Mám 43 rokov a chceme bábätko. Mám ísť do toho?

havedka
22. okt 2015

Maminy mam 43 rokov ,dve dospele deti a jedneho 13rocneho chlapceka ,s partnerom uvazujeme o spolocnom dietatku,ale su tam obavy strach,rizika,ohladom mojho veku,je to ine ako pred 13rokmi,bojim sa trocha celeho priebehu,ake je to po 40?mam sa to toho este pustit?dietatko by som privitala,len mam strach

peneloppe
22. okt 2015

Pockaj si na vnucatka a zatial si uzivajte jeden druheho. 😉

mazula
22. okt 2015

Musis vediet sama ci sa na to citis,ja mam 33 2male deti a na 3 sa necitim,a ani nebudem,ty mas mozno taky pocit,lebo uz su decka velke,ale ked si predstavim ten kolotoc,mensi ma 2 roky a dava strasne zabrat,neviem ci by som na to za 10rokov mala chut a nervy.ale ked si fyz a psych fit,preco nie,len treba ratat s rym,ze ked ti pojde do skoly,budes mat 50...a to prvak ze da zabrat...drzim prsty,nech si spokojna a stastna so svojim rozhodnutim

vydrnik
22. okt 2015

Ja som mala necelych ,44 ked sa maly narodil.Mame z neho radost.Nieje to vzdy.len o veku znam vela mladych zien co mali problemy v tehu.ak sa citis tak smelo do toho drzim palceky

pribinak
22. okt 2015

toto by si mala riesit v prvom rade so svojim partnerom/manzelom - potencionalnym oteckom

jurinecka125
22. okt 2015

Ja mam 39 rokov, 11 rocneho syna a devatmesacnu dcerku, vsetko v pohode ako pred jedenastymi rokmi, ja sa citim dobre, kondicku mam dobru, niektori sa ma pytaju, ked idem s kocikom ci to je moje prve babo, ja by som si kludne trufla, v dnesnejbdobe je vela takych mamiciek.

maminkynafazulka
22. okt 2015

Nie je to o veku. Ale či sa na to ešte cítite aj s partnerom..🙂 moja mamka mala môjho brata cca v 35 a už bola "vyšťavená" ale aj rada lebo ho ešte chceli..:D 🙂 záleží len na vás.. a či Vám to váš zdravotný stav dovoľuje..🙂

kubena
22. okt 2015

pozeram ze mas 3 deti a niektore dospele. Pripocitaj si k veku 20 rokov ze ked tvoje dieta bude mat 19 ty budes mat 63 a na stuzkovu o francúzskej barle t.j iba priklad. Ak by to bolo tvoje prve ze konecne si nasla niekoho s kym stoji mat za to dieta tak urcite by som napisala chod do toho, ale robit si deti teraz a kto sa bude o ne starat? tvoje deti ? mas dost sil vychovavat dalsie dieta? mas nasporene na svadby tym co uz mas ? mas pre nich nejaky zaklad ?

verushkokav
22. okt 2015

...ako pozerám, máš už 3 krásne deti ..... máš 43 rokov, kým vynosíš a narodí sa budeš mať 44 , kým bude mať 1 rok - budeš mať 45 r. ......... Ja mať 3 deti , počkám si už na vnúčatká a pomáham im .... Môj kmotor mal 40 rokov , keď sa narodila moja krstná dcéra , a doteraz lutuje , že ju nemal skôr .....cíti to - že už nie je taký fit ako keď mal 25 - 35 r . .............. 🙂 šetri si sily na vnúčatká 🙂

lenka110611
22. okt 2015

Nechcem aby to vyznelo urážlivo alebo nevhodne, ale treba si uvedomiť, že na jeho stužkovú budeš mať po 60-tke... A nech nikto nehovorí že to nie je o veku. Veľa sa o tom diskutuje, takže to o veku je.

