Menštruácia počas dovolenky

melissa7263
7. júl 2024

dobry den myslite ze ak sa pojdem na dovolenke kupat s vlozkou bude to problem?
mam dostat menstruaciu a tampon a nic druhe nechcem pouzivat rozmyslam ze si k tomu kupim aj sortkove plavky pre istotu

pribinak
7. júl 2024

@melissa7263 kúpať s vložkou 😳😳😳😳 neviem si to predstaviť
Veď vložka nasaje vodu

melissa7263
autor
7. júl 2024

@pribinak neviem absolutne co ine mam spravit len dufat ze to neprijde niekde som videla ze aj bez nicoho ze vraj vo vode by menstruacia mala prestat

barka1
7. júl 2024

@melissa7263 to je vtip, že? Nie velmi vtipný...
Však si daj vložku a vlez si do vane, aby si zistila, co to spraví, ak si to nedokážeš predstavit...

galganka
7. júl 2024

Tampón do vody, alebo menštruačné plavky. Ak vlezieš s vložkou do vody, von vylezieš s nacucnutou špongiou. 🫣

vanilkovazmrzka
7. júl 2024

Ale musis ju poriadne oblepit lepiacou paskou.

Normalne sa 2 dni nebudes kupat a potom skus nejake tie menstruacne snugs ked uz nebudes silno krvacat

barka1
7. júl 2024

@melissa7263 v 21.storoci už existuju okrem tamponov aj menstruacne plavky a kalíšky

mamatroch
7. júl 2024

@melissa7263 vlozku isto nie, ked tak, skor by som zvazila menstruacne plavky. Ale s tymi ja skusenost nemam, mozno niekto poradi.

januska12323
7. júl 2024

Tie prázdniny už trvajú nejako dlho 🙈

macekovam
8. júl 2024

po takychto prispevkoch sa mi hnusi a bojim sa ist kamkolvek kupat.. fuj.. s prepacenim...aj s s tymi menstruacnymí plavkami.. fuj..fuj..

diewcatqoo
8. júl 2024

Vo vode by mala menstruacia presjt? Sakra, preco som sa ja krava pol zivota trapila s bolestami pocas menstruacie... pricom stacilo len vliezt do vody 🙄

mia781312
8. júl 2024

Koľko máš rokov prosím ta? Ak ešte si není ani v puberte skus sa mami opýtať ako to funguje.

petamich
8. júl 2024

ty si sa este nikdy nesprchovala alebo nekupala doma pocas menstruacie? ved ta krv, sliznica a vsetko normalne ide z tela von (ked nie vo vani, tak hned ako vylezies), ak by to bolo take jednoduche, ze voda menstruaciu zastavi, tak sa neriesia tabletky na oddialenie (predpise ti gynekolog), kalisky a menstruacne plavky (kupis v obchode)

akoze fuj, chudaci ti spolu-plavci, ze ti vobec take napadne

bubuzu
8. júl 2024

Menštruácia vo vode neprejde, len vtedy nebudeš krvácať,pretože tlak vody to nedovolí. V momente, ako vyjdeš z vody sa to ale spustí. Mám to odskúšané, tých pár metrov, čo som bola ešte po kolená vo vode a dokým som prešla k deke som bola celá od krvi ako sa to rýchlo spustilo. Prišlo mi, že toho bolo po tom pláváni aj viac ako bežne. Čiže na tvojom mieste by som dala menstruačné plavky, obliekla ich až na pláži a keď vyjdeš z vody, vyzliecť a dať vložku. A takto to striedať.

oblecenie99
8. júl 2024

Mne stačí, že napíšeš, kde sa v tom čase chystáš 🙈
No a teraz vážne, niečo podobné som riešila prvýkrát približne v roku 2002, keď som mala cca 13 rokov. A vyriešil to aj vtedy tampón. Prečo tampóny nie? Zdravotné dôvody, alebo si ešte mladá a nemáš skúsenosť, tak sa toho bojíš? Skús to viac rozpísať, možno ti vieme poradiť, či povzbudiť. Absolútne nemám skúsenosť s takými špeciálnymi plavkami, skús si to prípadne naštudovať. Ale v žiadnom prípade prosím nechoď do vody s vložkou, toto je veľmi veľmi zlý nápad. Ak nechceš ani tampón, ani ten kalich, tak budeš musieť dovolenku presedieť na pláži v kraťasoch, žiaľ.

