Ľudský papilomavírus (HPV) - pozitívne výsledky

22. aug 2024

Ahojte, práve mi volali z gynekológie, že mám pozitívne výsledky HPV. Konkrétne HPV 16. Odporučili mi čipky a gel.
Mali ste to niektorá? Ako to je so sexom?

zuzana227
22. aug 2024

Ja som tez hpv od včera som aký gél ? Aký gél vám odporučili napíše ip

egonsk
22. aug 2024

do vyliecenia, t.j. uspatia prejavov, by si nemala sexovat - ani s gumou.

autor
22. aug 2024

@egonsk 3 mesiace čipky, 6 mesiacov gel.. ma drbne tak dlho

egonsk
22. aug 2024

nuz, radsej vyliecit, ako potom banovat. Tak ostava ti rucna praca a pripadne svojmu milacikovi hravat na flautu este... Jedno dievca na inom fore sa liecila 3 roky, lebo to nevydrzala a myslela, ze ved obcas aspon a dostala aj dalsie infekcie. S chlapcom sa rozisla a ona je psychicky na dne este aj polroka po tom vylieceni...
Ale nebudem ta strasit, kludne sa opytaj radsej svojho doktora, co on ti poradi. Hanbit sa opytat urcite nemusis.

autor
22. aug 2024

@egonsk dostala som informáciu o pozitívnom výsledku cez telefón, čiže mi to v tej chvíli nenapadlo sa opýtať. Písala som mu email, ale zatiaľ bez odpovedi, tak preto som sa skúsila opýtať tu

mmm2mmm
23. aug 2024

HPV sa vyliečiť nedá ...je to vírus ktorý majú skoro vsetci, v 90% ho zlikviduje imunita a zvyšných 10% je náchylných na rakovinu krčka maternice...
Sú viac a menej rizikové typy myslím že 16 a 18 sú tie viac (nie som si istá) , z niektorých sú "len" genitálne bradavice....
Brala som gély aj HPVirin atď....občas keď imunita zafunguje tak mám výsledok negatívny - to ale neznamená že som vyliečená ...len že imunita si s ním aktuálne dokáže poradiť a potlačiť ho ...a keď je v tele nejaký zápal (hoci aj angína ) tak vírus reaguje a vtedy mi vyjde ster s výsledkom ascus a musím chodiť na kontroly častejšie ...
Ale nie je pravda že s ním nemôžeš mať sex 🙈 ľudia čo ho majú 20 rokov tiež nedržia celibát...normálne majú aj deti atď...proste si viac a častejšie sledovaná aby sa to nezvrhlo...že máš liečbu je super snáď pomôže tak aby imunita vedela vírus potlačiť čo najdlhšie hoc aj na 20 rokov...