Mám 26 rokov a stále sa mi vracajú zápaly

jolanka987
13. dec 2020

Ja už si naozaj neviem dať rady a som maximálne zúfalá..mám 26 rokov. Mám neustále pretrvávajúce a vracajúce sa gynekologické zápaly (výtok, svrbenie) .. každý mesiac s tým mám problémy. Doktorka mi vždy niečo predpise, vyliečim sa a o pár dni je to spat 😭 Ja dodržiavam naozaj všetko čo sa len dá .. mám stáleho partnera, intímny gél používam gynella za 8€, pijem bylinky, tinktury, prestala som nosit tanga, nejem sladké, mliečne.. mám intoleranciu na laktozu, kazein aj histamin. Ja už skratka neviem čo mám robiť. S priateľom sa snažíme o babo ale to ani nieje možné, pretože sústavne mám problémy a tak mi len ostávajú oci pre plač stále 😭 nepoznam skratka nikoho, kto má take problémy ako ja .. a ja naozaj už neviem čo mám ešte urobiť 😞

princeznasevera
13. dec 2020

@jolanka987 uz si tu raz tusim pisala. A nemoze byt problem aj u priatela? Tie zapali nemusia byt len tvoj problem

nini1010
13. dec 2020

Skusala si si nasadit dlhodobejsie rosalgin?Inak ak to mas take citlive na akekolvek taketo problemy tak by skm sa hlavne zbavila toho gelu na intim.hygienu a zacala pouzivat vyhradne cistu vidu a preplachla Rosalginom.Aj 2-3 tyzdne v kuse.

nini1010
13. dec 2020

@princeznasevera Good idea 👍

luulinkaa
13. dec 2020

Skúsila by som vymeniť intímny gél za detské neparfumovsne mydlo.

oblecenie99
13. dec 2020

Partner bol preliečený? U neho nemusia byť žiadne príznaky.

karin1504
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jolanka987
autor
13. dec 2020

@nini1010
@luulinkaa
@luulinkaa
@princeznasevera my vieme spolu perfektne komunikovať a samozrejme, je tu aj ta možnosť že by išiel in k doktorovi. Sem tam sa totiž stane , že aj on pocíti nejaké ťažkosti ako svrbenie.. v mužskom prípade sa chodí k urologovi?

jolanka987
autor
13. dec 2020

@nini1010 ja som mala tie problémy aj pred tým gélom .. už sim skúšala len cistu vodu, rôzne značky intim gelu, rosalgin .. ja som skúsila už naozaj všetko čo mi len napadlo. Nič nepomáha .. a keď ani tak na 3 dni a potom je to spat

gabu_lienka
13. dec 2020

@jolanka987 ja som vyskusala vsetko mozne aj nemozne, bola som na tom rovnako ako ty, dlho, asi rok vkuse sa mi to opakovalo. Pomohol mi wobenzym 🙏 aj muz bol na vysetreni (urolog), sice problemy nemal ale pre istotu ci nie je prenasac a on mal vsetko v poriadku

ciernysokol
13. dec 2020

@jolanka987 mne sa skor vidi, ze problem je vnutorny. Kvasinky, teda candida albicans je beznou sucastou mikroflory, problem nastava, ked sa premnozi. O nie optimalnom prostredi creva hovori aj tvoj histamin a kazein. V skratke, nasad dlhodobo kvalitnejsie probiotika a zisti, ci nemas helikobactera, byva povodcom plesni casto. Zaludok ta neboli, zle ti nebyva?

kattien1992
13. dec 2020

Mne osobne pomohlo po x rokoch ver ci never nepoužívať nič len vodu na intímnu hygienu a namiesto nohavíc som začala nosiť sukne a odrazu problémy preč. Nechápala som ani sama

valdovalda
13. dec 2020

Ja som mala tiez nieco podobne, ak chces napisem ti sukromnu spravu, nech tu nerobim reklamu

jolanka987
autor
13. dec 2020

@gabu_lienka a po akej dobe ti wobenzym zabral? .. pretože ja im dokonca aj ten brala asi 2-3mesiace kvôli tomu a nepomohlo (možno krátka doba) ale keďže to stojí dosť peňazí tak som sa na to vykašľala a išla skúšať iné 😩

maximilie
13. dec 2020

@jolanka987 pravdepodobne promiskuitny partner , inak to nevidím??? Nechcem ti dávať chrobáka do hlavy, ale nemôže to byť v tom?

yanni
13. dec 2020

@jolanka987 ja sa len cudujem, ze po tolkuch stale sa vracajucich problemoch ti gyn este nepovedal tu moznist, ze problem more byt aj u muza. Ja problemy wobec nemavam ale v temu s mladsou dcerou som mala tiez problem s vytokom a gyn automaticky nasadil mne tabletky na vkladanie a mast a muz tiez dostal mast. Problem nevieme kde bol a gyn povedal, ze vzdy, ak tam nejaky partner je, treba preliecit aj muza aj ked on nemusi byt pricina ci nemusi mat priznaky.

