Menštruácia a bolesť pŕs

19. jan 2022

Ahojte, prosím vás, takmer stále má pred menštruáciou bolia prsia a keď MS príde, tak vtedy bolesti ustúpia. inak tomu nebolo ani tento mesiac, strašne ma boleli prsia, bez podprsenky som nemohla byť ani sekundu , MS však stále nemám a prsia z ničoho nič prestali bolieť. Mala som pred pár dňami jemné špinenie ale to len po pohlavnom styku , snažíme sa už za chvíľku rok o dieťatko s mužom a stále nič... Stalo sa vám prosím vás teda niekedy, že menštruácia neprišla a prsia prestali aj tak bolieť? (Neviem, ktorý deň má prísť MS keďže mám nepravidelny cyklus ale dnes som 35DC).

nelca0510
19. jan 2022

Tak podľa mojej vesteckej gule sú urob test. Ono môžeš riešiť všetky príznaky a podobne,ale len toto ti dá odpoveď.

autor
19. jan 2022

@nelca0510 test si spravím, už som si aj spravila pred 3 dňami a niečo sa mi tam zdalo ale bolo to veľmi slabé, akko som už písala mám nepravidelny cyklus, teda aj nepravidelnu ovuláciu, niekedy mám ovulku na 10 DC, niekedy na 19 a niekedy aj na konci cyklu , niekedy ju dokonca celý cyklus ani nemám , teda neviem sama kedy je správny čas na vykonanie testu, ovuláciu si už druhý mesiac totiž nesledujem lebo už som to nechala "plávať" už nie som taká upreta na to lebo psychika robí veľa...

autor
19. jan 2022

@nelca0510 ja ani neriešim tehotenské príznaky ako to či je normálne keď prsia bolia tak akoby úplne že "horeli" (vždy keď začne MS mi tá bolesť úplne prejde) a teraz MS neprišla ani náznakom a prsia absolútne nebolia...

emalka
19. jan 2022

Bolest prs je sucastou predmenstruacneho syndromu (PMS). Je to bezna sucast cyklu, sposobena narastom progesteronu a poklesom estrogenu.
(Neda mi, len sa cudovat, ze toto baby neviete 🤔 Aspon raz za tyzden je tu otazka suvisiaca s PMS od zien ktore sa strachuju ze im nieco moze byt...)

Kazda zena a kazde tehotenstvo su ine. Moj jediny priznak bola brutalna unava, ktora mizla a znovu sa vracala kazdych x dni, bolest prs prisla az v cca druhom mesiaci. Ine baby to zas maju od sameho zaciatku. To ze ta prsia prestali boliet nehovori o nicom v tomto bode 😉 Treba testovat, nic ine ti nepomoze v tomto bode, idealne rano.

autor
19. jan 2022

@emalka ale ja viem že je to PMS ale ja ti vravím to že zrazu prestali bolesť prsia už tretí deň ma nebolia vôbec a MS nikde ...