Mám 20 rokov a bojím sa ísť ku gynekologičke

16. feb 2023

ahojte, prepacte ze pisem takto anonymne ale potrebujem sa zveriť. menzes som dostala ked som mala 14 rokov a zacala som pravidelne aj chodit k zenskemu lekarovi, naposedy som bola pred rokom vo februari, vsetko v poriadku, lenze medzitym sa stalo to ze mi zormela suseda na rakovinu vajecnika hned ako som sa to dozvedela co bolo minuly rok v maji mi prestala chodit menstruacia..dostala som strasny strach kazdy mesiac som cakala ze dostanem a nic, teraz by som sa mala objednat opatovne na prehliadku po roku ale bojim sa co ak mi povie to čo jej nechcem aby ste si mysleli ze som na hlavu ale cim dlhsie mi nechodi menzes tym mam vacsi strach ze mi nieco najde a skoncim ako ona tehotna niesom lebo nemam partnera tak neviem co sa moze diať a mam strach co mi povie doktora mam dobreho ktory vzdy vsetko pekne vysvetli uz som sa odhodlavala cely januar ze zavolam a objednam sa ale neviem prekonat strach čo ine moze byt pricina ze nemam ten menzes? uz som pila aj rozne čaje a podobne ale nič ..stale sa len pozorujem vzdy ked ma zaboli alebo pichne v bruchu utekam na zachod ci som nahodou nedostala menzes ani v noci uz neviem poriadne spat lebo len na najhorsie myslim viete ma prosim nejako lebo ked to spomeniem mame ta po mne len vrčí

pribinak
16. feb 2023

Normálne chod a povedz aký máš problém, to je celé

mijunik
16. feb 2023

Ahoj, menzes Ti môže vynechať z veľa príčin, čím skôr sa príčina odhalí, tým skôr Ťa dajú do poriadku. Zlej diagnôzy sa neboj. A aj tá sa dá riešiť, keď tomu dáš šancu. Zavolaj hneď zajtra a objednaj sa. Alebo im napíš mail. Nič tým nestratíš, ale získaš veľmi veľa. Vieš, ako Ti odľahne? 🍀🍀🍀

zuzinka888
16. feb 2023

Chapem, je lahsie zit v iluzii ,ze je vsetko v poriadku ako sa pozriet pravde do oci. Moze byt viac dovodov preco nemas men. Rakovina to byt nemusi. No ak je stracas drahocenny cas bojovat a liecit sa.

autor
16. feb 2023

ona bola len o par rokov starsia odomna preto sa bojim a dovtedy ziadne problemy

autor
16. feb 2023

možno hlupa otazka ale moze to byt spojené s tym ze som za posledný rok pribrala 11kg?

kiwi3
16. feb 2023

neboj, rakovina vajecnika nie je prenosna, mala pravdepodobnost, ze aj ty budes mat, len preto, ze to mala susedka. ze ti vynechala, moze mat xy dovodov. a ano, moze to byt aj nadvahou

autor
16. feb 2023

no vraj to bolo u nej genetické lebo jej stara mama to mala tiez a jej mama rakovinu prsnika, ale obidve sa z toho dostali, my u nas v rodine tuto chorobu nemame ale mame diabetes

mijunik
16. feb 2023

Aj haprujúca psychika Ti môže zastaviť menzes, takže sa dostávaš do bludného kruhu. Bojíš sa, takže nemáš menzes, Tvoj strach sa zväčšuje, menzes sa od Teba vzďaľuje… Zájdi k lekárovi, povedz mu, o čo ide, najmä to neodkladaj, pretože Tvoja neistota Ti škodí oveľa, oveľa viac, ako akákoľvek jasná informácia.

