Mám 19 rokov, bolieva ma brucho, trpím plynatosťou

natalia7895
7. máj 2016

Ahojte všetci. už som zufala. dcera ma už asi rok zdravot.problémy. Má takmer 19 . Bolieva ju brucho,nafukuje,trpí plynatostou,býva jej nevoľno, strašne unavená a slabá. Stolicu máva velmi nepravidelnu. Do takmer 15tich mala problémy so zatláčaním stolice (áno behali sme aj k doktorom kvôli tomu) V posledných pár mesiacoch sa u nej v stolici objavuje taká hmota,akoby sliz. a niekedy je tam prímes krvi. Viete mi poradit čo to môže byť? Či mate pod.skusenosti alebo aspon neviete čo by to mohlo byť. Na gastro odmieta ist,boji sa hadicky..

xevulax
7. máj 2016

@natalia7895 bez gastra vela neporiesite. Hadice sa bat nemusi. Absolvovala som ove dokonca sa idem dobrovolne v pondelok opat objednat na hadicu. Treba jej vysvetlit ze nic strasne to nie je. Podpor ju ze si moze dat oblbovaciu injekciu tak to ani nebude vediet ako to urobia. Bud bude trpiet alebo pojde na gastro.

charity
7. máj 2016

@natalia7895 Gastro a imunoalergologia Vam mozno tiez pomoze.

sashenkabb
7. máj 2016

@natalia7895 Ja som mala to iste, zistili mi ulceroznu kolitidu, nastastie vcas. Takze urcite treba ist na gastro.

kaja73
7. máj 2016

moze mat problem s lepkom,alebo histaminovu intoleranciu...skus si o to nieco nastudovat...biopsia creva vam povie presnu odpoved.

bibistec
7. máj 2016

no rieste to kludne moze mat aj celiakiu, alergiu na mlieko a pod nemusi ist ani o vazne ochorenie ale urcite na gastro...

katarinamarkova
8. máj 2016

@natalia7895 môžem otázku:
- čo je
- čo pije
?

zrka
9. máj 2016

Ja by som povedala nech sa dievča spamätá a ide d obvodnej, ktorá ju odošle na gastro. Tiež som sa takto zahrávala, a s podobnými príznakmi skončila s UC. Aj ja som dlho vydržala, dva roky tuším, potom som už bola v takom štádiu, že som myslela že neprežijem...

amanda12
11. máj 2016

@natalia7895 má 19 a bojí sa hadičky? hadička je menší problém ako to čo môže nastať ak na vyšetrenie nepôjde. Ma dosť rokov na to nech si zváži rizika. Na gastroskopii som bola prvý krát ako 11 ročka a ani som necekla. Na modrom konikovi jej diagnozu neurčíme. My nie sme lekári, môžeme tu napísať len vygooglene veci a povedať len ake príznaky sme mali my a čo nam zistili ale určite rovnaké príznaky môže mať množstvo diagnoz to sa dak neda. Je dobre sa tu poradiť ale v prvom rade nech si uvedomi že je dospela a strach ma každý ale nech ma vačši strach z toho, že to môže byť aj niečo vázne. Môže to byť od celiakie cez, UC, crohnovu chorobu,..... ale môže to byť aj rakovina hrubého čreva ak je tam prímes krvy a hmoty alebo hlienu. To nie je sranda. Dnes robia tieto veci aj v narkoze. Ja som si prešla týmito vecami dosť, gastroskopie som mala niekoľko to je pohodička ale kolonoskopie som sa bala nakolko to je velmi bolestive a malo kto to zvalda. Ale tiež som si vstupila do svedomia a odhodlala som sa ísť ale pod narkozou. Ale bola som. Je lepšie vedieť na čom je ako sa teraz trapiť, neisť na vyšetrenie a potom sa byť po hlave že je neskoro....Neber moj príspevok ako niečo čím ťa chcem zvoziť alebo tvoju dcéru ale skôr to, aby ste si uvedomili, že 19 ročna dospela žena musi uvažovať zodpovedne a vedieť potlačiť strach. Ak su problemy proste treba ich riešiť kým nie je neskoro, potom si to bude vyčítať ...

csilla1977
12. máj 2016

@natalia7895 ja som mala takisté problémy--mám ulceroznu colitidu.mám zápal v konečniku.musím uživat čapíky .aj ked uz nemám tam zápal.kazdy 2rok musím ist na kolonoskopiu,,pol rok.na kontrol. 😒

mmmj
12. máj 2016

Mohlo by pomoct vynechat mlieko, alebo pouzit iba bezlaktozove, su to priznaky laktozovej intolerancie. Ale to moze byt aj nieco ine a bez lekara sa to neda stopercentne diagnostikovat.
Ak ste neskusali vysadit mlieko, tak to mozete skusit, ale pozor, mlieko sa pridava aj do roznych inych potravin, treba citat zlozenie.