Mám 38 rokov. Idem do predčasného prechodu?

5. aug 2024

Ahojte, mam 38 rokov, dvoch uz velkych chalanov. Do juna bolo vsetko ohladom menstruacie v poriadku, v juni mi prisla ale o viac ako polovicu zo mna islo von. Som si myslela, ze to moze byt zo stresov... V juli mi neprisla vobec a bola som po viac ako tyzdni meskania na injekcii u gynekologa. Prisla menstruacia a tak sa valila zo mna krv, az som skoncila na transfuzii v nemocnici. A teraz v auguste znova meska. Mam priznaky akoby som uz kazdu chvilku mala dostat a stale noc. Moze to byt predcasny prechod?

lonely66
5. aug 2024

ahoj, možné je všetko. tu je skupina, kde si ženy radia ohľadom prechodu, nájdeš tam možno nejaké podobné príznaky alebo sa tam opýtaj:
https://www.modrykonik.sk/group/10637/
a teda, riešiť s gynekológom na prvom mieste, aby nešlo o niečo závažné. ale asi vie o tom, že si skončila v nemocnici, že? potom už nepodnikol žiadne kroky? nejaké podrobnejšie vyšetrenia? hormonálny profil, zobrazovacie metódy, nič?

veklipo
5. aug 2024

Ja mam 43 a presne rovnaké príznaky. V januári na preventívne všetko 100%, pravidelný cyklus, ale od 40tky kratší 24-26.
Od februára katastrofa. Menzes buď žiadny alebo taký, ze 2 týždne nemôžem z domu. Kvôli cyste mam na 3 mesiace antikoncepciu. Uvidim, čo bude nasledovať potom.

veselo_neveselo
5. aug 2024

Nemas cysty? Pcos? Nemusi to byt prave prechod 🙂

autor
5. aug 2024

@lonely66 dakujem, pozriem v tej skupine 🙂

autor
5. aug 2024

@veklipo preventivna bola v juki, ked som prisla ku gyn.s tym, ze nemam menstruaciu. Zatial ziadne podrobnejsie vysetrenia nerobil

autor
5. aug 2024

@veselo_neveselo nie nie, cysty urcite nie, bola som v juli na preventivke, hned ked som prisla ku gyn.s tym, ze mi meska

pininka1
5. aug 2024

Mne celý život mešká menzes, ale keď som mala 33 začalo sa to zhoršovať. Doktorka mi urobila hormonálny profil a zistila ze v druhej časti cyklu už mám veľmi málo ženských hormónov, akoby som už išla do prechodu, čo bolo samozrejme skoro. Nasadila mi liečbu, upravilo sa to a po roku som dokonca otehotnela. Teraz mam 41 a menzes stále chodí ako chce, ale príde každý mesiac a je rovnako silný ako keď som mala 12 rokov.

pink_lady
5. aug 2024

mkoze to byt perimenopauza, a vela zenam v nej zosiluje ms...hlavne ze si bola u dr a je vsetko ok /vysledky sterov uz mas?/

autor
5. aug 2024

@pink_lady nerobil mi ziadne stery

pink_lady
5. aug 2024

nerobil ti cytologiu? to co bola potom za prehliadka?

autor
5. aug 2024

@pink_lady ahaaa, ospravednlujem sa. Myslela som, ze nejake podrobnejsie vysetrenia. Cytologia je v norme

sofia1979
5. aug 2024

V 38 rokoch môže a nemusí podľa mňa ti zblbol cyklus mne teraz meškala mm 2tt a v polke cyklu som mierne spinila môže to byť teplom ak máš cyto ôk nech ti spraví HP a uvidíš. Ja mám 44 a mm ako hodinky až teraz leto. No u mňa už je viac pravdepodobné, že do tej menopauzy idem.

eeerickal1
5. aug 2024

moja teta bola v predcasom prechode uz v 35 takze mozne je fakt vsetko ☹

cookie29
5. aug 2024

moze byt perimenopauza

tamtamka26
5. aug 2024

ja sa nad týmto už tiež začínam zamýšľať. mám 40, ale v poslednom čase mi to chodí o dosť skôr - teraz dokonca o 5 dní... ale pritom apka vyhodnocuje, že mám 27dňový cyklus, čo je v podstate OK. Len som teda prekvapená, aj silnejšie krvácam, ale zase kratšie - max 4-5dní.

chiara996
5. aug 2024

Velmi silna menstruacia môze byt aj priznakom myomu. Casty priznak. A na tvojom mieste by som sa dala vysetrit este minimalne dalsim gynekologom.Mne osobme sa stalo, ze ten môj tam nevidel nic, vzdy bolo vsetko ok, hlavne ze mne sa stav zhorsoval, a druhi dvaja potvrdili myom. Samozrejme, uz mam kartu inde.

autor
6. aug 2024

@cookie29 robila som si test, vysiel pozitivne. Takze som v predcasnom prechode

cookie29
6. aug 2024

aky test si si robila, ak sa mozem opytat? Lebo mne lekarka vyslovene povedala, ze pokial nie je rok absencia menstruacie, tak ide o perimenopauzu, aj ked si cyklus chodi ako chce

autor
6. aug 2024

@cookie29 tento, o tyzden druhy test sa ma robit. Tak uvidime

cookie29
7. aug 2024

Dakujem