Laparoskopia za laparoskopiou

paja003
16. mar 2018

Ahojte, prosím Vás, hľadám no nenachádzam. Nie je tu niekto/nejaká skupina čo rozoberá laparoskopiu? Mám čerstvo za sebou gynekologicku laparku,pri ktorej mi zistili, že nemám slepak v poriadku, že ho treba dať von. Je vhodné ísť hneď na ďalšiu operáciu? Bolo mi strašne zle po anestéze a od toho plynu CO2 ma všetko týždeň bolelo. Čítala som,že je tam riziko zrastov. Bojím sa toho... Kedy zase sa možno snažiť o otehotnenie?

mala_katie
16. mar 2018

Ahoj, rizika sú vždy pri operácii akejkoľvek.. Slepak by som neodkladala, vie narobiť sarapatu, a dostaneš sa do oveľa horších ohrození. Ja mam za sebou 2 laparky, hoci nie tesne po sebe, no druhu som znášala podstatne lepšie ako prvú.. Druhá bola pár mesiacov po pôrode.. Otehotnela som cca 2 mesiace po nej.. Laparka sa hojí pomerne dobre,takže všetko ok.. Myslím si, že sa netreba báť..

paja003
autor
16. mar 2018

@mala_katie keby to nebolo také nepríjemné aj pred tie prehanadla a po ta bolesť a pocit na zvracanie. Niekto je fit hneď na druhý deň, ja som sa dávam dokopy už 2.tyzden

mala_katie
16. mar 2018

@paja003 úplne ťa chápem.. Po prvej laparke som to cítila úplne rovnako.. Ale myslím si, že ohrozenie slepakom a s tým spojené nepríjemnosti sú horšie.. Ešte by som to skúsila prediskutovať s lekárom, či sa tam nedá robiť niečo, trebárs strava, či je operácia neodkladna, aké sú rizika a pod a podla toho by som sa rozhodla.. Ale naozaj by som už vôbec nečítala na fórach o prípadných komplikaciach, tie môžu nastať v každom prípade.. Samozrejme operácia je zásah do organizmu, je to nepríjemné a boli to, každému sa aj hojí ináč, ale keď musíš, tak musíš... Verím že to zvládneš

paja003
autor
16. mar 2018

@mala_katie ďakujem. Idem najprv na konzultáciu, ale môj gynekológ to opísal tak,že operácia ma neminie. Vraj ten slepak je kdesi prilepeny, pootoceny a niečím naplnený, že môžem s tým žiť možno aj 10 rokov ale môže sa to ozvať aj zajtra. Mna nič nebolí okolo slepaka

sidicek
16. mar 2018

A preco ti ho rovno nevybrali? Ved v takomto pripade sa pocas operacie zavola chirurg a slepak sa vyberie.

paja003
autor
16. mar 2018

@sidicek to neviem. Už som to mohla mať za sebou. A teraz tie stresy a bolesti musím prežívať ešte raz ☹