Menopauza v 42. rokoch

martinka2309
17. aug 2022

Dobrý deň prosím o radu v 2018 mi vzali maternicu vaječníky kvôli rak.ovine mam 42 rokov a teraz asi pol roka som začala rapídne priberať viete mi niekto poradiť čo je na to dobre keď mám pravdepodobne nízku hladinu estrogénov nechcem brat hormóny skôr niečo na prírodnej báze ďakujem

janickacrazy
17. aug 2022

@martinka2309 treba sa poradiť s gynekologom, prečo nechceš brať hormóny? Asi ti chýbajú, ked sa ti prirodzene netvoria.

heln
17. aug 2022

@martinka2309 nuz neviem ci ti to pomoze, ale precitaj si nieco o indonale, prirodny vytazok indol3 z brokolice a kapusty.... mozno to bude nieco co hladas, pomaha pri hormonalnej nerovnovahe, ale aj cystach a rakovinovych stavoch.

nevenka
17. aug 2022

@martinka2309 no ak Ti v 2018 vzali aj maternicu a aj vajecniky, tak v menopauze si uz davno, nezacalo to teraz. Telo starne a sprava sa, ako keby si mala prirodzeny prechod, len to prislo takto radikalne po tej operacii. Prave preto sa este mladym zenam odporuca HRT, aby si telo myslelo, ze este nema starnut, ze este mas ako keby vlastne hormony. A ano, priberanie, navaly, to k tomu patri. A mozno aj problem so stitnou zlazou. Treba aj to vysetrit.

babydesire
19. aug 2022

@martinka2309 endokrinologovi chodis ?
Moja mama chodi odkedy mala rakovinu v 41r. a tiez jej vsetko zobrali.. ale ona je odjakziva plnsia,ja tiez,jej mama tiez,takze u nas vaha je geneticka

martinka2309
autor
19. aug 2022

@babydesire áno chodím tam je všetko ôk

dejka239
7. jan 2024

@martinka2309 ahoj. Viem, že je.prispevok už starší.... ja mam tiež 42 a idú mi dať všetko von. A tiež nechcem hormóny. Môžem sa spýtať či si našla niečo nehormonálne čo zabralo. Ďakujem