Menštruácia po Covide-19

27. okt 2023

prosim tie co ste mali problem s menstruaciou po kovide, casom sa to same spravilo?
5 mesiacov po prekonani som zacala mat ovela kratsi cyklus, ktory raz prisiel dokonca hned po ovulacii, bola som u gynekologa, predpisal mi progesteron v druhej faze na jeho upravu a momentalne som to pre istotu nedostala vobec, uz tyzden cakam a nic. na sone pred mesiacom vravel, ze vsetko vyzera byt inak v poriadku. mam pred 40-kou a konecne mam partnera s ktorym by sme chceli rodinu, no mam hrozu ci mi ten kovid nesposobil predcasnu menopauzu. tehotna urcite nie som.

tenerifka
27. okt 2023

predcasnu menopauzu urcite nie, ale hocijaka virusova ci bakterialna infekcia dokaze rozhadzat cyklus. Ja som teraz mala nejaku virozu po 1 a pol roku (asi covid, len neskutocne silna nadcha a trochu skrabanie v hrdle), a dnes som zacala trochu spinit (16.deñ cyklu), ide ma porazit, lebo ak mi ta sviña pride skor, tak mi vyjde v novembri na dovolenke a budem zase musiet brat Norethisterone

autor
27. okt 2023

@tenerifka no len mne zial ani tie hormony nezaberaju..

tenerifka
27. okt 2023

boze, tak nic neber, naco? A neboj, covid virus urcite nic nesposobil, keby prestali predavat tie sproste testy, tak by sa aj ludska populacia ukludnila z toho sialenstva, co vyvolali, len aby sa vsetci nechali napichat

lucila83
27. okt 2023

Mne po covide sa úplne rozhádzal cyklus a z pravidelných 28 dní sa stalo 23 dní - 25 dní. Na gynekológii mi po vyšetrení povedali, že všetko je OK, vraj to má veľa žien a upraví sa to do cca 6 mesiacov po covide. U mňa to bolo 8 mesiacov, kým sa to vrátilo do normálu. Mám 40 rokov.

pkgirl30
27. okt 2023

aj menopauza to môže byť, u nás v rodine je to v tomto veku normálne

autor
28. okt 2023

@lucila83 dakujem pekne, ukludnila si ma.