Menopauza v 40tke

20. dec 2020

Mám 40, som rok po porode, kojim. Menzes mi naskočil hneď na 3 mesiac. Vždy býval pravidelný. V poslednej cykly sú ale nepravidelne, s rozdielom 24-35 dní. Mávam aj návaly teplam žeby sa začala menopauza? Mal niekto tak skoro?

drzaopica
20. dec 2020

Moze byt, ale skor si este hormonalne rozkolisana.Ale nic nie je vylucene chod na odber ku gynekologovi a budes sa vediet zariadit.moja sestra je v prechode od 43 r a ma male 4 r dieta ja zase menzes ukazkovy a vek vyssi je to individualne.Ona mala menzes slabsi, ale pravidelny a suchost posvy, nervozita, vybusnost, ale hormonalne odber bol uz velmi zly

andrejka1974
20. dec 2020

Ja by som uz chcela byt po o 2 mesiace 47 a stale pravidelny

autor
20. dec 2020

@drzaopica ďakujem. Áno, chystám sa ale až po sviatkoch. Nemyslim si, žeby to bolo kojenim. Nie je moje prvé dieťa a nikdy nebol kojenim ovplyv.cyklus. ale tak, aj môže byť. Celkom sa toho bojím, bo viem, ako to mama ťažko znášal a. Jedna moja kolegyňa, dokonca kvôli tomu aj z práce ostávala doma

renata1405
20. dec 2020

Ano.. priznaky mozes mat aj 10 rokov.. povedal mi to dr. Mne to presne zacalo hned po 40 tke.

janulka1985
20. dec 2020

Ahojte ja mam 35 a mne zacali pociatocne problemy s menopauzou skracuje sa mi cyklus ale su aj vykyvy ovulacne krvacanie,navaly tepla zmeny chuti v jedle, nervozita aj depresie naskocia sem tam, a vyhladavanie samoty samozrejme kleslo mi libido... pijem zatial caj na menopauzu a riesim homeopatikami.az zacne vynechavat potom pojdem k doktorke pre hormony...robila som si tohto roku aj test na menopauzu..je to test na FSH hormon

jendralka
21. dec 2020

ahojte, pridavam sa k vam, budem mat 42 a tiez uz rok "bojujem" ... chystam sa k endo na odbery po novom roku

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. dec 2020

@janulka1985 kde si kúpila test? Čo to je vlastne za test?

autor
21. dec 2020

Čo robí menopauza s váhou? Pribera sa či chudne?

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka1985
21. dec 2020

Holky test som objednala cez inteenet.. v lekarni velmi sa neda kupit mozno vo vacsich mestach.. ja osobne som objednavala z tejto stranky https://www.medihum.sk/113-diagnosticke-pristroje

alenamihal
21. dec 2020

tak mne ako odbila 40tka,tak tiez sa mi zmenila menstruacia....a chcem schudnut 5 kg a vaha stale stoji a uz robim vsetko mozne preto...aj nalady mam na zabitie...zmena a zmena vsade...idem na gyndu,nech mi povie,co sa deje so mnou,,mysli,ze hormony sa ozyvaju ...

autor
21. dec 2020

No super. Kedy bude obdobie, že žena bude len tak chudnúť? Furt len priberá, či tehotenstvo, či menopauza 😊

janulka1985
21. dec 2020

Načo chudnut aspoň je za čo chytit... chudí ludia sa skor unavia aj maju horsi priebeh hocjakej choroby..treba sa prijat taka aka ste holky❤

evuska32
22. dec 2020

Dievcence mne zacal haprovat v. 39 r. a veru do polroka som uz nemala ziaden... cize uz nemam 5 roko 😪 doktorka mi robila hormonalny profil a ze uz nic...ale je pravda, ze teraz 11.11. mi prisiel na 2 dni 😁

autor
22. dec 2020

@evuska32 ako to je, keď prejdú tie návaly a všetko....v čase keď mali byť krámy...čo žena cíti? Má bolesti , tlaky v bruchu abo tak?

