Mám veľké prsia a mám bolesti

21. máj 2024

Ahojte!

Mám 18 rokov a už dlhodobo ma zmieta problém, resp. bolesť chrbta a prsníkov. Od 13r mi rýchlo rastú prsia a stále to pokračuje. (Veľkosť H) som chudá a nízka. Väčšinu času ma celý mesiac bolia prsia, niekedy tak, že nedokážem ani len spať bez podprsenky, no niekedy ma bolí čo i len chodiť.
Poslednú dobu sa bolesť, hlavne chrbta, zhoršuje. Je to neznesiteľné. Pobehala som aj kadejaké masáže.
Baby s veľkými prsiami ma snáď pochopia.
Preto som sa chcela len opýtať, na nejaké rady, ako ste toto riešili, prípadne nejaké mastičky a pod..

Ďakujem veľmi pekne za odpovede 🙂

nikol789
21. máj 2024

Masticky ti nepomôžu… kamoska mala velkost F a jedine čo pomohlo operácia zmenšenie

januska12323
21. máj 2024

Pri takej veľkosti jedine operácia. Keďže je to zdravotný problém ani nebudeš platiť.

julia_romeo
21. máj 2024

V taktomto pripade jednoznacne kvalitna podprsenka. Chod na brafitting do Attractivu. Ak ti nepomoze ani kvalitna podprsenka, v takom pripade uz len operacia...

adriana1980
21. máj 2024

Ja som si dala zmenšit. Jedno z najlepších rozhodnutí v zivote

autor
21. máj 2024

Ďakujem veľmi pekne, na tie podprsenky sa ešte určite pozriem.
Ohľadne tých operácii, čítala som aj tu na MK ohľadne toho, baby si to dali preplatiť cez poisťovne, no riešili to cez ortopéda, neurológa a pod., od ortopeda by som si to vybaviť vedela, ale u ostatných doktorov mi to bude problém, keďže nejaké neurologické problémy nemám a tak. Po koľkých doktoroch ste behali? Pripadne ako ste to začali riešiť? Cez obvodného a potom ďalej?

lucia851
21. máj 2024

Ja som musela absolvovať operáciu zmenšenie prs

mikadooo
21. máj 2024

Hej, začni u obvoďáka a ten ťa nasmeruje. Nie je ok mať bolesti denne. Je jedno, či ti finálnu diagnózu dá na papier ortopéd alebo neurológ (alebo možno aj aj). Ale najskôr začni u obvodného, ten ti dá výmenný lístok a uvidíš už kam. Možno ťa prekvapivo pošle na neurológiu - tá bolesť môže pokojne súvisieť aj s nervovou sústavou...

conta22
21. máj 2024

Ahoj ja mám 52kg a pod prsiami 60 ale prsia košík GG…trápim sa s nimi tiež mega..z mojej skúsenosti najdôležitejšia je správna podprsenka! Neviem odkiaľ si ale u nás v BA v predajni Attractive robia braffiting - tam ti presne povedia akú nosiť sú drahšie ale netreba ti veľa kusov. Ja som bola aj na konzultácii k zmenšeniu avšak dr. Mi povedalá že odporúča až po deťoch, záleží ako si na tom. Ja určite hneď po deťoch idem neznášam moje prsia a plne chápem ako sa cítiš tiež to tak mám. Na bolesti si niekedy normálne dám nalgesin keď to už nejde..čo sa týka preplatenia poisťovňou tak najväčší problém majú s VŠZP skôr nepreplacaju - pridaj sa tu na mk do skupiny silikónové prsia skúsenosti - tam je kopu prípadov aj zmenšenia skvele príbehy a hlavne odporúčaní na lekárov stačí do lupy zadať čo hľadáš. Držím prsty ;)

autor
21. máj 2024

@conta22 dakujem veľmi pekne. Som zo stredného Slovenska, z juhu. Obehala som tu mnoho obchodov so spodným pradlom, jediný ktorý tu bol naozaj pre mám vhodný, odišiel. Z tadiaľ mám len 1 podprsenku, ale už aj ta mi je malá. Ak budem mať možnosť sa k podobnému obchodu dostať, určite pôjdem🙏 a dakujem za rady aj ohľadne skupin

autor
21. máj 2024

@mikadooo dakujem veľmi pekne. Asi sa obratim na túto cestu, uvidím čo mi povie lekár. I keď ja mám teda VŠZP a ako už je spomenuté, málokedy preplácajú. :/

asdfka
21. máj 2024

@conta22 pod prsiami 60? Kolko mas pas? 50? 😃
To len kvoli zvedaavosti

timilv
21. máj 2024

@autorka Mala by si s tým začať chodiť k doktorovi. Treba mu opakovať že máš bolesti aby si to mala v záznamoch. Ideálne je keď máš v záznamoch správy od viacerých doktorov už predtým ako to začneš vybavovať. Niektoré baby majú papier napríklad aj od kožného - ak sa v lete spotíš a spraví sa Ti vyrážka, choď k nemu nech je aj o tom záznam. Niektoré majú papier aj od psychológa lebo sa napríklad hanbia, majú z toho až komplexy. Ale proste, ak to chceš naozaj riešiť cez poisťovňu, treba s tým začať chodiť k doktorovi. Je možné, že keďže si ešte nerodila (nekojila) tak to schvaľovanie bude trochu náročnejšie, ale netreba sa nechať odradiť

mikadooo
21. máj 2024

Môžeš do septembra dať žiadosť o zmenu poisťovne a od januára budeš mať novú. Skús sa pozrieť do tej skupiny ako ti radila aj tu kočka predomnou, možno tam nájdeš dobrú radu aj k tým poisťovniam. Možno kým sa dostaneš na operáciu, tak už budeš dovtedy aj v druhej poisťovní... Vybavíš si operáciu a o rok na to zas pokojne zas môžeš vrátiť do svojej pôvodnej poisťovne ak chceš... Poisťovňa sa dá meniť každý rok, len zmenu musíš svojej poisťovni oznámiť najneskôr do konca septembra. Preto v septembri vždy behajú reklamy ohľadom zdravotného poistenia a všetci ponúkajú benefity takové a makové... 😁.

conta22
21. máj 2024

@asdfka v podprsenkarni mi pás nemerala 😅 ale mám podprsenku 60G/GG, cez prsia mám vyše 100 🤣 na moji výšku proste mega kozy ale čo už s tým takto to ten hore vymyslel