Menopauza

majaxy
26. sep 2017

Som zúfalá. Menzes nemám 3 mesiace, návaly tepla otrasné, ale ked prestaly horúčavy zmiernili sa, všetko ma bolí, klby, svaly, som unavená. Lekára chcem navštíviť, len to nejak odkladám. Mám 48. Máte takéto skúsenosti? Prosím, sem s nimi, je to menopauza ?

modrava
26. sep 2017

nooo, menopauza zacina vraj az ked aspon rok nemas mnz. ale asi sa uz hlasi. hormony sa nevypnu len tak. postupne klesaju. teda aspon ja som to tak pochopila...

mihula
26. sep 2017

@majaxy no ak vylucis tehotenstvo,tak nastupuje menopauza.🙂

maminuska
26. sep 2017

@majaxy menopauza sa nevyhne ani jednej z nás, raz každá jedna prestane menštruovať. 100 % vylúč tehotenstvo , daj si urobiť hormonálny profil a podľa toho budeš presne vedieť či ideš do menopauzy a poprípadne sa začať aj liečiť.

deti95060810
26. sep 2017

@maminuska v menopauze sa treba liečiť?

majaxy
autor
26. sep 2017

@mihula Dúfam, tehotenstvo vylúčené. Aj ked sa mi to už stalo predtým, dúfala som možno, v tehotenstvo,teraz prišiel možno prudký pád na zem. Mám z toho strach, som stále unavená, prakticky nepoužiteľná,a cítim sa jak pubertiačka, mám strach ísť k lekárovi. Možno mi povie chorobu, ktorú nechceme počuť, a možno tú menopauzu, ach jaj

deti95060810
26. sep 2017

@modrava tak mojej známej lekár vravel, že po 35tke sa už ženský org. pomaly, pomaličky pripravuje na menopauzu.....

majaxy
autor
26. sep 2017

Liečiť ?Čo treba liečiť? Myslela som že zmením životosprávu , životný štýl a tak :(

modrava
26. sep 2017

@deti95060810 ano, starneme vlastne od narodenia :o)
psychicky sa na to treba pripravit asi tak, ze to nebudeme brat ako problem. problemom sa stava len to co si ako problem pripustime,

libawet
26. sep 2017

@majaxy menopauza alebo klimaktérium ( 45 - 54 r. .. ) je stav, keď už nie je menzes, teda vlastne označenie pre posledné krvácanie ženy. Rok po posl. krvácaní sa volá postmenopauza. Ty si pravdepodobne vo fáze začiatku menopauzy, a každá žena to má inak, iné príznaky, iný vek nástupu. V dnešnej dobe sú však už rôzne prípravky, ktoré pomáhajú, a hlavne sú už aj na bylinnej báze, napr. veľmi účinný a nápomocný je gynex. Už sú aj testy( kúpiš aj v lekárni alebo objednáš cez internet ), ktoré si v pohode môžeš urobiť doma a tak zistiť, či si už v začiatkoch menopauzy. Ja sama mám 45, test som si robila, zatiaľ ešte v menopauze nie som, no napr. menzes sa mi už skracuje z pôvodných 5 dní, na 3 dni a čoraz menej krvácam, takže sa mi to už tiež asi blíži, iné príznaky zatiaľ nemám, no užívam aj gynex.

maria123
26. sep 2017

ak si napr.alergik tak ti tie pripravky nepomozu,skor zhorsia,moj pripad,unava uz bude postupne vacsia achronicka,pridruzia sa ine veci,chronicke ochorenia zhorsia,ale kazde telo je ine a inac reaguje...a dedicnost v tomto nehra rolu ziadnu

maminuska
26. sep 2017

@deti95060810 ano , ale to je na každého uvážení . Ak sú sprievodné znaky menopauzy tak silné , že znemožňujú žene aspoň primeraný život ak nie úplne normálny je vhodná substitučná liečba. Moja mama mala subtitučnú liečbu , pretože to ani fyzicky ani psychicky nezvládala . Neskutočné návaly, nespavosť, depresie, enormné priberanie , na prirodzení bolestivé praskliny.... Po nasadení liečby to pomaly odoznelo , chodí na kontroly pravidelnejšie kvôli určitému vyššiemu riziku vzniku rakoviny , ale tak človek nevie či je lepšie skočiť pomaly z okna alebo počítať s týmto rizikom .

