Mám 16 a čaká ma prvý pohlavný styk

viktria225
1. aug 2024

Ahojte. Je tu jedna vec o ktorej by som chcela hovoriť. O pár dní zažijem prvý pohlavný styk. Aj ja aj môj partner máme 16. Problém je v tom že sme sa o tom aj bavili hovoril mi ako to bude prebiehať (samozrejme s ochranou) ale ide tu o to že sa bojím prvého prieniku a zároveň aj bolesti. Ako sa mám nejak odreagovať prípadne aký to je pocit?

Budem vám vďačná za akúkoľvek odpoveď.

crazy_cat_lady
1. aug 2024

myslim, ze pri prvom styku je dolezite, aby sa ti partner dostatocne venoval, cize kvalitna predohra, pripadne nejaky lubrikant (ale taky, ktory je ok pri pouzivani s kondomom), ostatne je uz na Vas, ten prienik moze/nemusi boliet 🙂

viktria225
autor
1. aug 2024

@crazy_cat_lady Ďakujem za odpoveď

januska12323
1. aug 2024

Už ste spolu boli aj len tak bez sexu? Či chcete ísť rovno na to? Len dve veci ti viem odporučiť: nikam sa neponáhľajte a keď nie je niečo príjemné daj to partnerovi vedieť. Aký je to pocit je zbytočne hovoriť, každá to má inak. Môžeš mať bolesti aj nemusíš, môžeš krvácať aj nemusíš.

monicazbb
1. aug 2024

@viktria225 ja by som počkala . , niektore ma možno skritizuju, ale len ti chcem povedať, že nemusiš...aj keď si mu niečo sľúbila.

solange7
1. aug 2024

Neboj, nic ta nebude boliet.

viktria225
autor
1. aug 2024

@januska12323 Od začiatku vzťahu sme spolu boli bez sexu. Ďakujem za odpoveď

zuzanita1609
1. aug 2024

Ak sa nemáš s kým o tom porozprávať,s maminou napríklad,či sestrou,či kamarátkou,tak je dobré,že si sa prišla pýtať na koník. Veľa žien, mamičiek ti povie,aby ste počkali,hlavne sa chránili,ale ak si už rozhodnutá,tak hlavne, použite ochranu (nacvič na uhorke napr,navliekat správne kondóm),buď uvoľnená (v tom by ti ako pozorný partner mal veľmi dopomôcť predohrou, maznanie), sú povolené trapasy, nestresuj sa z nich, každý to zažil pri prvom sexe 😉, užívaj si každú minútu, možno sekundy,keď je prvý (pri spoluakterovi) 🤭. Hlavne, ochrana!

viktria225
autor
1. aug 2024

@zuzanita1609 Ďakujem za odpoveď. Vždy som z akejkoľvek veci vystresovaná aj keď som na to pripravená. 🥲

terezka1947
1. aug 2024

@viktria225 no,asi nie si celkom vnútorné pripravená a možno ani stotožnená. Možno s partnerom,možno s tým,že je to pre teba ešte skoro.
Skôr si toto sama preber so sebou,lebo nemusíš robiť nič,na čo sa ešte necítis,darmo to chce aj tvoj priateľ 🤷
Veľmi veľa je v hlave,tam ťažko radiť.
Ja by som ešte počkala....ujsť ti nič neujde.
A keď kvôli tomu ujde priateľ,tak to potom už vôbec o nič neprídeš

zuzanita1609
1. aug 2024

Ináč,mimo témy, autorka prepáč. Ja by som to jasne vysvetlila tým, ktorí nepovažujú mať sexuálnu výchovu na školách. Mladých to nezastaví, môžu vymýšľať sprostosti, ktoré nejde vrátiť späť. Och 🙄

struhanka
1. aug 2024

Máš 16, zrejme neužívaš antikoncepciu a kondóm nie je 100 %-ná ochrana pred otehotnením. Netreba sa vám nikam ponáhľať, na sex budete mať času ešte dosť.

miadi
1. aug 2024

Kto sa boji nech nejde do lesa sa hovori. Pockala by som stym rok alebo tak kym to budes naozaj chciet.Nie je dobre robit to nasilu. Mozete robit ine veci okrem penetracneho sexu.

danyelia
1. aug 2024

Ja neviem, asi som staromódna konzerva, ale...😄 Nie je to skoro, načo sa s tým tak ponáhľať? Na jednej strane chápem, áno - je iná doba, ale keď na to ešte nie si pripravená, kľudne počkaj, nič Ti neutečie...

viktria225
autor
1. aug 2024

@miadi Lenže ide o to že to chceme obaja len sa neviem dostatočne ukľudniť pretože mám v hlave veľa vecí ktoré sa môžu stať...

zuzanita1609
1. aug 2024

Keď si rozhodnutá,nevyhovori ti to nik 😏. Ani reťaz,ani zákaz 😁. Buď v pohode,nie je to raketový program,len sa chrán 😉.

viktria225
autor
1. aug 2024

@zuzanita1609 Ďakujem za odpoveď ☺️

ewellina
1. aug 2024

A keď zlyhá ochrana (ani jedna nie je 100 percentná) - čo urobíš? Si schopná postarať sa o dieťa? Alebo pôjdeš na potrat?

