Mávam návaly tepla pred menštruáciou

spanielocka
3. nov 2020

Dobrý den dievčatá neviem či tu uz je taka skupina či otazka ale skusim , chcela by som sa spytat posledný pol rok mávam návaly tepla pred menstruaciou alebo počas nej je to v poriadku ? a napr ze najpr mi je moc teplo a potom zima 🤷🏽‍♀️ spomínala som to aj Dr ale tá sa tvarila že nic... mala som aj stítnu zlazu skontrolovanú od mojej obvodnej je aj insternistka vysledky boli v poriadku .. máte stym skusenost ? je to normalne ? dakujem za reakcie

lucia851
3. nov 2020

@spanielocka ahoj aj ja to tak mávam vždy pred menzesom návaly tepla potom zas zimnica. Aj teraz čakám menzes za pár dní a zas to tak mam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobsent
3. nov 2020

@spanielocka tak mi začínali prvé príznaky prechodu-cca od 38ky sa mi to ťahalo až do operácie, hormon. profil som ale mala v poriadku.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobsent
3. nov 2020

no vieš po operácii to ide pád hormonálneho systému veľmi rýchlo to je brutalita. No už posledné roky som cítil pár dni pred menzesom nočné potenie, zima/teplo , zimnice, návaly iba na hrudníku(teraz sú všade) pocit že horím zvnútra. tesne pred menzesom bolesť hlavy +pocit na vracanie. Ale všetko bolo oveľajemnejšie, slabšie ako teraz. Hor. profil bol ok. najprv to bolo tesne pred menzesom,potom sa to predlžovalo nap. 2, 3 dni, aj počas ovulácie.

spanielocka
autor
3. nov 2020

@viestta Dobrý den mam 33 rokov ☺️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spanielocka
autor
3. nov 2020

@bobsent Ako mam 33 rokov ale mna tiez prv napadlo ze bud urobit hormonálny profil , alebo fakt mi zacína prechod 🙄, alebo ja neviem a tiez cirim ako keby som zvnútra horela aj jazyk citim horuci potom mi je zima a strasne som unavena toto som nikdy nemávala a moja dr sa tvari ze je to ok

spanielocka
autor
3. nov 2020

@lucia851ahoj a prosim ta kolko mas rokov ako dlho ti to trva ? ak sa smiem spytat ☺️

spanielocka
autor
3. nov 2020

@bambulienka25 Samozrejeme ze to ma stym súvis ak mešká takto ms a kolko mate rokov? ja si myslim ze kazda zena je ina a kazdej moze zacat prechod hocikedy nemyslim si ze je to úplne len vekom tam je vela faktorov podla mna 🤷🏽‍♀️

mimkao
3. nov 2020

vždy pred menzesom. Zima na striedačku s návalmi tepla.

gab
3. nov 2020

@spanielocka, @mimkao (ano presne tak, roky vzdy rovnako)

https://www.youtube.com/watch?v=9DoldAQLpVw


hned v prvych minutach hovori, ze zena, co sa takto poti, je vyborna matka.. podivane na to z odboru antropologie 😉, lebo je to normalne , ze sa v istych obdobiach zvysuje teplota

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
3. nov 2020

@spanielocka ahoj ja mam 35 rokov, už to mám ale tri roky, ale niekedy to mam a niekedy nie. Ale mne doktor povedal ze idem do predčasnej menopauzy

spanielocka
autor
3. nov 2020

@lucia851 Dobry vecer lucka a ako nato prisiel ? bral vám aj krv alebo nieco ? lebo ja mam taky pocit ze u mna tiez asi tie hormony nebudu v poriadku 😔 ale najhorsie je ze ja sa neviem k tomu dopracovat aby mi vzali krv na hormonalny profil... ja neviem da sa to nejak aj sukromne ?

bobsent
5. nov 2020

@mimkao presne takto to bolo

lucia851
5. nov 2020

@spanielocka neviem ako na to prišiel ale tvrdí mi to, ja mam za pár dní dostať menzes a úplne mam rozhádzané hormóny, že sa potim cez deň aj nad ránom alebo mam zimnicu

menoniejepotrebne
9. okt 2021

@spanielocka Ja mám také návaly a to mám 15rokov😅. Ráno sa zobudím kompletne mokré vlasy a celý chrbát tiež.. a počas dňa o návaloch ani nehovorím👍🏻Keď mám dni pred menzesom

jankaryan
3. máj 2023

@bobsent ahojky mávam pred MS návaly horúčavy ale aj teraz mam plodné dni a, túto noc som nespala úplná horúčava v tele zlý spanok

lucia851
3. máj 2023

@jankaryan ja to isté je to hrozne

jankaryan
17. máj 2023

@lucia851
Ale trpíme počas plodných dní som mala nespavosť 7 dní v kuse medzi tým som sa vyspala zo 7 dní asi 2