Máte skúsenosť s bakteriálnou vaginózou v 12tt tehotenstva ?

smutna21
19. nov 2019

Ahojte,

Prosim vas bola som na prvej poradni som 12+0tt ale bohuzial mi zistili bakterialnu vaginozu. Babatko vyzera byt OK a predpisala mi doktorka vaginalny krem Dalacin na preliecenie. No ked som precitala letak zostala som dost zdesena, nemate s tym niekto prosim skusenosti? Velmi sa o babo bojim, uz mam za sebou jeden MA :( plus som citala ze tie aplikatory ktore su ku kremu sa v tehotenstve nesmu pouzivat 🤷🏻‍♀️ Prosim o radu dakujem

evkamotka
19. nov 2019

Ahoj ano mam skusenost. Tiez som sa bala pouzit co mi dr predpisal ani som to teda nevzala. Nepreliecila sa a (vysoko pravdepodobne) kvoli tomu mi predcasne praskla voda v 34tt. Dost naprd. Neliecene zapaly si jedna z hlavnych pricin predcasneho odtoku plodovej vody. Nehazarduj, ver dr a preliec si to

smutna21
autor
19. nov 2019

@evkamotka ahoj dakujem za odpoved. A tiez si mala tuto bakterialnu vaginozu? Ja teda asi ten Dalacin vyskusam, len som zo vsetkeho zmätena a nechcem spravit nieco zle. Dakujem za reakciu a dufam ze aj napriek predcasnemu prichodu je babo OK 😊

evkamotka
19. nov 2019

@smutna21 je ok ale zial rok trvalo kym sa z toho dostal a sranda to nebola (kojenie nic, lebo nemal saci reflex, velmi silna zltacka co mohlo poskodit mozog, fyzicky zaostaval museli sme s nim rok rehabilitovat vojtovku 3x denne, plakal chudacik pri tom akoby ho z koze drali, mal makku hlavku tak sa mu zdeformovala-musel nosit ortezu... Nevyvinute oblicky.... No vsetko mozne) pisem ti to preto aby si mala predstavu ze je to naozaj dolezite preliecit. Ano toto som mala a ja truba som sa vyprdla na liecbu :/

mariet24
19. nov 2019

@smutna21 ale aplikator nepouzi, nanes si krem co najhlbsie pomocou prsta...

smutna21
autor
20. nov 2019

@mariet24 ahoj no pouzila som vcera vecer :( ale nedala som ho hlboko tak snad nevadi.. a preco by sa vlastne nemal pouzivat?

mariet24
20. nov 2019

@smutna21 moj lekar aj lekarnicka ma na to extra upozornovali, aby si si aplikator nezaviedla prilis hlboko....

smutna21
autor
20. nov 2019

@mariet24 no tak dala som ho fakt iba kusocek, tak to mi hadam neubilizi :/ lebo ani dr ani lekarnicka mi nepovedali nic

dada55555
8. feb 2023

@smutna21 ahoj ako si prosim dopadla s tou vazhinozou? Zabral ti dalacin? Nerodila si predcasne? Mam aktualne to iste v 15tt bojim sa velmi :(

smutna21
autor
3. máj 2023

@dada55555 ahoj prepáč že až teraz odpovedám, moc sem na MK už nechodím.. áno dalacin zabral super ani neviem prečo som sa tak bála ho použiť 😅😀 a rodila som 42+0 po vyvolavacke malému sa nechcelo von .. neboj sa všetko bude ok treba veriť lekárovi že vie čo robí 🙂 ja som s tým mala dosť problém ale naozaj je to dôležité

juliavolna
5. jún 2023

@smutna21 prosím tá a ako ti vyšli výsledky na lactobacily vtedy ? Ja som 18tt a tiež má dr straší kadečím