lucia147852
1. aug 2024

@viktria225 a prečo to chceš? Aby si bola in? Aby si už nebola “nudná panna”, lebo partner to očakáva? Áno môže sa stať vela veci, napr aj neplánovane tehotenstvo… čo potom? Za mňa majú mať sex ľudia, ktorí majú aj zodpovednosť za svoje činy. Tz viem sa o dieťa postarať keď sa náhodou stane…

miadi
1. aug 2024

@viktria225 Mozno tie veci v hlave mas mat. Mas len 16r a chces zacat robit veci ktore mozu mat nasledky nezelane tehotenstvo. A mas v klude verit ze tvoj 16r priatel si vie spravne nasadit kondom.. Nemusis byt este na taku zodpovednost pripravena. Nie je vzdy to co chceme aj to co potrebujeme.

zuzanita1609
1. aug 2024

@ewellina bože, chalan chudák,dokoná dielo skôr,než si to obaja všimnú 🤭😁
Je to prvý sex,nie je to automatika 🤭

cecilia29
1. aug 2024

Ja len, že je to skoro. Sex by mal súvisieť aspoň s teoretickou pripravenostou na rodičovstvo. Všeličo sa môže stať. Vo veku 16 rokov pripravení nie ste. Ani si to tak neužijes ako neskôr. S chlapcom vieš mat krásny vzťah aj bez sexu. Podla mňa je este krajsi, lebo udržuje medzi vami take to napätie no hranice neprekonavate.
Ja som počkala do svadby a som veľmi rada za.to rozhodnutie.

zuzanita1609
1. aug 2024

@cecilia29 vážim si, obdivujem,že ste čakali do svadby,je to naozaj uctihodné a trpezlivé. Ale keby si po svadbe zistila,že je tvoj manžel drevo,že ma problémy s erekciou...potenciou? No ja neviem,ale niektoré mi dajú za pravdu,ak nefunguje sexuálna stránka v manželstve,je to iba trápenie,alebo iba papier. Vážim si naozaj,aj také rozhodnutia v životoch ľudí, no bez sexu je život chudobný,neucelený.

miadi
1. aug 2024

Cakat do svadby je dalsi extrem. Nie kazdemu to dopadne k spokojnosti. ty mas 16r a podla zakona uz mozes mat sex.A tvoj 16r “ partner “ urcite na ine nemysli momentalne.. ale tak vies jeho to nebude boliet jemu neostane volba ak by si otehotnela. Cela zodpovednost co dalej bude na tebe. Ci pojdes na upt alebo budes mama . Ako sa mas ukludnit ked to chces robit niekde potajomky, aby rodicia nevedeli .. ked budes plnoleta mozes si robit v klude co chces s kym chces . Mozno tvoje telo by uz chcelo no tvoj rozum ti hovori ine . Preto mas z toho stres.

cecilia29
1. aug 2024

@zuzanita1609 dala som jej iný pohľad na vec. Aby nemala pocit ze jej niečo utečie. Zlý sex. život majú páry aj po predchádzajúcom super fungovaní.

janka1011
1. aug 2024

@viktria225 tieto veci majú prísť samé, prirodzene. To, že to tak veľmi riešiš a máš strach znamená, že nie si na to pripravená. Čo je v tvojom veku aj normálne. Áno, je to skoro. Máš čas.

martinka13
1. aug 2024

Odporúčam sex až vtedy, ak by prípadné tehotenstvo neznamenalo katastrofu. Čo v 16 určite nie je. To, že sa tak bojíš bude zrejme tým, ze ešte nie si mentálne pripravená.

cimage
1. aug 2024

Mali ste uz nejake intimnosti? Netreba hned sex, hlavne ak ste obaja bez skusenosti. Je dobre sa spoznavat aj v intimnostiach, dotyky, co sa komu paci. Ja osobne by som sa bala viac keby som mala mat svoj prvy sex s niekym neskusenym.

lucia13022023
1. aug 2024

Za mňa, ak máš stres tak nie si pripravená. Pamätám si seba pri prvom sexe, vôbec sme to s vtedajším priateľom neplánovali, všetko bolo spontánne, krásne, vedel co ma robiť aby ma to nebolelo - kvalitná, pomalá predohra a pýtal sa ma. Bola som úplne vklude, uvoľnená.

walentina7
1. aug 2024

Že s ním chodíš neznamená, že s ním musíš spať. Ja by som ešte aspoň polroka aj rok počkala. Kam sa dnešné deti ponáhľajú?

bonboniera
1. aug 2024

Tie čo jej odporúčate počkať lebo môže otehotnieť ste mali prvý sex keď ste mali titul, kariéru, našetrené a vlastnú nehnuteľnosť na svoje meno?

Každopádne súhlasím s názormi ze ak si nervózna, pravdepodobne ešte nie si pripravená. Ale nemusíš sa ničoho báť, bolesť cítiš môžeš ale aj nemusíš 🙂 nech už to bude hocikedy, želám ti nech na to s láskou spomínaš 🙂 alebo aspoň s úsmevom, ak to bude trapas 😄 netreba to overthinkovat