patus_2
8. júl 2024

@melissa7263 ak nevieš čo máš robiť, tu máš niekoľko moznosti: tampón, tampón s aplikatorom, kalíšok, menštruačné plavky, menštruačna huba, posunutie menštruácie liekmi ... Kľudne si môžeš ak kombinovať spôsoby, napr. Ms plavky a tampón, ms plavky a kalíšok.
Celkom ma zaujíma ako si predstavuješ kúpať sa s vlozkou?

melissa7263
autor
8. júl 2024
simsalabim
8. júl 2024

@melissa7263 menstruacne plavky, hned do vody zaplavat a hned sa ist prezliect. Alebo poharik ci tampon. Ale vlozka urcite nie, ved nasaje vodu a ked z nej vyjdes, bude tiect.

januska12323
8. júl 2024

@melissa7263 23 rokov?? Nepomýlila si sa?

patus_2
8. júl 2024

@melissa7263 a doteraz si sa nikdy nekupala počas menštruácie? A ani tampón si si neskúšala dať? Skús tie najmenšie, keď prídeš na spôsob ako ich zaviesť, pôjde ti to aj s väčšími.
Doležite je po každom kúpaní (vylezení z vody) tampón čistými rukami vymeniť za nový. Určite to zvládneš, nieje to žiadna veda, poznám dievčatá, ktoré plávajú a od svojich 11 rokov takto fungujú.
A do budúcna určite skús kalíšok. Potrebuješ sa s ním naučiť pracovať, ale je to vynikajúca vec.

3petka
8. júl 2024

@melissa7263 čo si s vložkou? Jednak ti vložka nasaje vodu. A všetok ten odpad z tela budeš vypúšťať do vody.
Normálne použi tampón, sú aj originál na kúpanie. A neviem či náhodou nevymysleli aj plavky na menzes.
Ja tiež neznášam tampóny ale ako na potvoru vždy na dovolenke mám menzes, tu chvíľku čo som vo vode vydržím a potom sa idem prezliecť.

luliu
8. júl 2024

@melissa7263 23? Moja 15 rocna dcéra vie čo má robiť cez menštruáciu. Máš dve možnosti - buď si dať tampon, kalisok alebo neliezt do vody

melissa7263
autor
8. júl 2024

@luliu nemusite byt hned neprijemna sa len pytam doteraz sa mi to este nikdy nestalo pretoze vzdy mi chodila predne kazdy 28 den

melissa7263
autor
8. júl 2024

@januska12323 nie a ked mate problem staci vypnut a nepisat nic lebo ako to vyzera tak neviem kolo mate vy ale na to ze mam 23 a vy zjavne omnoho viac to vyzera tak ze sa chovate ako 12 rocna pubertiacka

wilkova
8. júl 2024

Menštruačné plavky...zdôrazňujem pre istotu slovo PLAVKY (nie menštruačné nohavičky) 👍👍👍

melissa7263
autor
8. júl 2024
melissa7263
autor
8. júl 2024

@wilkova 👍

melissa7263
autor
8. júl 2024

dakujem za vsetky odpovede ktore boli slusne niektore mi pomohli 👍😊

angelinja
8. júl 2024

@melissa7263 ty mas 15 rokov???

drahomirrra
8. júl 2024

V DMke si kúp menštruačné plavky. Ideálne dvoje. Hneď po kúpaní prezliecť. Hotovo.

simsalabim
8. júl 2024

@melissa7263 zo skusenosti s dcerou, je uz roky vzdy vyjde menzes na dovolenku, nech robime, co robime... toci 3 menstruacne plavky a jedny obycajne cierne, ak treba. Po plavani sa hned prezlecie a nie je ziadny problem, aj pocas silnych dni. Ale samozrejme, plati zaplavat a hned prezliect.