Menštruácia alebo čistenie po pôrode

doda26
7. sep 2021

Ahojte, som osem tyzdnov po porode a neviem ci som dostala uz menzes alebo je to stale docistovanie po porode..celych 6 tyzdnov som krvacala a dost…potom dva tyzdne nic a dnes znova krv…keby plne nedojcim tak ma to tak neprekvapi, ale malu neprikrmujem, ozaj je len na mojom mlieku a mam ho aj dost vela, mala pribera, casto papa, aj v noci…vsade citam, ze by menstruacia nemala prist, a ak prisla tak je vraj chyba v dojceni 😔 tie co ste mali podobnu situaciu, ovplyvnilo to dojcenie nejako?

angel993
7. sep 2021

@doda26 ja som tiež kojila intenzívne a MS prišla hneď po šestonedeli

doda26
autor
7. sep 2021

@angel993 a s dojcenim to nespravilo nic? Nadalej ste krmila len materskym mliekom? 🙂

angel993
7. sep 2021

@doda26 áno, dojčila som rok a pol, mlieka som mala dosť, musela som prestať, kvôli ďalšiemu tehotenstvu

horwi
7. sep 2021

@doda26 vobec to neovplyvnilo nic. Ja som prvy krat mala menzes po 10 tyzdnoch... Jemne spinenie normalne 6 tyzdnov, 4 dni pauza a potom 3 dni taka husta krv 😬 a do menzesu vobec nic. Teraz cakam ci bude alebo nie zas 🤷‍♀️😁 zenske telo je nevyspytatelne
K tomu dojceniu, normalne pokracuj dalej, vraj sa meni chut jemne pocas, ale to je mozno zase len nejaka "klebietka" 🤷‍♀️😁

nevenka
7. sep 2021

@doda26 neboj nic, ja som dostala po prvom porode po 4 mesiacoch, tiez dost skoro, na to, ze som dojcila a odsavala, mala plby mrazak a prsia stale plne. A pravidelne 33 dnove cykly. Na mnozstve mlieka sa to neprejavilo vobec. Druhe dieta, menzes po 6 mesiacoch a mlieka som mala menej, ale to suviselo skor s hypertyreozou, co sa mi objavila presne v tom case. O 5 rokov tretie dieta, menzes po 4,5 mesiacoch, neprikrmujem, ma 8,5 mesiaca a dojcim normalne. Teda papa uz prikrmy ine, ale ako pitby rezim ma len moje mlieko a kusok vodicky, lebo flasku mi nechce ani vidiet. Takze podla mna sa nestresuj, ze daco s dojcenim nie je v poriadku. Len si proste asi plodna. Niekomu vysoky prolaktin neblokuje ovulaciu. Ja som mala ako 13 rocna prolaktin ako dojciaca zena a ovulovala som. Sice nepravidelne, ale ano. Takze neboj nic.

tani777
7. sep 2021

Ja som mala presne tak isto,ale nebol to menzes,len zvysok docistenia 🙂 mala bude mat rok a stale nic 👍

halci
7. sep 2021

Tiez som mala podobne. Nakoniec to bolo len cistenie a menstruacia prisla cca o 14 mes neskor.

doda26
autor
7. sep 2021

@nevenka dakujem za povzbudive slova 😊 len teraz jak str napisali, ze ste mali vysoky prolaktin…viem ze ked mi robili hormonalny profil ako 20-rocnej kvoli cyste co som mala, tak tiez mi zistili vysoky prolaktin a tiez som ovulovala bezchybne…dokonca dcerka sa nam teraz podarila na prvy sup takze hadam to bude tou plodnostou 😄

doda26
autor
7. sep 2021

Dakujem Vam zienky, som rada ze tie ktore ste to mali menzes, ze to neovplyvnilo dojcenie 😊 a teda mozno to ani nie je menzes ale len docistovanie, tak uvidim o mesiac ci nieco pride alebo nie 💁

nevenka
7. sep 2021

@doda26 len teda uz pozor, aj nechcete hned druhe 😊🤭😍