Laparoskopická operácia vaječníkov

enka20
4. okt 2023

Dobrý deň 3.11 mi idú vyberať laparoskopický vaječníky v živote ma neoperovali neviem čo ma čaká strašne sa bojím vie mi niekto poradiť načo sa pripraví vďaka

tanyag
4. okt 2023

Mne vyberali cystu laparoskopicky, ani nepamätám, či som sa bála alebo nie, ale asi nie, keďže z toho nemám "traumu". Nijako som sa nepripravovala, išla som na predoperačné, bolo mi vysvetlené, čo budú robiť, ráno som došla do nemocnice, dali narkózu, prebrala som sa o pár hodin na to s príšernou bolesťou a po pravde som nevedela, kde som. Keď som sa upokojila, hodinu som poležala a išla domov, samozrejme po mňa musel niekto prísť autom, ináč by ma nepustili. Dalšie 3 týždne bolo peklo, ani lahnuť, ani sadnúť, ani sa osprchovať...hrozné bolesti. To je asi všetko, čo si pamätám.

demodun
4. okt 2023

@enka20 mne vyberali cysty a "prefuk" vaječníkov. Takže predoperačné vyšetrenie ( krv, rtg pľúc, interné, anesteziolog )
Prvé prebudenie po operácii nič moc, potom som ešte pospala a to bolo v pohode. Nepamätám si žeby som mala nejaké veľké bolesti. Po troch týždňoch vybrali stehy (4). Bolesti som nemala ale dodržiavala som ľudový režim. ✊

enka20
autor
5. okt 2023

@demodun mám cesty na vaječníkoch a mám už 58 rokov a tak mi povedali že vaječníky sú nefunkčné a teda mi ich vyberú mám vysoký prah bolesti to sa nebojím hodinu po pôrode som behala ale ja sa skôr bojím narkózy v živote som nebola uspatá . Sa bojím že sa nepreberiem alebo všetko budem cítiť a nebudem im zo môcť dať vedieť . Už si namýšľam všetko možné .

demodun
5. okt 2023

@enka20 ach tak to sa neboj. U anesteziologa si bola v rámci predoper. vyšetrenia? Ja som si výborne pospala. 😁 Ja mám za sebou 2 operácie a žiadny problém. Určite to bude v poriadku. ✊. Potom sa setri, nepreháňaj to. 😉 Ak by niečo kľudne napíš.

hallka
5. okt 2023

neboj sa ty nic. bude to sup sup hovoto, len potom sa snaz sa co najviac setrit a hlavn nedvihat nic tazkeho, aby si si rany nepresilila

enka20
autor
6. okt 2023

@demodun ďakujem krásne za podporu ,na všetky vyšetrenia som objednaná týždeň pred operáciou. Keď budem mať po všetkom ozvem sa.A ešte sa chcem opýtať koľko asi trvá operácia? Lebo som čítala že do 15 minút dávajú len masku a keď operácia trvá dlhšie tak intubujú a to mi pripadá strašne drastické 😱

enka20
autor
6. okt 2023

@hallka To vážne ? Som tu čítala že niekto tu písal že tri týždne to bolo hrozné , bolesti a ani ležať ani chodiť a to mala len vybraté cisty nie vaječníky ako mám mať ja tak som sa vyľakala 😱

demodun
6. okt 2023

@enka20 no to budú určite intubovat, ale toho sa neboj. To len trochu boli hrdlo, nič vážne, angína bola horšia. 😁
A viem ľahko sa hovorí ale nestresuj dopredu. Keď si zvládla pôrod toto bude tiež OK. V najhoršom si budeš pýtať niečo od bolesti od sestričky. Ja som odmietla, nebolo to také strašné aby som nevydržala. 😊 A narkóza neboj. Keby telo reagovalo tak chirurg nepokračuje. Ale ja ani neviem kedy mi napichli žilu a už som bola mimo.
Pred operáciou dostaneš oblbovak na ukludnenie. Len počúvaj sestričky. A najprv kompres.pancuchy až potom oblbovak!! Lebo potom ich už nemusíš vedieť natiahnuť, vravela sestrička 🤣

