Menštruácia po mimomaternicovom tehotenstve

r_t
16. máj 2014

Ahojte, viete mi poradiť? Moju radosť z tehotenstva hneď o 5 dní zmaril odber HCG, lebo z dňa na deň klesla hodnota - z 503 na 402, takže mi lekár povedal, že proste "to" v rannom štádiu, cca 4tt odumrelo, a poslal ma na vyčistenie (nemám rada slovo kyret). O dva týždne som prišla na kontrolný odber HCG a hodnota bola 5200, večer predtým som ale dostala strašné krče, takže som sama vedela, že niečo nie je v poriadku. Takže nakoniec to bolo mimoriadne tehotenstvo a pravý vajíčkovod mi museli vziať. Viete mi poradiť, kedy približne by sa mala dostaviť menštruácia? Dnes je od vyčistenia 7 týždňov, ale od laparoskopie pri mimom. 4 týždne. Vopred ďakujem.

PLUS - ďalšia podotázka: Na nete sú rôzne dohady, kedy sa začať snažiť o bábätko znovu, mne lekár odporúčil 2-3 menšt. cykly, ale niekde radia min. pol roka. Aké máte skúsenosti?

patricia24
26. máj 2014

@r_t ahoj ja som 13 decembra bola na vycistenie lebo som potratila a otyzden nato zas a potom 23januara 2014 som dostala MS. a ak sa pokusate o druhe mimco tak je dobre 3 mesiace pred tehu brat kys.listovu

veronik23
27. máj 2014

@r_t Ahoj 🙂
Ja som mala tiež mimomaternicové tehotenstvo. Vajcovod mi nechali ale je nepriechodný.Mne ho robili 15.11.2013 asi dva týždne som špinila, prečisťovala. Menštruáciu som dostala 19-20. decembra.2013mala som ho dlhšie a silnejšie. Hneď prvý deň menštruácie som si mala dať antikoncepciu.3 mesiace som užívala antikoncepciu a potom vy robili vyšetrenia a mohli sme sa snažilkovať. prvé dva mesiace po vysadení antikoncepcie som mala normálnu menštruáciu no teraz tento mesiac som mala divnú mrchu. Meškala 4dni a bola slabšia a iná ako obvikle. Dnes som bolo na preventívnom vyšetrení po troch mesiacoch. Doki mi odobral výteri a krv na hormonálne vyšetrenie. Teraz musím čakať 2 týždne na výsledky.
Ničoho sa neboj, hlavu hore všetko bude v poriadku. A myslim si že máš tiež pri sebe dobrého partnera ktorý ťa 100% podporuje. 😉 🙂

lenochch
12. sep 2014

Vravia pol roka ale já som hned po troch a aj sa podarilo ....sice má doktor .spiskla ale všetko dobře dopadlo

zuzka6432
5. máj 2017

Ahojte. Chcela by som sa spýtať kedy sa môžem pokúšať o mimco. Mala som mmt ale žiadnu laparku mi nerobili. Vaječníky aj vajcovody mi nechali, telo sa samé vyčistilo. Sú tomu 2 mesiace