montemotherone
26. sep 2017

@majaxy z toho, čo popisujes to už môže byť nástup menopauzy. Vek na to máš. Ja mám 41, a keď sa za gynekológom nedávno prišla s "divnými" stavmi, postrasil ma manopauzou (nie preto, že je to hrozné, ale zdalo sa mi to skoro). Dnes je podľa neho vraj úplne bežné... Takže si gratuluj, že to prišlo u teba až teraz a užila si si ešte pokoj 😒

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka185
26. sep 2017

@majaxy ahoj no ja mam ten isty problem tiez mam 48 rokov a menstruaciu mam dva krat do roka. Bola som u lekara a ta mi povedala ze zacina menopauza tiez sa mi zdalo skoro ale povedala mi ze ma aj ovela mladsie zeny ktore uz maju menopauzu. Ja zatial neberiem nic snazim sa to zvladat hoci potenie neskutocne. Lekarka povedala ze mozem nieco prirodne ale neruci ze to pomoze. Jedine keby sa to nedalo zvladnut tak hormony ale tymi sa napchavat nechcem pokial sa to da zvladnut. A este sa od nich pribera a to mi nechyba. Nic nam neostava len sa s tym zmierit ze uz u nas nastupila menopauza a vydrzat len neviem dokedy.

cecilia68
26. sep 2017

@majaxy Ja som nemenila nič...nemám menzes už 12 rokov a to mám 50-ku na krku, nebrala som žiadne hormóny a mám pôvodnú hmotnosť 58kg na 162cm a kŕmim sa tým, čo aj predtým. Teším sa, že nemám menzes, lebo môj bol príšerný a nemusím sa obávať otehotnenia😅 A to potenie a návaly, ked sa neobjavili doteraz, tak hádam ani neprídu...Ale je to samozrejme u každého ináč.

mihula
26. sep 2017

@majaxy možem odporucit svedske kvapky su velmi dobre a nie len na tento problem,homeopatika su fajn.Skor ako nasadit hormonalne tabletky skusit toto,a jasne cajiky,zmena životospravy a hlavne si to urovnat v hlave,že to caka každu ženu.Vela žien nie je ochotných si to priznat,že starne,ale aj toto obdomie ma svoje čaro,len sa treba týmto nepríjemným obdobím prehrýzt a vychutnat si to co zivot prinasa.Vela trpezlivosti a menej zlých vecí prajem

lucia1974
26. sep 2017

@libawet ako beries gynex prosim ta? Davkovanie. Dik

rachel36a
26. sep 2017

@deti95060810 ja som rodila ako 43 rocna....este mi doktorka v tehu hovorila ze budem mat dlho mrchu a figu borovu....potvora uz od porodu neprisla vobec, hormonalny profil katastrofalny, uz ani nemalo vyznam s tym nieco robit...briem len lieky na zmiernenie priznakov ☹ ☹ keby mi nebolo tak blbo tak mi mrcha nechyba 😢

majaxy
autor
27. sep 2017

Dakujem vám za odpovede. Dúfam, že dnes sa mi podarí zbehnúť k tomu lekárovi.

joada
27. sep 2017

Mala som ten isty problem, dnes sa vytesujem, ze taketo problemy uz nie su. Women phyto od LR. Mnoho zien spokojnych po doporuceni.

