Mám zväčšené folikuly. Čo to znamená?

katka8855
19. mar 2015

Kvoli meskajucemu menzesu som dnes bola u doktora a povedal mi ze vsetko je ciste, akurat folikuly su trochu zvacsene. Co to pre mna vlastne znamena?

yukiki
20. mar 2015

Prečo si sa ho nespytala ?

katka8855
autor
20. mar 2015

@yukiki ani neviem, napadlo ma to az potom ze ved vlastne nepovedal, ci je to nejaky problem alebo nie...
kazdopadne nedal mi ani ziadne lieky nic, len agolutin, tak neviem, ze ci je to ok...

katika55
20. mar 2015

... mne dával akési kvapky na zväčšenie folikulu, aby som mohla otehotnieť. Rok sme sa snažili o bábätko. Nakoniec sa to podarilo, užívala som Clostil, šla som na kontrolu a že mám zväčšený folikul, že sa môžeme snažiť o bábätko. A zadarilo sa... 😉 Takže, nemyslím si, že je to niečo zlé... Ale to som veľmi laicky napísala... len mne menzes meškával bežne a netušila som kedy mám ovuláciu. Preto som chodila počas toho roka ku gynekólogovi ako na "klavír". 😉

katka8855
autor
20. mar 2015

@katika55 to si ma potesila 🙂 no ja ani neviem, co to je pravidelny menzes :D nikdy som ho nemala :D ak neratam odobie pocas toho ako som brala antiku...

lucka654
20. mar 2015

vo folikuloch sa tvoria vajíčka.folikuly rastú a keď prasknú, tak vlastne začína menzes. nič zlé to nie je🙂

lina129
20. mar 2015

@lucka654 musim ta poopravit 😉 ked prasknu, tak nastane ovulacia... menzes zacina spravidla az 12 - 16 dni po ovulacii... 🙂 a @katika55 mohlo to byt, ze mas zvacseny folikul, ktory mozno nepraskol a vznikla akoby cysticka, preto ta meskajuca ms... tieto cysticky praskaju pocas menzesu, ktory isto pride, aj ked s meskanim... teda pokial nie si tehu 😉

lina129
20. mar 2015

ci pardon, ta druha cast odpovede mala byt pre @katka8855 🙂

katkka08
20. mar 2015

môžu tie folikuly praskať už 3 dni po menz? Ja mam taky problém, že 3 dni po menz. začnem mať výtoky ,ktoré dosť zapáchajú do ovulácie a potom už je všetko OK,menz.mam pravid.ten problém mam možno 4.mes.