Mám pocit, že sa mi skracuje dĺžka MS cyklu

30. júl 2021

ahojte, naposledy keď som bola na preventívke gynekológ mi povedal že je všetko v poriadku. Ale: mne príde, že sa mi skracuje dĺžka MS cyklu. takmer každých 20 dní mám menzes, ktorý dokopy od prvého špinenia trvá 8 dní (kým to úplne prestane) a potom znovu. je to ešte normálne? či mám znovu skúšať gyndu alebo ho rovno skúsiť vymeniť? Úprimne je dosť otravné a vyčerpávajúce mať menzes aj 2x za mesiac.
vďaka za rady. 😔

viktorka124
30. júl 2021

Ahoj. Určite to rieš, môžeš mať anovulačné cykly.

21oktober
30. júl 2021

kolko máš rokov ? Takto sa často prejavuje perimenopauza.

erickatt
30. júl 2021

Ja mam tiež kazdych 21 dni. Ale našťastie len 3 dni. Ale zacina mi to všeobecne blbnut, takze na najbližšej preventivke si vydupum nejake testy navyše.

autor
30. júl 2021

@viktorka124 mám 29 tak toto sa ma hádam netýka.
viac je vyčerpávajúce trvanie ms ako tých 20 dní medzi tým. 🙈

viktorka124
30. júl 2021

Tiež som si myslela že sa ma to netýka, a mám anovulačné cykly už rok a pol. (mám 23) Ale hej, rozumiem. Každopádne by som to riešila, nech hľadajú príčinu, a ak tak zmeniť lekára.

halci
30. júl 2021

No mne gynekolog povedal, ze kym nie som chudokrvna, tak je to ok. Ja mam ale cyklus kazdych 25 dni. Tiez nie som z toho nadsena. Povedal mi, ze je to normalne, ze sa to meni. Ja mam ale uz 39 rokov.

sense
30. júl 2021

Po minuloročnom MA sa mi skrátil cyklus na 21-22dni, predtým takmer na hodinu presne 28 dní, ovuláciu som mala na 9-10Dc, podľa hlienu, aj bolesti a testov, raz potvrdenú aj lekárom... Hormonálny profil v poriadku. Tiež mi lekár povedal ze sa to mení, mam 39r, ale teda každé 3 týždňa ms nič extra ale aj krvácanie sa skrátili so 6dni na 4.

luccija
30. júl 2021

Treba hormonálny profil spravit
Aj ja dostávam skôr posledný rok, ale mám po 40 tke

podmostom
30. júl 2021

To závisí. Ze niektoré ženy mávajú aj každých 23 dní, menej by už nemalo byť. Ale ak si napríklad mávala každých 28 a zrazu 20 čosi a trvá to už dlho, tak to celkom OK v tvojom veku nevyzerá. Môj gynekológ chcel vidieť môj menštruačný kalendár keď sa mi niečo nezdalo, vy ste to takto spolu nekonzultovali?

autor
31. júl 2021

@podmostom pýtala som sa ho na to aj na to že ms trvá 8dní povedal mi že je to v poriadku. do konca roka mám ešte u neho preventívku ak mi znovu povie že v poriadku tak idem inam.
po pôrode mi našli z výterov nejaké zvýšené hodnoty, predpísali čípky a zakaždým som dostala mykózu 🙈 to ma tiež vytočilo že som chcela odísť no všade majú plno.

lenkakravcova
31. júl 2021

Ja mám tiež 8dni. Mám 26r, po druhom pôrode sa mi to takto spravilo. Predtým som mala 6-7dní.
Dr mi vravela že do 10dni je to normálne.