použitými nohavičkami nasiaknutymi krvou z pol dňa za pás nohavíc pod sako (ak keď v nepremokavej tasticke), a mať to ešte pol dňa v taške a. cestovat s tým domov..ale to som ja, hovorím, možno tomu dám šancu

marcellka32
2. dec 2021

@0silvia0 na ten pokukujem, len neviem aku veľkosť a znacku, v dm sú už asi 4 značky a veľkosti

0silvia0
2. dec 2021

@marcellka32 ja pouzivam cca 6 rokov, mne velmi vyhovuje, len je idealne mat v praci wc s umyvadlom spolu. Je tu aj diskusia ohladom kalichov, tam sa dozvies vsetko, aj baby pomozu s vyberom. Ja mam 6 rokov ten isty, iny som neskusala.

vivuska666
2. dec 2021

Baby. A keď mávam občas tak silné že až zrazeniny idú zo mňa, tak to tiež vydržia tie nohavičky?

marcellka32
2. dec 2021

@0silvia0 umývadlo nemám priamo na wc, ale hneď ako otvorím wc, a tam vždy niekto je, buď čaká na wc alebo kecaju a sú v zrkadle, 150 žien a 4 wc, neviem to vyriešiť

0silvia0
2. dec 2021

@marcellka32 no toto je horsie, musela by si ist s flaskou s vodou na wc a tam to oplachnut.

somtoja22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
14. dec 2021

@somtoja22 pre mňa je to nehygienické mať 24 hodín v podstate na sebe a so sebou krv v nohavičkách, nech sú akokoľvek save, ako píšeš ja prezliekam prádlo 2x denne (proste mám rada pocit čistoty) a nejako si to neviem predstaviť s týmito nohavičkami+ nevýhody pre mňa ktoré spomínam vyššie

pondelok01
14. dec 2021

@marcellka32 nic ti nebrani si aj toto speci pradlo vymienat 2x denne, ja to vymenim rano aj vecer. Ja mam velmi nepravidelny cyklus, a ked si neodsledujem ovulaciu tak ani srnka netusi, kedy zacnem krvacat. Ked sa mi zda, ze by to v noci mohlo prist, alebo by som riskovala, ze to dostanem pocas prechadzky daleko od domu, tak na to je to pre mna uplne nenahraditelna pomocka. Konecne neminiem zbytocne milion vloziek, alebo si nemusim strkat kalisok, ked este netreba. Pocas krvacania to mam iba ako rezervu, ak by kalisok pretiekol, alebo na zaverecne slabsie dni. Vtedy mi ale naozaj nevadi, ze ich mam tych 10 hodin na sebe.

marcellka32
14. dec 2021

@pondelok01 opakujem, nepáči sa mi pocit, mať na sebe pol dňa (celý deň), ms mám presné ako hodinky, takže to nepotrebujem ani mimo ms, som z domu 12 hodín preč, takže nemienim mať v kabelke špinavé prádlo nasiaknuté krvou+iné dôvody