Mám 17 rokov a stres z gynekologického vyšetrenia

9. aug 2022

Ahojte mam 17 rokov a dnes musím ísť na gynekologiu kvôli zdravotným problémom. Mam strašne stresy a bojím sa co vám pomáha aby ste sa ukludnili ?

nika_val
9. aug 2022

Uvedomit si že nie je z čoho mat stres.. ideš na vyšetrenie nie na popravu 🙂
Ja chapem že ukazovanie intimnych partii nie je najkomfortnejšie ale vždy si povedz vetu že ten doktor/ka za ten deň videl už tolko rozkrokov že ty si len dalšia nič špecialne pre neho čo by ešte nevidel, nechytil 🙂

autor
9. aug 2022

@nika_val ďakujem za povzbudenie 🙂

nika_val
9. aug 2022

Bola som rovnaka a to som mavala ženu gynekologičku.. a dokonca pred cca pol rokom som musela ist do nemocnice a čo čert nechcel tam taky mladi, fešaci doktori vravim si že no čo už 😁 šak nie som dnes jedina ktorej sa pozerali medzi nohy

lujziana44
9. aug 2022

vážne sa nie je čoho báť 🙂 ja by som skôr mala obavu z toho, že na pravidelné prehliadky nechodím 😀 je to dôležité, aspoň budeš vedieť, že si v poriadku, neboj, je to len chvíľka a o nič nejde.

autor
9. aug 2022

@nika_val ja sa toho tiež bojím lebo mam ísť do nemocnice na vyšetrenie a ma tam byt nejaký mladý neatestovany doktor

anjelicek26
9. aug 2022

A preco ides po prvy krat prave tam a nie najprv k tomu, kde chodi napriklad tvoja mama ci kamosky? Kazdopadne gynekolog je miesto, kde zena chodi cele roky ako "na klavir", pravdepodobne este castejsie ako k obvodnemu...zvyknes si na to... a drzim palce, nech sa ti zdravotne polepsi.

janetinka27
9. aug 2022

neboj, chodila som ani nie od 12 rokov, zvladnes to 🙂

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
buberova
9. aug 2022

Vôbec sa nemáš čoho báť 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_val
9. aug 2022

Mala by si si ale najst nejakeho svojho gynekologa alebo ak ti je neprijemne chodit k chlapovi gynekologičku aby si nemusela chodit takto do nemocnice..mat svojho jedneho dr je lepšie ako v nemocnici ked sa stale striedaju niekolkati
Ale inak už maš určite za tym, tak ako ? Bol ten stres zbytočný však? 🙂

chouette0157
9. aug 2022

Nie je z čoho mať stres, ale chápem ťa, ja som bola v 15tich ešte ako panna a nebolo to také strašné ako som si predstavovala..ak si panna, môže ťa vyšetriť cez konečník, ale to trvá úplne krátko a znie to horšie než to je. Ak už panna nie si, tak vyšetrenie klasické bude úplná pohoda, max ťa budú "chladiť" kovové nástroje.