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evuska32
22. dec 2020

Nemam nastastie ani navaly ani vykyvy nalad (teda aspon ja to tak necitim🤭), iba som pribrala 10 kg a libido je na bode 0. Neberiem ziadne hormony ani nic na menopauzu. To ze prisli po tolkom case je aj pre mna zahada...ono to bolo iba take spinenie

cukroska
25. aug 2021

Hormonálna nerovnováha

martrle
9. sep 2021

@janulka1985 aj mne to tak presne bolo.a začalo to v 37

janulka1985
9. sep 2021

@martrle ahoj..teraz je obdobie pokojnejsie m MS mavam kazdy mesiac s vykyvom par dni.. zda sa akoby vsetko bolo v normale..tak neviem mozno to u kazdej inak prebieha ..fáza raz taka a inokedy iná

bocianoviny
4. sep 2022

@janulka1985 Pripravujem pre OZ Bocian s odborníkmi debatu o menopaze online, pretože zisťujem, že "vieme" tak 10%, ešte by vás to zaujímalo? Mali by ste nejaké konkrétne otázky? Vďaka, že odpoviete. 🙂

bocianoviny
4. sep 2022

@evuska32 Pripravujem pre OZ Bocian s odborníkmi debatu o menopaze online, pretože zisťujem, že "vieme" tak 10%, ešte by vás to zaujímalo? Mali by ste nejaké konkrétne otázky? Vďaka, že odpoviete. 🙂

bocianoviny
4. sep 2022

@evuska32 Pripravujem pre OZ Bocian s odborníkmi debatu o menopaze online, pretože zisťujem, že "vieme" tak 10%, ešte by vás to zaujímalo? Mali by ste nejaké konkrétne otázky? Vďaka, že odpoviete. 🙂

bocianoviny
4. sep 2022

@alenamihal Pripravujem pre OZ Bocian s odborníkmi debatu o menopaze online, pretože zisťujem, že "vieme" tak 10%, ešte by vás to zaujímalo? Mali by ste nejaké konkrétne otázky? Vďaka, že odpoviete. 🙂

alenamihal
5. sep 2022

@bocianoviny ja co ja pozeram zeny(moderatorky,modelky atd) zo zahranicia( uk a usa) a vedu diskusie ohladom menopauze,tak my nevieme ani 10% si myslim....a je to isto vazna tema...dost sa dozvedam od nich vela...

janulka1985
5. sep 2022

@bocianoviny mna by to urcite zaujimalo.. predsa idem pomaly k 40tke a uzitocne info hlavne zo skusenosti staršich žien bude len na osoh.. lahsie sa bude źenám predchádzať problémom, hlavne čo s najmenšim použitím pharmakologických pripravkov.Skôr prírodne zmiernenie priznakov pouzitie bylinných prípravkov

bocianoviny
9. sep 2022

@janulka1985 Ďakujem za veľmi povzbudivú a popravde úžasnú odpoveď. Nie je úplne samozrejmé, aby človek ocenil, že čo môže zorientovať jeho, pomôže aj iným. To je najlepšia reakcia, akej sa môžeme dočkať. Plánujeme, asi budeme komunikovať mailom alebo cez FB či insta, čo Vám je lepšie, pošlite na seba do správy. A krásny víkend prajem!

bocianoviny
9. sep 2022

@alenamihal Ďakujem za odpoveď a rovno sa spýtam, či by ste mi, ako niektorá z aktívnych dám, neposlali link alebo si skúsili spomenúť, čo to bolo, čo Vás oslovilo najviac buď obsahom alebo štýlom. To by bolo super. Plánujeme komunikovať vlastné info, organizovať, budeme mailom alebo cez FB či insta, čo Vám je lepšie, tak ak by ste mali chuť sa zapojiť, pošlite na seba do správy. A krásny víkend prajem!

domcek77
14. feb 2023

Ahojte, co pouzivate na bolest hlavy, nospa ani ataralgin, voltaren nezaberaju.