Liečba genitálneho herpesu

5. feb 2020

Ahojte, som na dne... Dnes mi bol diagnostikovaný genitálny herpes... Priateľ mal na ústach herpes ale to že sa mu robí sme si všimli až na druhý deň ako sme spolu spali :( doktorka mi predpísala lieky, mastičky, sprchovací roztok aj vitamíny B a C 14teho mam ísť na kontrolu a povedala že sa o tom porozprávame viac, teraz som sa jej aj tak nič nemohla opýtať lebo som mala slzy na krajíčku ... Moja otázka, má stým niekto skúsenosti? Vracalo sa vám to? Čo treba obmedziť aby sa to neopakovalo... Ako to bude ďalej so sexom a pod. Proste všetky info ktoré máte. Ďakujem :/

amelia000
5. feb 2020

Herpes na ustach a genitalny herpes su 2 odlisne veci nie?

bluka2
5. feb 2020

Toto sa mi raz stalo presne ako tebe, asi 15 rokov dozadu a odvtedy som to nikdy nemala. Inak ani žiadne mastičky a nič nebolo treba, iba vetrať a sušiť a rýchlo to zmizlo

bluka2
5. feb 2020

@amelia000 no proste ak má niekto herpes na ústach, treba byť obozretný. Mechanizmus som nikdy nezistovala

amelia000
5. feb 2020

@bluka2 ako, ja som si myslela ze to nema suvis, ale
prave som precitala clanok, ze aj takto sa to da..som v soku. plno zien tu s tym ma skusenosti. SKus si vyhladat v temach.

bluka2
5. feb 2020

@amelia000 ja o tom nic viac už nechcem vedieť 😉

amelia000
5. feb 2020

@bluka2 :D prepac to malo byt autorke nie tebe :D

suge
5. feb 2020

Treba užívať predpísanú liečbu, dodržiavať hygienu a sexuálne abstinovať až kým nevymizne aj posledný prejav herpesu. Tiež sa odporúča diéta s vysokým obsahom lyzínu a nízkym obsahom arginínu, môžeš pogúgliť, ktoré potraviny sú vhodné a ktoré nie. Tiež sa počas herpetickej infekcie neodporúča opaľovať sa, ale to teraz v zime asi nehrozí.😉 Držím palce.🙂

jaja23
5. feb 2020

Tiež som to mala, priateľ to mal na ústach. Pred tým som herpes nemavala, ani na ústach ani nikde. Zial odkedy som mala genitálny, tak ma trápi stále. Občas sa mi vrátil aj ten, našťastie to prešlo. Na ústach žiaľ mávam v zime aj každý druhý týždeň. Treba dodržiavať hygienu, len bavlnené prádlo a podobne. Posilňovať imunitu, ale mne na ten herpes na ústach nepomáha nič.

autor
6. feb 2020

@jaja23 a ten genitálny vám po koľkých dňoch prešiel? Viem že každý je iný... Ja beriem lieky len od včera ale v kútiku duše som dúfala že bude aspoň mala zmena k lepšiemu ráno, včera som prerevala celý deň, večer som z toho mala akurát tak opuchnuté oči a bolela ma hlava, nemám chuť ani jesť, som z toho úplne celá zla :(

jaja23
6. feb 2020

Prvýkrát asi týždeň, ale nemohla som chodiť a aj mala potreba mi robila problémy. Zial potom sa mi objavoval ešte asi rok - dva, ale v slabšej forme. Potom mi to akoby prešlo na ústa a ten mávam často. Tiež som z toho bola mimo, ale každý organizmus je iný, možno vám to prejde skôr. Držím palce, je to pliaga.

autor
6. feb 2020

@jaja23 ďakujem :/ dúfam že sa toho zbavím a už sa to neobjaví... Na ústach som to tiež nikdy nemala, aj keď priateľ mal a bozkávali sme sa tak sa mi nikdy nespravil..