jana_eyre
22. okt 2015

a problemy s najstarsim synom - to uz je v pohode? lebo keby prislo babo a scenar by sa opakoval - to by som sa osobne asi obavala ako by som zvladala.. v kazdom pripade, ty musis vediet ci sa na take nieco citis najma psychicky pripravena, ale aj ty jedina vies ako si na tom fyzicky..

tretiastvrta
22. okt 2015

Kľudne, uz z otázky vlastne cítiť ze by ste to chceli skúsiť a dá sa to. Čítala som tu nikde z Mk Maminy po 40-ke čo porodili a rekordmanka bola 46- ročná mamka čo mala zdravé dieťa. Nie je to predsa prvé a lekársku starostlivosť predsa neplánujete odmietnuť. Ja mam pri štvrtej dokonca viac trpezlivosti ako pri chalanoch (teraz16 a 13 roční) a užívam si každý deň a každú pusinku. Netreba si všímať reči ako by to ktorá nezvládla. Tie do toho predsa nejdú 🙂

lukukuk
22. okt 2015

Za mna nie. To pisem ako dcera starsich rodicov,ktori ma mali po 40.

trajamusketiery
22. okt 2015

Kebyze mam ja 3 deti a 43 rokov urcite by som nerozmyslala nad dietatkom, mozno sa teraz citis este na dietatko mlada ale co o 10, 20 rokov.......deti treba aj vychovat

cica869
22. okt 2015

chce sa ti v 60tke starat o pubertiaka? kym bude maturovat ty uz budes mat skoro 65 moja babka uz ma tolko a neviem si predstavit ze by mi bola mamou..uz je to dost velky vekovy rozdiel

alexska
22. okt 2015

@havedka ty mas nedoriesene terajsie deti,syna psychopata,dcerku rozmaznanu fracku najmladsieho postihnuteho a ty ides uvazovat o dalsom dietati?ziram klobuk dole a rozmyslam nad tvojim iq...ty si hlavne vysries a dories terajsie deti...nie si robit dalsie...

qtinka29
22. okt 2015

ak si na tom zdravotne dobre a aj partner po dieťatku túži-z tvojho príspevku mám pocit,že je to nový partner-tak potom kľudne choď do toho......v dnešnej dobe už 40tničky a aj 60tničky sú iné ako dakedy....aj mentálne aj vizážou 😉 ......ja mám už skoro 45 a keby sa pritrafilo,tak by som určite ešte vychovala......ale nesnažíme sa o to 😀 ....dcéru som mala 37ročná a furt mám pocit,že som mladá 😀

sandey
22. okt 2015

ja si myslim, ze to je o povahe, fyzickej a psychickej kondicii... ak sa na to citis....

mircalla
22. okt 2015

@havedka Normalne preco nie, ale v tvojom pripade urcite nie a nie kvoli veku...citala som niektore temy, co si pozakladala, mas obrovske problemy s tymi detmi, co mas...takze prepac, nerob si viac problemov...mam pocit, ze pripadne dalsie dieta je skor ako nejaka naplast na tie problemy, co mas.....teraz nehovorim o veku, ale o tom, ze v tvojom pripade sa neda hovorit o idealnom rodinnom prostredi. dufam, ze si sa neurazila

sue
22. okt 2015

@havedka možno by si mala šťastie a štvrté bábo by si vychovala tak, aby nemalo problémy také ako tvoje staršie deti, ale možno aj nie....
Z toho čo viem o tvojej rodine hovorím jednoznačné nie ďalšiemu bábu 😔

duracikova
22. okt 2015

Nie.

