Logopédia - s,c

salome123
2. jan 2018

Ahojte, chcem sa opytat mamiciek, ktore chodili na logopediu, ako im logopedicky vysvetlili pismena s a c?, kam dat jazyk,atd ? Dakujem.

radka279
2. jan 2018

My sme cvicili s dcerou "c", dcera davala jazyk medzi zubky...ja som jej to vysvetlila takto: jazyk daj za horne zubky, ako keby si ich chcela vytlacit von a ukazala doktorskou palickou kam presne...do 3 dni jej c pekne nabehlo...

radka279
2. jan 2018

A este sme sa pred tym trochu hrali so spickou jazyka: daj spicku jazyka do jedneho kutika, do duheho kutika, oblizni hornu peru potom dolnu, aby vedela, ze jazyk ovlada sama ako chce

selly20
2. jan 2018

My to akurat so synom trenujeme. Nam to logopedicka ukazala takto: "S" - dolezite, aby jazyk zostal za zubkami. Ked hovori, nemoze ale jazyk tlacit uplne na zubky, lebo potom to vyznieva tvrdo, nasilu. Na zaciatku sme dokonca fukali do vrtulky "cez zatvorene zubky". Robil hada - ssssss a snazil sa roztocit malu vrtulku 😀 vtedy vlastne aj vzduch musel nasmerovat len dopredu, lebo inak mu unikal bokom 😀 uz to pekne vie, teraz len trenujeme, aby to pouzival v beznej reci, nielen vtedy, ked sa ucime.
A "c" - jazyk tlacit na spodne zubky. Zacat len slabikami "ci", "ca", "ce" , "cu", "co". Az ked to zvladne, pridavat slova "cibula", "cesta",...

bibistec
2. jan 2018

Nam logopedicka davala aj obrazky a davala dcere aj palicku do ust a pritlacila jazyk presne na spravne miesto a tak sme robili aj doma. Nebolelo ju to ale aby si uvedomila kam ma ten jazyk davat
A vela vela obrazkov na dane pismenka.

nimika
2. jan 2018

Môj má c vyslovovať ako ts a ja už počujem, že vo väčšine slov už naozaj počuť c. Takisto na č nám pomáha tš. Ale on so s nemal problém vôbec a š sa rýchlo naučil po prvej návšteve logopedie.