Maternica otočená dozadu a snažilkovanie

janalv
13. jan 2015

Snažilky, máte skúsenosti s otočenou maternicou dozadu? Mne to nedávno diagnostikovali, a to je možno problém nášho neúspešného "snažilkovania" pri druhom bábätku. Ževraj sa odporúča snažilkovanie "odzadu" a spanie na bruchu. Máte ešte nejaké rady, skúsenosti? Ďakujem 😉

lubiduch
13. jan 2015

som na tom podobne (aj moja mama a sestra). Moja sestra s otehotnenim vobec nemala problem. Ja som mala, ale dosledkom viacerych zenskych operacii a disfunknosti. Ohladom tej maternice otocenej dozadu len lekar skonstatoval ze to tak je ale o znizenej sanci otehotniet nehovoril.
nakoniec som aj ja otehotnela,s tym ze som mala maternicu v panve uplne inac otocenu (aj dosledkom operacii), tak som mala dlho dlho malicke brusko tehotenske, lebo babatko rastlo najskor smerom dovnutra. Na druhej strane som mala velke bolesti kvoli tomu (tlacilo mi to na ine organy, hlavne oblicky a chrbticu). Nakoniec koncom 6eho mesiaca brucho vyskocilo von a bolo to ok 🙂
tymto by som sa nejak nestresovala, ze odzadu a spanie na bruchu. Treba robit to co je prijemne, nic podla priruciek :D

hamca
13. jan 2015

@janalv ja mam tiez otocenu do zadu a s ani jednym otehotnenim som nemala problem a to mam este aj endometriozu.
Mne len lekar k tomu povedal, ze ak je prirodzene otocena do zadu, co je aj moj pripad, tak to nesposobuje problemy pri otehotneni. Ale ak sa otocila dosledkom nejakeho ochorenia, tak vtedy to moze byt problem.
A co sa tyka rad, tam mne len lekar poradil, ze par minut po sexe ostat lezat, nevstavat, nic viac.

kathe22
13. jan 2015

Ja som tiez ten pripad a vobec ziadny problem s otehotnenim. Deticky boli pocate na prvy pokus. Tiez mi dokt. odporucala polohu zo zadu. Zrejme to ma nieco do seba. Urcite to zvysuje sancu a znie to aj logicky 🙂 Tak vela stastia 🙂

mirabelca
20. jan 2015

Ja tiež a teraz čakám neplánovane dvojičky. Už mám dve detičky a počali sme na prvý šup obe 😉

alicka850
20. jan 2015

Ja som mala tiez,s dcerou som otehotnela neplanovane po jednom nechranenom styku,o druhe babo sme sa snazili asi 3 mesiace. Podla mna to nemoze byt jediny problem.

lenushka_th
28. jan 2015

ja mam tiez a otehotnela som na druhy pokus, a teraz sa ideme snazit o druhe, verim ze to dame na prvy sup 😀