luccija
6. feb 2020

Prečo si z toho tak zrútena?väčšinou sa zvykne pri záťaži, strese opakovať.Neprehanaj lieky máš podporuj imunitu.

yollanda
6. feb 2020

B komplexove kvapky každý deň!!! Veľmi pomáha.

autor
6. feb 2020

@luccija prečo som zrútená? Vy by ste neboli? Môže sa to hoci kedy opakovať... Nieje to nič príjemné, pri cikani až plačem čo to tak štípe, nikdy som nemala žiadnu "chorobu" ani väčší úraz, niesom na nič také zvyknutá.. Mam prvého priateľa a zrazu hneď toto? Ovplyvní to môj život, stravovanie, sexuálny život a pod. Takže áno, mám byť prečo zrútená

autor
6. feb 2020

@yollanda mam tabletky a aj C šumienky do vody

richelina
6. feb 2020

Tiež som tak dostala herpes orálnym stykom. 😠 On nevedel, že to čo má v ústach je herpes. Takú bolesť neprajem nikomu. Treba posilňovať imunitu a vyhýbať sa stresu. Prvýkrát je to najhoršie, ďalší raz to už nie je také bolestivé. Ja mám z toho blok, neverím mužovi viac.

ceresnovci
6. feb 2020

Mavam herpesy na ustach, respektvie som maval. Pri kazdom oslabeni imunity. V jeseni, zime aj 2x mesacne... Na odporucanie lekara vit. B, 1x denne a vit C 1 x denne + zinok. v case choroby 4x denne C, a 2x B + zinok stale 1x.. Preventivne B mi velmi pomohlo.. drzim palce.

autor
6. feb 2020

@richelina priateľ je z toho tiež riadne zničený, ale podporuje ma... Bohužiaľ on za to nemôže, boli sme na to dvaja, ale úprimne tiež sa bojím čo bude ďalej... Orálne nejakú dobu 100% nie.. A bolesť to je veru riadna, už len čakám nech to skončí

richelina
6. feb 2020

No mne ani nepovedal, že v ústach niečo má 🙄 a bol mi ten čas neverný ale to je jedno. Pri vypätejšej situácii sa vyhadzem ale už nie tak veľmi ako prvýkrát. Ja som si kúpila akýsi sprej v lekárni, stal okolo 20€. Názov si nepamätám, znecitlivilo mi to. Síce to strašne štipalo a plakala som pri Tom ale aspoň som mohla chodiť. Predtým len obkročmo.Musela som sa starať o 2 malé deti. A tie chceli aj von a tak. Nerada na to spomínam.

kittykat22
6. feb 2020

mala kamaratka - prenos mala presne ako ty 😅 Nikdy sa jej herpes na intimne miesto nevratil, a ma 2 zdrave deti 🙂

autor
6. feb 2020

@kittykat22 pevne verím že to bude môj prípad

autor
7. feb 2020

@richelina môžem sa opýtať? Mali ste no to masticku herpesin a potom betadine??

richelina
7. feb 2020

Nie nemala, dr. mi predpísala tabletky. Nepamätám si už názov. Nemám ich už doma. Ale tuším tiež niečo ako herpesin? Buď je 200 alebo 400 mg.
Už 2 rok sa mi neprejavil. Chvalabohu ani počas tehotenstva a pôrodu. 😊
Ešte ťa to bolí? Skús sa spýtať v lekárni má ten znecitlivujuci sprej.

autor
7. feb 2020

@richelina jasne boli, ale tak liečim to 2 a pol dna v podstate... Mam aj lieky aj mastičky aj vitamíny, ale niektoré už sa pekne strácajú

richelina
7. feb 2020

Potrebuje to čas. No nedá sa to veľmi urýchliť 😕 len vydržať. Už to bude len lepšie, neboj 🙂

nina88
19. apr 2021

Ahoj, no ako? Vratilo sa ti to behom roka?