enka20
autor
6. okt 2023

@demodun Ďakujem krásne za rady nemala som sa s kým poradiť keď bude po všetkom ozvem sa Vám. Keby som niečo ešte potrebovala vedieť môžem sa Vám ozvať ? Ďakujem krásne 😀

demodun
6. okt 2023

@enka20 kľudne napíšte a prosím nevykajte. Vykat by som mala ja. 😊

blizenci
9. okt 2023

@enka20 mne 6.6 vybrali vaječníky aj maternicu. Op trvala4 hodiny. Po op sa nesmie teda aspoň mne povedali nič ťažké dvíhať. Po odstránení vaječníkov žena ide rovno do prechodu.

kikaadamkoanicka25
4. nov 2023

@enka20 dobrý večer chcem sa spýtať ako vám to dopadlo? A ako to prebiehalo a koľko ste boli v nemocnici?

enka20
autor
5. nov 2023

@kikaadamkoanicka25 Dobrý bola som na jednodňovej chirurgii v Nitre v piatok o siedmej ma zaregistrovali a zobrali na izbu tam sa sestrička ešte popýtala či beriem lieky koľko mám rokov a či som bola už operovaná potom prišla anestéziologička napichla mi žilu a dala ten nemocničný mundúr a išla som na operačku bola som prvá aby ma doktor mohol sledovať počas dňa bola som jediná ktorej brali vaječníky ostatné mali ľahké zákroky. Ani neviem kedy ma uspali, Operácia trvala hodinu prebrala som sa na izbe dostala som strašnú zimnicu zabalili ma do dvoch dék a dali tú výživu asi z liekmi , bolesti boli hlavne na miestach kde som mala vaječníky a bolo mi na zvracanie tak mi niečo dali a prešlo to. Ráno som išla domov ľahké zákroky po dvoch hodinách. Včera bolesti ale dá sa to mám dva v pichy po bokoch jedným prístroj z kamerou a druhým odstránili vaječníky a v strede brucha rez ktorým vybrali vaječníky ktoré pred tým zabalili do nejakého vaku aby pri vyberaní niečo nepraskla a nedostali sa do tela. Bála som sa strašne ale mám to za sebou už sa dať len dokopy budem Pn asi mesiac a potom máte nárok naliečeni do kúpeľov .Keby ste sa niečo potrebovali opýtať kľudne mi napíšte aj mne pomohlo keď mi niekto poradil . Zatiaľ sa maje krásne .

demodun
5. nov 2023

@enka20 dobrý deň, som rada, že zatiaľ všetko v poriadku. Prajem skoré zotavenie.

enka20
autor
5. nov 2023

Vďaka už sa len vyliečiť som ešte celá ubolená ale rada že mám potom ešte by mali prísťbvýsledky za dva týždne tak uvidím

kikaadamkoanicka25
5. nov 2023

@enka20 ďakujem za odpoveď.este by mňa zaujímalo či ste boli na jiske alebo na normálnej izbe a či ste mali drenaz?

enka20
autor
6. nov 2023

@kikaadamkoanicka25
@kikaadamkoanicka25 bola som na izbe kde bola sestrička ktorá tam mala svoj pracovný kútik takže som bola sústavne sledovaná až do rána.Aspoň na jednodňovke to tak funguje neviem ako je to v nemocnici.Drenáž som nemala ale je tam slabé krvácanie ako pri slabej menštrácii dnes na tretí deň už úplne slabé.

kikaadamkoanicka25
6. nov 2023

@enka20 a koľko ste platili ak sa smiem spýtať za ten operačný úkon?

enka20
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikaadamkoanicka25
8. nov 2023

@enka20 ďakujem už mám aj ja potom a liečim sa už doma