gabu_lienka
13. dec 2020

@jolanka987 myslim ze 8 tyzdnov, nepamatam si presne aka davka denne ale dost tabliet to bolo. Neskusala si to riesit aj s imunologickou? Kamaratka chodila kvoli tomu na nejake injekcie na imuno, jej sa stale opakovali bakterialne infekcie.

yanni
13. dec 2020

@maximilie nemusi byt. Ono aj muzi mozu niekde nieco chytit (wc atd) ale oni väcsinou nemaju nijake priznaky a nosia to v sebe aj dlhu dobu.

jolanka987
autor
13. dec 2020

@ciernysokol ďakujem za radu. Hm ja už mám akoby chronické bolesti brucha .. predsalen pomaly v každom jedle je niečo čo nemôžem 🤦🏼‍♀️ Potom má bolieva aj podbrusko keď mám gyn ťažkosti čo je tiež takmer stále. Ja som vyradila úplne úplne mliečne presne kvôli kvasinkam aby sa vo mne nemnožili a nepomohlo zatiaľ .. slzy v očiach mám zas jak to pisem 😭

deedol
13. dec 2020

partner sa standardne preliecuje tym istym kremom, co mas ty, cize ak ste to este neskusali, tak to skuste. aspon 2 tyzdne by sa mal natierat. to ti gyn nepovedala? lebo nema zmysel, ak sa dokola liecis iba ty. on nemusi mat ziadne priznaky, takze sa to neda zistit a treba to preliecit unho preventivne.
mne po opakovanych problemoch pomohli vkladacie probiotika (poradila mi lekarnicka) v kombinacii s peroralnymi probiotikami (specialne na gyn problemy existuju), ono z tych vsetkych liekov a pripravkov to tam mozes mat poriadne rozhadzane a treba, aby sa to trocha upokojilo. drzim palce.

yanni
13. dec 2020

*temu=tehu

drzaopica
13. dec 2020

@jolanka987 preliecit muza, obom vytery mozes mat e colli, ak nepomoze tak vakcina od imunologa
Dlhodobo probiotika, bez sladkeho

maximilie
13. dec 2020

@yanni no tomu by som.ja len ťažko uverila, keby ma.muz niečím nakazil, že z wc

yanni
13. dec 2020

@maximilie a ako by si zistila, ze tu nejaku mykozu mas prave od muza? Dokonca aj zena moze muza nakazit. Cize nikdy nezistis, kto koho nakazil. Nakazit sa moze aj na plavarni, vo fitku, saune atd. Nikdy nevies kde a ako. nemusis to byt hned ina zenska. To by sa mohlo potom tvrdit aj o zenach. Ta moze este rychlejsie niekde nieco nachytat a preniest to na chlapa.

maximilie
13. dec 2020

@yanni mala som 3 kamošky ktoré mali presne tento problém, dokonca aj ja pri mojom prvom frajerov. Vo všetkých prípadoch sa po rozchode tento problém vytratil, a po čase sa zistilo, že to boli suknickari. No možno v tomto prípade to dostanú vždy na plavárni, on alebo ona. Alebo v saune .... Niekedy pred rokom, keďže je korona a všetko je zatvorené. Ja som všeobecné veľmi podozrievavy typ, presne vďaka môjho prvému frajerovi. Ale veľmi často zvyknem mať pravdu. No tento pár osobne nepoznám, sú to len moje domienky

jolanka987
autor
13. dec 2020

@maximilie je mi veľmi luto tvojej negatívnej skúsenosti .. ale v našom prípade to tak na 100%nieje 😊

mijunik
13. dec 2020

@jolanka987 k tomu všetkému, čo robíš, nerobíš a čo Ti tu poradili si ešte aj pred praním dezinfikuj spodné prádlo. Ja vždy nastriekam sprej, ktorý je vraj proti baktériám, vírusom aj plesniam a hodím do práčky. A nos len bavlnené nohavičky. Držím palce, nech sa čím skôr dáš do poriadku.

ninusa221
14. dec 2020

@jolanka987 len ci na druhej strane partner ma iba teba ako stálu partnerku pretože ja som tymto zistila že ma podvádza 🙄😂 ako nechcem ti dat chrobáka do hlavy vravim len skúsenosť

princeznasevera
14. dec 2020

Ja osobne by som poslala mladeho na testy kde vie co a kde strkal do ktorej a teba nakazil

kvietok173
14. dec 2020

@jolanka987 vyskusaj brat probiotiká. Aspoň 3 mesiace a uvidis či sa nezlepší všetko. Na stolicu chodíš pravidelne? Aj to môže spôsobovať problém. Spodné prádlo urcite iba bavlnu. A gél na pranie nejaký detsky neparfemovany a ideálne spodné prádlo prať na 60 a nepoužívaj na prádlo avivaz.

zuzanka.zuzu
14. dec 2020

1. priateľa poslať na testy
2. ak sa u neho nič nezistí, tak pouvažovať najskôr nad manželstvom a až potom nad bábom 😉
počas toho obdobia sa stihnete aj preliečiť