kondaska1
22. okt 2015

pokial ste zdravotne na tom ok, ste vitálni a babatko naozaj chcete a tužite po nom tak do toho chodte, ak to ma byt syndrom "prázdneho hniezda" a že deti sú velke, citite sa "nepotrební" a idete zahnat tu prazdnotu bábätkom tak do toho by som nesla

janicka11
22. okt 2015

ja si myslím že už máš peknu rodinku a uživj si ju👌🏻😄
ale samozrejme je to na tebe a oartnerovi ako sa rohodnete.. 😅

dahra
22. okt 2015

Môj prastarý otec sa narodil 46rocnej mame 🙂 Ona sa dožila na tie časy vysokeho veku, zomrela po 80tke. Z rozprávania viem, že niektorí jeho súrodenci boli takmer o 25 rokov starší, mali deti a nebral ich ako súrodencov, ale vykal im a volal ich "ujčok Mišo" a pod. 😀 Takže asi to ide, ak je žena zdravá a cíti sa dobre. Prečo nie? Inak prastarý otec bol veľmi šikovný a dožil sa takmer 90tky, aj to len preto, ze mal úraz.
Ja teraz čakám tretie. Prvé dve za pomoci lekárov a toto tretie nás poriadne prekvapilo po všetkých tých diagnozach, co nás s muzom oznacili za "nezvratne neplodný pár" 😀 Mám 37, čochvila 38, a veru, keby malá neprišla ako prekvapenie, už by som si otehotnieť netrúfala. Tehotenstvá boli a sú pre mňa bezproblémové po gynekologickej stránke, ale mám iné zdravotné komplikácie (menšie) plus cítim sa vnútorne stará na deti. Mala som ich mať skôr. 😀 😀 😀 Ked si predstavim, že ich pubertu budem zažívať okolo 50tky, keď moja stará mama mala už dospelé deti a dve vnúčatá - uf, už teraz niekedy nemám nervy na ich obdobie vzdoru. 😝

dena10
22. okt 2015

Ja mám 36 a nejdem do toho... čím vyšší vek, tým väčšia pravdepodobnosť komplikácií a možného postihnutia dieťatka.

janinah
22. okt 2015

Mala som zdravé tretie dieťa v 42r.,za mňa áno,sú tam riziká,ale to sú vlastne vždy aj u mladších.Len porozmýšľaj,kde budeš ty a vaša rodina o 10 rokov,sily a energie bude ubúdať /pomaly,ale isto/ a doma dieťa,čo pôjde do puberty.Ak ste obaja pracovne vyťažení,ak máš starnúcich rodičov,ktorí budú časom potrebovať tvoju pomoc,ak máš staršie deti,ktoré z akýchkoľvek dôvodov nebudú veľmi sa realizovať pri starostlivosti o to najmladšie,tak by som dosť váhala.U nás to ide celkom dobre /syn má 10r./ ale treba dobrý manažment celej rodiny a súdržnosť.Nedali by sme ho za celý svet a sme šťastní,že ho máme 😉

katy83
22. okt 2015

ja nechapem preco sa stale tato a ina tomu podobna tema spaja so stuzkovou 😀
ak sa na to citis tak preco nemat dalsie dieta. Je fakt ze niektora sa na dalsie neciti po 30tke, niekto skor a niekto sa neciti vobec na deti . Drzim palce 😉

lavinis
22. okt 2015

závisí, ako sa na to ty fyzicky cítiš, ja mám 36, a poviem ti, že tie nočné služby mi dávajú poriadne zabrať, osobne by som si už na druhé vo vyššom veku netrúfla. Ale každý má iný organizmus a môže byť v lepšej kondičke ako som ja, preto je to individuálne.

bonaqa2013
22. okt 2015

ja už asi nie..... ale ak ty máš dosť síl a trúfaš si tak prečo nie

niky21
22. okt 2015

Katy83 ani ja to nechápem, môj otec sa mojej stužkovej tiež nedožil, kvôli rakovine, človek nikdy nevie, čo sa mu v živote udeje, bodaj by sa dožil tej tu spomínanej francúzkej barle a veku dôchodcu, veru, nie je to o veku 😉

kto sa na to cíti, nech do toho ide 🙂