Mám ureaplazmu

soffy14
25. apr 2023

Dobrý deň dnes som bola pri gyn. A bola.mi zistená ureaplazma nasadila mi liečbu 3.týždne dohyhexalu.
Mám stáleho partnera a nikdy som ničím takým nikdy netrpela. Je možné že keď mal predo mnou partner viac žien a hlavne nechránený sex tak mohol byť nakazený a infekcia sa u neho začala prejavovať až potom ? Ďakujem za odpovede .😏

sweet20
25. apr 2023

@soffy14 ahoj, poznam to. Mala som ureaplazmu nastastie to odomna nechytil partner ale ak ste si obaja verni tak by som to neriesila.. 90% pohlavne zijucich ludi to ma a ani o tom nevie.. My s partnerom sme sa nikdy nepodviedli a mali sme pred niekolkymi rokmi jedneho ineho partnera a od vtedy nic a tento rok som to dostala.. nikto nevedel ako, aj samotny lekar mi povedal, ze to nemame riesit.. lebo je to normalne

lenusa20
26. apr 2023

@soffy14 ureaplazmu bežne chytíš aj v bazéne, saune, vo wellness. Nemusí to byť priamo so sexu s niekým iným. Tiež sme sa s mužom liečili. Liečba je potrebná automaticky u oboch partnerov. A bez sexu. Ideálna liečba je dvakrát s odstupom dvoch mesiacov. Je to náročné, ale dá sa to prežiť. Hlavne berte aj probiotiká pravidelne a dlho aj po preliečení. Buď rada, že ste na to prišli skôr, ako ste sa začali snažiť o dieťa. My sme takto o niekoľko prišli. Až potom prišli na ureaplazmu.

soffy14
autor
26. apr 2023

@lenusa20 Chytiť som to nikde nemohla v bazénoch atď, pretože nikde nechodíme. Môj partner to mal ale povedal že to nie je nič vážne a ja som si z toho nerobila proste nič .... Ja som na to ani neprišli len som šla 1x krát ku gyn kde mi spravila vyteri a tam sa to až zistilo, takže keby som tam nešla asi dopodnes o Tom neviem nič. A vlastne povedala že to mám už dlhšiu dobu .

lenusa20
26. apr 2023

@soffy14 no tá ureplazma sa vie držať v tele aj roky. Neprejavuje sa štandardne ani nevyšetruje. Isto sa obaja musíte liečiť. Zvládnete to 🍀👍