Malé prsné žľazy na USG

3. sep 2022

Ahojte, bola som prvýkrát na usg prsníkov a pani za usg mi povedala, že vzhľadom na vek mám malé prsné žľazy, že to nie je nič patologické. Ale už len to, že to takto vypichla mi príde zvláštne. Mám 29 rokov, nestretli ste sa s niečim takym?

babovka2321
3. sep 2022

Nic by som za tym nehladala. Mne sa pri usg prsnikov tiez doktorka vyjadrila k mliecnym zlazam.

anavixy
3. sep 2022

Niektore zeny zlazy ani nemaju, alebo teda malo, okrem hypotetickych problemov pri dojceni to nic neznamena 🙂

0silvia0
3. sep 2022

Ja zas mam prsia samu zlazu, cize ani vysledky z mamografie mi nevedia vycitat, vzdy musim ist na sono.

zuzicek88
30. okt 2022

Tak mne na sone zasa povedala,ze na svoj vek rokov mam velke prsne zlazy,vraj vekom sa tie zlazy stracaju a ja ich mam este vela,alebo velke..

tanuuulka
30. okt 2022

Ja som sa po 2 detoch a nekonecnom trapeni s dojcenim, ked bolo stale malo mlieka (och, kolko som sa naplakala, ze neviem dojcit) na sone dozvedela, ze nemam skoro ziadne mliecne zlazy. A prsia velke. Nijako inak mi to zivot neovplyvnuje. Takze nie je pravda, ze kazda moze dojcit, ja napriklad nemam z coho 😄 dr. mi povedala, ze sa to obcas stava a ja s tym nic nespravim. teraz cakam tretie, uz som nastavena, ze dalsie dlhe mesiace bojov a stresov z hladneho dietata mat nechcem, dojcit neplanujem.

autor
31. okt 2022

@tanuuulka tak dakujem aj za priamu skúsenosť s malými zľazami😁 prfff, ale tak napr keď príde laktačná v nemocnici to sa aj jej môžem popytat nie? Že mám malé
Prsné žľazy, či to vôbec ma vyznam snažiť sa spustiť mlieko

tanuuulka
31. okt 2022

No tam nema co laktacna urobit. Ja som pila senovku, benedikt, stale dojcila a za polroka zlomila 3 odsavacky, nosila som odsavacku vsade so sebou a odsavala priemerne 4 az 6h denne a nikdy nebolo dna, kedy by som nedokrmovala umelym. Deti mi hladovali. Dr.mi spatne povedala, ze to je mylny nazor, ze kazda zena moze dojcit, lebo su zeny ako ja, a tie nemaju z coho dojcit. Takze skusit to mozes, ale nezmozes nic... bud aspon rada, ze ti to zistili skor ako mne, ja uz som bola uplne v depkach, ze som nemozna a neviem si ani decko nakrmit. Z dojcenia mam traumu a tesim sa, ze pri tretom babatku si usetrim stres a prvy raz si ten babatkovsky cas naozaj vychutnam 😊

anavixy
31. okt 2022

No je rozdielmat male mliecne zlazy a mat malo mliecnych zliaz. Ked ich je malo/ziadne, tak sa zena moze aj rozkrajat, plne dojcit nebude. Ale male zlazy neznamenaju, ze dojcit nebudete, ony sa rozvinu. Pytat sa laktacnej poradkyne, ci vobec mate skusit dojcit je ako pytat sa zubara ci si mate cistit zuby 😃 tie z mamily vam povedia, ze dojcit ma zmysel aj ked mate mlieka za naprstok… skor, nez si realne dojcenie vyskusate, sa nedozviete, ci budete mat dost mlieka atď.
Napr. @zuzkamrackova na ig pise aj o tomto, nema mliecne zlazy, preto nedokazala dojcit a prisla na to neskoro, az potom ako si privodila tazku depresiu. Ale opakujem, to hovorime o ziadnych zlazach, nie malych 🙂

autor
1. nov 2022

@tanuuulka a tebe to nezistili na usg prsníkov? Či ja som mala stastie na milú pani doktorku?🙈

autor
1. nov 2022

@anavixy Dalujem, pozriem si ju na insta 🙂 ja som len ostala tak v šoku vies, ona mi to povedala a doplňujúce info žiadne, tak som zastrešovala že čo to😁

tanuuulka
1. nov 2022

Nikto to asi neriesil 🤷🏼‍♀️ s prvym som otehotnela v 26, s druhym v 27, vtedy mi sono nikto nerobil, ani pocas "dojcenia", a ked som tam sla ako 29rocna, tak dr iba povedala, ze si zasluzim metal, ze som sa takto trapila 🤣 tiez ale nechapem, preco mi to nepovedali napr. ako 24rocnej..

autor
1. nov 2022

@tanuuulka to ta v rámci preventivky gynekológ neposlal? Och 🥲…. Tak to si isto zasluzis, lebo keby si vedela tak koľko stresu a nervov ušetríš😅

tanuuulka
1. nov 2022

Chodila som normalne kazde 2 roky, ale zlazy nikto nekomentoval. Asi u mladych bab to nikto nepovazuje za dolezite. Tebe tiez az v 29 povedali tuto skutocnost 🤷🏼‍♀️

1mina
1. nov 2022

Ja mam tiez, a tiez to komentovala s tim ked mi robila usg ako tehotnej ze teda este na tehotnu je to velmi malo 😃 aj sa ma.pytala ci som orve dojcila, no veru moc nie a ona ze ani sa nedivi ze nevie z coho by som...no neviem nechcem sa vyhovarat ale pri dvoch som bojovala s nedostatkom mlieka a velmi rychlo skoncili na um...

autor
1. nov 2022

@1mina no čo narobime 😁 nech sa nikto nečuduje potom že nie kvôli vzhľadu prs zena nekoji, ale z roho že nema ani z coho😅

1mina
1. nov 2022

presne ten ich vzhlad ma nikdy netrapil lebo tam dokopy nic nemam nema sa pokazit :D :D ale proste aj laktacne stale skusali mi odsavat a tiez hovorili ze to je nic 🙈