Menopauza

dedincanka131
27. jún 2024

Žienky moje. Bol už niekto v takej situácii ako som ja, co sa týka menopauzy? Mne už nepomaha ani miestnosť, ktorá je klimatizovaná na 23 stupňov. Strašne návaly ako keby som mala 50 stupnove horúčky, potím sa neskutočne, som normálne obmedzovana ísť vonku, ísť ku niekomu na návštevu. Mam 54 rokov, poslednú menštruáciu som mala 2 roky dozadu, ako tak sa to dalo zvládnuť. V septembri som mala polyp na maternici, takže musel byť zákrok, no odvtedy niečo neskutočné. Pijem čaj na menopauzu a kvapky. Chcem vedieť či má niektorá z Vás taky istý priebeh. VRAJ VYDRŽAŤ 🫣🫣🫣.

stellarstar
27. jún 2024

@dedincanka131 a nejaké tabletky si neskúšala?
Alebo ešte hormóny

elenka.k
27. jún 2024

@dedincanka131 akurát, mi dr. potvrdil, že vchádzam do menopauzy - priskoro,
už teraz mi je pod psa, UF -Vydržať? Do kedy??
M-ko zatiaľ mávam. Tabletky nemôžem, nakoľko som bola operovaná.

stellarstar
27. jún 2024

@elenka.k koľko máš rokov? Ja mám príznaky už 2 r a minulý rok potvrdená perimenopauza
Mko je prosím co?

elenka.k
27. jún 2024

@stellarstar Mko je menštruácia, mám 42

elenka.k
27. jún 2024

Budem mať 😅

dedincanka131
autor
27. jún 2024

@stellarstar - hormóny nemôžem som onk., začala som brať kvapky čo mi poradila známa v lekárni ale vraj zaberajú po 2-3 mesiacoch dovtedy zdochnem 🙆🙆🙆 to radšej každý mesiac menštruáciu a máš pokoj.

elenka.k
27. jún 2024

@dedincanka131 to fakt? to bude až také? OCH.

elenka.k
27. jún 2024

Ináč, tie kvapky, mi dr. povedal, že môžu ale nemusia zabrať - na bylinnej

gaaaa
27. jún 2024

@dedincanka131 Ja mám 45r.a to isté. V kuse som mokrá spotená už som z toho zúfalá. Ideme niekam a v taške na prezlečenie tričko ale to je zbytočné prezlečiem a ďalšia sprcha po mne tečie. Mne v decembri odstraňovali polyp.A tiež mi nič nezaberá a dr.nič nerieši jej obľúbená veta to je všetko vekom.

deti95060810
27. jún 2024

videla som tu aj skupinu na Mk... možno niečo viac poradia alebo sa tam môžeš dočítať...

stellarstar
27. jún 2024

@elenka.k jáj 🤣🙈

stellarstar
27. jún 2024

@dedincanka131 a aké kv užívaš? No mne ide ms už len každé 2 - 3 mesiace, návaly mám ale nie až také silné jedine keď je vonku teplo a ja pracujem

stellarstar
27. jún 2024
elenka74
27. jún 2024

Dievčatá, ja budem mať 50 rokov, menzes mám, ale asi aj vďaka antikoncepcii. Začínam mať tiež návaly tepla, som unavená, podráždená alebo sa rozrevem, lezie mi to na nervy a lekár mi povie, že čo už, že každý starne 😠

rozculena
27. jún 2024

ja mám návaly 20 rokov,začalo mi to v 38............postupne sa to zmierňuje,ale leto je hrozné.....

akinomel
27. jún 2024

@dedincanka131 áno, aj ja. Žiaľ. Pomáha mi vynechať sladké a doplnok výživy z lekárne Yzoflavóny Duo, to mi moje stavy zmierňuje. Musím vydržať 🙄

lucia851
27. jún 2024

@dedincanka131 ja mám tiež hrozne návaly,idem v utorok na gyndu menzes mi neprišiel vôbec skúšam piť salviovy čaj trochu pomaha

dedincanka131
autor
27. jún 2024

@lucia851 aj ja ho pijem týždeň no uvidíme ci pomôže.

dedincanka131
autor
27. jún 2024

@stellarstar - hormóny nemôžem som onko. Dnes mi poradili v lekárni kvapky na bilinkovej kúre.

stellarstar
27. jún 2024

@dedincanka131 áno to si písala ale ja som sa ťa pýtala ze ako sa tie kv volajú

barborachors
28. jún 2024

@elenka.k nebude to take, kazda zena to ma inak. Su zeny co akoby ani neboli v menopauze. Treba si o tom nieco naštudovať.
Autorka: staci ist na gyn a dat si predpísať hormón. liečbu. A nie ze vydrzat. Toto moze povedat len slovenský lekár ozaj.

janinka112
28. jún 2024

@dedincanka131
https://www.milanschirlo.cz/recepty-kun-bao-tan...
Ak nemôžete hormóny, skúsila by som čínsku medicínu

dedincanka131
autor
28. jún 2024
luccija
28. jún 2024

@dedincanka131 tie chválil aj môj gynekológ.Ja sa teda vôbec neteším na túto životnú etapu viem aké mám PMS, ale určite pôjdem na hormóny.Moja kolegyňa má 57 r a minimálne 2x týždenne návaly červená, mokré vlasy, tričko a to menzes nemá od 51 r.To, že nevie v noci spať, úzkosti, preskakuje jej srdce už chodí na interne a iné pikošky ani nehovorím.Cely život nemá clovek pokoj:(ja som si myslela rok, dva a je pokoj.

lucia851
28. jún 2024

@dedincanka131 tie som brala ale nepomohli

dedincanka131
autor
28. jún 2024

@luccija - aj ja som sa tešila, ze skončí menštruácia a rok dva bude koniec všetkému. Ja keď sa mam takto trápiť neviem rokov tak netuším co budem robiť a to som onko.

dedincanka131
autor
28. jún 2024

@barborachors - treba to brat aj tak, ze sú tu v takom veku aj onko pacienti a ja som jedna z nich, takže žiadne hormóny.

dedincanka131
autor
28. jún 2024

@luccija - úprimne to súcítim s ňou. A to ja som na inv. dôchodku, ľutujem ju, ze ešte aj do prace. My ženy mame toho strašne veľa co musíme prekonať. Chlapy by už boli na PN 🤭🤭🤭.

stellarstar
28. jún 2024

@dedincanka131 hej podobne zloženie ma aj môj doplnok a chystám sa kúpiť ešte jeden tam je viacej tých bylinkových zložiek

betulinka1
29. jún 2024

@dedincanka131 Skus vyskusat Welenu alebo Pupalku. Nemam menopauzu ale brutalne PMS. Mam 44 rokov. Ta pupalka mi na zaciatku fakt pomáhala, realne som citila zmenu pri PMs. Ale po 3 mesiacoch citim ako keby mi uz nestačila. Ked doberiem skusim si kupit tu welenu, lebo kamoska ju užíva a je spoko ona ma predčasnú menopauzu ale dostala aj hormony. Nezabudni ale dopĺňať komplet mineralov a vitaminov, D (Ano aj v lete), zelezo, vapnik, magnezium, C, vsetky B, A, je to dolezite.