Mám rátať do počtu dní menštruácie aj špinenie?

indiga123
25. mar 2019

Dievčatá pýtala ste sa niekedy niektorá z vás vášho gynekológa či do počtu dní trvania menštruácie rátať aj špinenie pred menštruáciou ak toto špinenie obnáša výmenu cca.2 slipových vložiek počas dňa? Myslím tým čo sa ešte berie ako špinenie a čo už ako menštruácia?Alebo mám počet dní menštruácie rátať až spustením normálneho krvácania?

flimelka
25. mar 2019

@indiga123 a zakazdym mavas pred menstruaciou spinenie??

soldi
25. mar 2019

@indiga123 prvy den cyklu je prvy den kedy ide cervena krv. pokial sa spusti az vecer, tak prvy den cyklu je az nasledujuci den

jezusdopici
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
titla
25. mar 2019

Že vraj je to individuálne. Ja som mala poslednú MS pred tehotenstvom takú divnú - 5 dní som špinila a až na 6-ty deň som začala normálne krvácať a potom som klasicky krvácala ďalších 5 dní. A keďže TP sa určuje podľa poslednej MS, tak to chvíľku riešil - ale že na to nejestvuje jednoznačná odpoveď, i keď sa za začiatok MS zväčša považuje až krvácanie, nie špinenie.

indiga123
autor
25. mar 2019

@flimelka nie ale často

ciusinka
25. mar 2019

Tak napr. mne moj gynekolog povedal, ze aj spinenie sa uz rata ako menzes, ja napr. cerstvou krvou krvacam max. 2 dni a okrem toho este spinenie predtym a potom, tak keby sa spinenie neratalo ako menzes, tak mam menzes 2 dni..

soldi
25. mar 2019

@ciusinka spinenie po cervenej krvi sa rata do ms, ale pred nie. spinenie pred ms byva sposobene hormonalnou nerovnovahou a rata sa este do lutealnej fazy cyklu. spinenie po ms je normalne, a ked mas taku slabu ms, tak bud asi antiku alebo mas teliesko alebo mas nizku sliznicu maternice kvoli hormonom

caroline_
25. mar 2019

@soldi super, ja som to vždy rátala do ms :D a to mam už 21 rokov darmo človek sa učí celý život :D

pimar
1. apr 2019

@soldi ja som mala tento cyklus po MS(trvá mi tak 3 dni, dosť slabé) ešte dvojdňové špinenie. Píšeš, že špinenie po MS môže byť spôsobené nízkou sliznicou maternice. Snažíme sa o bábo 10 mesiacov a nedarí sa, chcem sa spýtať, či by mohol byť problém aj nízkou sliznicou a či nevieš, čo by mohlo pomôcť ju zvýšiť. ďakujem

soldi
1. apr 2019

@pimar ano, nizka sliznica je problem pri otehotneni, treba konzultovat s gyn. je to len jedna z mnohych pricin. na druhu stranu, 10 mesiacov snazenia nie je este tak dlho. kazdopadne, ak to chcete riesit, tak treba najprv urobit spermiogram muzovi, a potom Tebe sono ci prebieha ovulacia, aka je sliznica, urobit hormonalny profil a skontrolovat stitnu zlazu. to su take zakladne veci.

ak to riesis este nechces, tak mozes muzovi nasadit ace selezin a sebe napr caj z alchemilky.
ten sa pije prve dva tyzdne cyklu, 2x denne 2 dcl horuci nesladeny. tri mesiace. potom mesiac pauza.

lenkak89
4. apr 2023

vie mi prosim niekto povedat ako si to teda mam ratat??...cely zivot som bola v tom,ze sa do prveho dna menzesu rata aj pociatocne spinenie,ale v CARe mi povedali, ze prvy den cyklu je ten den, kedy zacnem realne krvacat...lenze ja cca 4-5 prvych dni len spinim, taky hnedy vytok a az potom realne krvacam asi 2 dni....vzdy som mavala najskor taketo spinenie, aj ked nie tolko dni,ako teraz,to mam tak posledne dva roky...takze teraz nechcem vyzerat ako hlupa,ale fakt neviem ako to mam pocitat...

tresab
13. jún 2024

@titla dobrý deň.(Viem že je to starí príspevok) A boli ste tehotná mám teraz podobný problém menzes my meškal 5 dní na 5 deň večer som začala špiniť ,teraz špiním 5 deň a začínam pomaly krvácať .. zajtra mám ísť k dr.no keď budem krvácať ani neviem či tam ísť mám lebo povedala sestrička že len keď nebudem krvácať iba špiniť

titla
14. jún 2024

@tresab Tak sa riadte pokynmi sestricky. Ja som napisala len svoju skusenost, poradit Vam viac neviem.

koky829
11. aug 2024

Zdravim potrebujem poradit mavam nepravidelni menzes 😔 a už 3 mesiace som nemala menzes a od minuleho tyzdna sa spinim aj krvi je dohoto trosku bojim sa neviem coto moze bit dakujem 😔🙂