Mám 18 rokov a ešte som nebola u gynekológa

9. mar 2021

Dobrý deň chcela by som sa niečo opýtať
Je to veľmi čudné ale mám 18 a ešte som nebola u gynekológa, bojím sa že keď ku nemu pôjdem tak ma za to ,, vyhreší" že som ešte nebola a tak. Mám z toho strach, moje spolužiačky to opisujú veľmi negatívne a strašne mam z toho strach čo a ako bude, čo mi povie, co robiť bude.. Chápete. Dúfam že nie som sama kto ešte v 18 nebol u gynekológa :(

jance333
9. mar 2021

Hlavne sa neboj a vyber si lekára, ktorému budeš dôverovať. Popýtaj sa kamošiek, žien v okolí, koho by ti odporúčili. Lekár na teba nemá čo kričať. Dobrý lekár ti všetko vysvetlí, vyšetrí ťa citlivo a tak, že z toho nebudeš mať žiadnu traumu.

aknamorka22
9. mar 2021

Ja som začala chodiť na gynekológiu až ked som mala 22 rokov. Nikto mi na to nič nepovedal. Hlavne si pozri recenzie na konkrétneho doktora aby si sa nedostala k nejakému nie príliš dobrému 🙂 bud si kukni recenzie priamo na google alebo na lekari.sk. Vyšetrenie nie je nepríjemné, je to len o hlave. Ja som sa prvý krát hanbila ako pes ale zvykneš si 🙂 držím palce 🙂

jance333
9. mar 2021

este taky moj postreh. urcite to neplati na 100% pre vsetkych, ale ako mlada baba som si automaticky volila zenu lekarku. ze bude chapavejsia, citlivejsia. omyl. ked som ju po rokoch zmenila, prisla som na to, ze chlapi su v tomto omnoho jemnejsi. a to som tych vysetreni zazila nemalo aj pri hospitalizaciach. takze ja za seba odporucam chlapa lekara.

diaalex
9. mar 2021

Hlavne je aby si si vybrala dobrého gynekológa 🙂 ja som najprv mala zenu, nebola zlá a bolo dobre že je to žena, neskôr po nej prebral ambulanciu muž, bolo to najprv cudne keď som tam šla, dokonca som sa prvýkrát bála, ale ako som otehotnela, tak to bolo super, dával na vsetko pozor, vysvetlil, pekne vyšetril, bol oveľa jemnejší ako žena pri vyšetrení 🙂 neboj sa, hlavne si dobre vyber, je to polka úspechu 🙂

katkafurdek
9. mar 2021

Ahoj! Chápem, že sa bojíš, to je normálne. Tiež som mala strach, ale potom keď tam budeš a zistíš, že tá “nahá” časť trvá 1-2 minúty, tak pochopíš, že to boli zbytočné obavy. Pred tým si však pozisťuj referencie na dostupných lekárov. Je pravda, že nie je lekár ako lekár, ale to platí aj pri obvodnom, zubárovi, ktoromkoľvek. Ja chodím k tomu, čo moja mama. Je to chlap, čo mi najskôr prišlo nepredstaviteľné, ale som spokojná a cítim sa tam ok.

ivver
9. mar 2021

Ja som začala chodiť ku gynekologovi v 22 rokoch.
Tiež som bála čo mi povie, preto som to odiaľovala, a na moje prekvapenie gynekologička bola veľmi milá a všetko bolo OK, nebolo to vôbec také neprijemné ako to opisujú niektoré baby..
dôležité je nájsť dobrého/ dobrú lekárku

gulka123
9. mar 2021

Hahaaa, no tak tohoto presne som sa bála aj ja! 😁🥰
Všade sa hovorí, že keď máš 18 mala by si ísť na prvú prehliadku... ja som sa toho tak isto bála, veľmi sa hanbím a predstava, že sa mám pred niekym vyzliecť a že mi niekto bude pozerať dnu a dávať tam ruky... 😀
Ja som bola až keď som mala 19...chcela som si predpísať antikoncepciu a tak mi neostávalo nič iné...
V čakárni som myslela, že odídem... 😀 Stále som si hovorila, že čo to bude, aké to bude...
Sestrička ma zavolala, povedala som im, že som tu po 1x...zaoisali si moje meno, vek atď a poslala ma k doktorke...
Vybrala som si doktorku, pretože veď predsa je lepšia žena než chlap... Ale to už si vyber ty ako sa budeš cítiť na to...
Opýtala sa ma aký problém mám... povedala som jej, že žiadny, že som tu prvýkrát... Tak som jej odpovedala na par otázok, spravil mi výter či je všetko v poriadku, proste prehliadka.... potom mi vzala sestrička krv a už... Nikto ti nič hovoriť nebude toho sa naozaj neboj🥰 ja som si tiež myslela, že tam bude po mne kričať prečo idem až v 19tich...😀😀😀
Ale ver mi... nikto na teba kričať nebude... Nemusíš sa báť! ❤️ Hlavne sa uvoľni a neboj sa🥰

autor
9. mar 2021

Ďakujem veľmi krásne všetkým za odpovede! Ste ma potešili že nie som jediná ktorá ešte v 18 nebola 😄.. Určite dám na vaše rady a vyberiem si podľa recenzií. Ďakujem krásne 😊🙏🏼

peneton
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kliatana
9. mar 2021

Je to najvyssi cas, aby si si nasla gynekologa a neboj sa, nie je to az take strasne.

baccio
9. mar 2021

Možno to vyznie pre niekoho nezodpovedne..ale ja som bola prvýkrát u gynekológa keď som zistila že som tehotná 😏😊.Mala som 21...ale keďže som dovtedy nemavala žiadne problémy a ani som neuvažovala o antikoncepcii vôbec som nad tým neuvažovala.

veronikaa006
9. mar 2021

Ja som bola prvýkrát v 20tke a nič mi nepovedala že som mala prísť skôr.

rooberta
9. mar 2021

Moja kamoska ma 32 a u gynekologa este ani raz nebola lebo sa boji, tak ak na nu doktor nenakrici, ked sa raz odhodla k nemu ist, tak uz potom na nikoho.

breznica
9. mar 2021

@rooberta a ona neplánuje mať deti?

okm221
9. mar 2021

Ja som chodila na gyndu už od puberty, mohla som mať 14-15 a úplne v pohode, gynekológ je jeden z lekárov ku ktorému chodím rada :D a presne chlap gynekológ je oveľa oveľa lepší než žena.. Teraz mam 21, som tehotná a na každú poradňu sa teším. Takže nieje sa čoho báť 🙂

any_soj
9. mar 2021

Ja som začala chodiť 26 ročná, dovtedy som ani nemala sex. (Ten až o ďalšie dva roky po svadbe). Dovtedy som nemala žiadny problém, vtedy som mala, tak som šla. Absolútne v pohode to bolo. A kým som bola panna, ani ma nevysetroval cez pošvu.

simona1998
9. mar 2021

@jance333 presne toto hovorím každému , dnes som to spomenula známej že určite chlapa že je jemnejší 🙂

rooberta
9. mar 2021

@breznica praveze planuje, aj to povedala ze pojde az ked bude tehotna, skor sa vraj neodhodla. Dohovarala som jej, neda sa 🙄

simona1998
9. mar 2021

@rooberta tak ak chce deti nech tam ide , ako si môže plánovať deti keď ani nevie či to ma všetko v poriadku ? :/ boze niektoré ženy

breznica
9. mar 2021

@simona1998 presne to som chcela napísať.po tridsiatke ešte len plánovať deti a nevedieť či vôbec má maternicu napríklad (prehnané,ale všeličo sa deje)