bobsent
27. sep 2017

@majaxy, @deti95060810 ja som v menopauze od 39. teda rok.
zobrali mi kvôli endometrióze vaječníky a automaticky aj maternicu. myslela som,že dostanem hormonálnu substitúciu, no prd. vraj sa kvôli vedľajším účinkom-hlavne riziku rakoviny prsníka už nedáva,iba ak ozaj nie je iná cesta . mesiac som bola bez ničoho,jasné klim.príznaky strašné. už v nemocnici mi povedali,že iba fytoestrogény. nikto mi nič neporadil, sama som si poobchádzala lekárne, lebo tých prípravkov je milión. musíš mať také,kde sú nielen sójové izoflavidy ale aj výťažky z ďateliny + čo najviac doplńujúcich zložiek. normálne som si urobila tabuľku, a vyšiel mi iba jeden prípravok,kt. má všetko. no musím si ho objednávať j lekárne v Púchove. aj tam už asi končí.rovnako ako prevencia osteoporózy som si našla iba jeden kde je aj vitamín K, aj D, aj vápnik. kebyže mám všetko kupovať po jednom, mesačne dám aj100 eur, des.
zaberá mi to tak na 75%. na začiatku boli návaly, pulz aj 120, nočné potenie každú hodinu sa prezliecť...ale to bol prudký pokles, pooperačný. taktiež keď sa fyzicky unavím mám zimnice. zle mi robia hlavne zmeny .keď mám pokoj v práci aj doma, fungujem normálne. našťastie psychika ok, váhu ani kilo navyše, skôr opačne teraz:( vlasy v pohode, len na pleť som musela dať mastnejší krém. oproti životu s endometriózou je mi neskutočne dobre, normálna žena by však zošalela.
estrogén jednoducho chýba. už pred operáciou som pociťovala zmenu hormónov-pred menzesom som mala zimnice, neskôr silné pocity tepla, skracoval sa mi cyklus.
bojím sa len komplikácií so srdcom, osteoporózou a prílišným starnutím.
je ťažké vybrať si z dvoch ziel- komplikácie vyplývajúce zo života bez estrogénov alebo komlikácie s nežiaducich účinkov umelých hormónov.:(
držím palce.

lucia1974
27. sep 2017

@bobsent ahoj mohla by si mi dat tip na priprvky co mas aj cez IP. Dakujem

bobsent
27. sep 2017

@lucia1974 posielam IP. si aj ty v menopauze? mám pocit, že v mojom okolí som v takom mladom veku len ja:(

bobsent
27. sep 2017

no a fytoestrogény majú tú nevýhodu, že než zaberú to potrvá.U mňa asi mesiac.

lucia1974
27. sep 2017

@bobsent mam 43 a zacina mi uz haprovat menzes nalady a to som ored rokom a pol rodila

nankab
27. sep 2017

ja by som navrhla užívať gemmoterapiu Jarabina vtáčia alebo taký komplex bioinformačný preparát od Diochi Estrozin

kvetinka75
27. sep 2017

@libawet no umňa opačne, ja som mávala 42 dňový cyklus (niekedy aj 2-3 mesiace nič) a posledný rok presne 28 dní. Mám 42+ a na ,,staré kolená,, sa mi upravil cyklus. Dlžká je stále rovnaká, normálna. Jediné čo som zbadala, zmeny nálad, strašne bývam podráždená a ,,alergická,,. Všetko mi lezie na nervy. Ja si stále myslím aká som ,,mladica,, že sa ma to ešte netýka ale asi sa už začína. A o priberaní ani nehovorím, hlavne v okolí brucha, Keď som sebou nič nerobím, kg idú hore. Nehovoriac o únave.

RAz mi jedna známa povedala, že na návaly je dobré pivo - vraj ,,béčko.. No neviem, ja pivo nemusím, tak či to je pravda

majaxy
autor
27. sep 2017

Konečne som bola u lekára, a, nebol tam. Toto on robí pravidelne, tak som sa naštvala a zobrala som kartu k inému, tam mám termín v utorok, tak som zvedavá. Hľadala som po lekárnach ten test na menopauzu, čo tu bol spomenutý, no nič také nemajú, tak som si spravila aspon tehotenský, tehotenstvo vylúčené, čo som si myslela, ale teraz to mám na paličke 🙂 Strach mám čím dalej tým väčší, ale snád to do toho utorka nejak zvládnem. Ale, dakujem vám za povzbudivé slová, nepoznám nikoho v mojom okolí s týmto problémom, a človeku dobre padne vypočuť si a porozprávať sa o podobných veciach 🙂