kiwi3
16. feb 2023

ak mate diabetes druheho typu, tak to ma v urcitom veku kazdy druhy a nie je to dedicne, ale zapricenene zlou zivotospravou, hlavne teda stravovanim

autor
16. feb 2023

@mijunik ano zajtra zavolam, lebo nič nerobim len googlim stale a nic dobre nenachadzam

kristie571
16. feb 2023

Zavolaj dr, objednaj sa, nemas sa coho bat. Nikto na teba nebude zle pozerat. Problem sa najde a odstrani. Nemysli hned na najhorsie, nie vsetko je ihned rakovina. Chod na vysetrenie a uvidis, hned budes pokojnejsia. Stres robi veeeelmi velmi vela, aj z toho moze meskat ms. Neboj nic bude to ok. 🙂

janetinka27
16. feb 2023

Ahoj, nemusis sa bat, za taky kratky cas od poslednej kontroly sa u teba nic nerozvinulo. Budes v poriadku. Takto sa zbytocne bojis a trapis, ale uvidis, ze po kontrole sa vsetko zlepsi. Vela robi psychika. Objednaj sa a chod, uvidis, ze zacnes zit zas bez strachu.

autor
16. feb 2023

@janetinka27 aj ja si toto hovorim ze vsak pred rokom bolo vsetko ok ale tak clovek dnes nikdy nevie..ešte ked cita na nete vselico ako ja

autor
16. feb 2023

@janetinka27 je pravda ze ta susedka k lekarovi nechodila bola len raz ked mala 16 aby jej predpisal antikoncepciu

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. feb 2023

@veronika4495 a ziadna pricina nebola?

mijunik
16. feb 2023

Ty si trdlo! 🤦‍♀️😄 Mám 17-ročnú dcéru a keď mi zahlási, že má nejaký zdravotný problém a že “pozerala na internete”, do prdele by som ju nakopala. Internet je výborný sluha, ale veľmi zlý pán. Nemáš istotu, že informácie sú tam pravdivé. Načo lekár študoval, keď sa diagnostikuješ cez google? 😁 Zbytočne sa vystrašíš ešte viac. Chápem Ťa, psychika je potvora, hľadáš na internete povzbudenie a ono Ti to podsúva to, čo fakt nechceš čítať. Pusti si vtipné videá, relaxuj, to, čo sa v Tebe deje alebo nedeje, za pár dní nijako nezmeníš, zajtra sa objednaj na vyšetrenie, popíš problém, aby Ťa podľa toho objednali čím skôr, nech nie si v strese zbytočne dlho a zakáž si googliť. Veď Ti z toho prepne… 🤦‍♀️ Zajtra sem napíš, ako si vybavila. 😊😊

kollarovci
16. feb 2023

@mijunik no mne preplo 😒ja mam zakazane citat dr google trpela som tetaniou a uzkostnou poruchou a ked som citala co mi moze vsetko byt uplne mi preplo teraz beriem AD poradim necitat diagnozi lebo clovek si najde aj to co nema aj ked niekomu z rodiny nieco je negooglim

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijunik
16. feb 2023

@kollarovci no, veď aj dcéra má úzkostné stavy (riešime to), ja si myslím, že práve úzkostnejší ľudia majú tendenciu vyhľadávať na googli. Lebo salámista až tak nerieši. Keď už musí, ide k lekárovi, uspokojí sa s lekárovymi slovami, asi to má
oveľa jednoduchšie, ako my úzkostní. Ja teda nečítam internetové diagnózy, lebo sa chcem chrániť pred úplným zblbnutím. 😄 Ale tiež sa viem v probléme nimrať a prehrávať si ho z každej strany… 🤦‍♀️😁

h2o2
16. feb 2023

No keď som schudla v tvojich rokoch tak som nemala menzes, vždy som.musela ísť na Agolutin. Ale každý mesiac som nešla, zase mi to tak nechybalo a všetko som mala v poriadku.

autor
17. feb 2023

No akurát som sa objednala..až má klepalo ..idem 1.3..

mijunik
17. feb 2023

🥳🤩 No vidíš, zvládla si to. Teraz sa daj do kľudu, na vyriešení záhady sa už pracuje, prestaň sa nadmerne pozorovať, venuj čas veciam, ktoré majú naozaj zmysel a ideálne je, keď Ti robia radosť. 🍀