Laparoskopia v Ružomberku

jancapp
11. okt 2013

Ahojte chcela ba som sa opýtať, či ste niektorá absolvovala laparku v Ružomberku vo vojenskej nemocnici, chcela by som vedieť aké ste mali skúsenosti, postrehy, aký bol personál, ako dlho ste boli v nemocnici, potom doma, či to pomohlo a čo ste si so sebou museli doniesť. Ďakujem

cerez
11. okt 2013

@jancapp Ja som bola na laparoskopii ohľadom ženských vecí v Ružomberku. Máš namysli gynekologické oddelenie?

lucyliena
11. okt 2013

Ja som bola na laparke kvoli GEU, po operacii som bola den na pooperacke a asi dva dni este v nemocke a potom ma prepustili do domaceho liecenia. Co sa tyka personalu na gynekologicko porodnickom oddeleni su strasne mili a ustretovi vsetci a sestricky su velmi ochotne. So sebou do nemocky ti treba toaletny papier, hygienicke potreby, vlozky a nejake pohodlne nocne kosele inak o vsetko tam je postarane.

cerez
11. okt 2013

Ja mám tiež dobré skúsenosti. Príjemné jednanie, milé sestričky, na doktorov tiež nemôžem nič zlé povedať. Prišla som v utorok, v stredu ráno ma robili a vo štvrtok ma mali pustiť domov. Lietal mi však tlak, tak si ma podržali ešte jeden deň. So sebou si zober to, čo napísala lucyliena. Ja som mala cysty na vaječníkoch a problém otehotnieť. Mne to pomohlo, otehotnela som a mám druhé dieťatko. No problém je v tom, že sa mi to znova zopakovalo a na budúci mesiac nastupujem znova na laparoskopiu. Čo sa týka rekonvalescencie, nie je žiadny problém. V pohode sa dá fungovať. O týždeň po zákroku sa vyberajú stehy.

jancapp
autor
11. okt 2013

@cerez ahoj áno myslím gynekologické oddelenie

jancapp
autor
11. okt 2013

@lucyliena ahoj ďakujem za reakciu, lebo som tam bola dnes v príjmovej ambulancii a tak som bola z toho hotová že som si ani nepozrela, čo si mám zobrať zo sebou keď nastúpim.

jancapp
autor
11. okt 2013

@lucyliena ďakujem vôbec som nevedela, čo mám od toho čakať a pri tom strese som sa na všetko zabudla nejak opýtať, takže pomohlo, no aj ja by som bola rada, keby to bolo na dobro veci ale to si ešte mesiac počkám. Blahoželám teda k detičkám 😉

cerez
11. okt 2013

@jancapp http://www.uvn.sk/uvn/index.php?option=com_cont...

posielam ti stránku gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia v Ružomberku a tam sa dočítaš čo si máš zobrať so sebou

lucyliena
12. okt 2013

@jancapp neboj treba len veriť, mne nakoniec nerobili laparku kvôli priechodnosti vajíčkovodov, ale našťastie sa miminko podarilo, ale bola to dlhá cesta a najmä psychicky ženu takéto problémy vyčerpajú, držím palčeky aby všetko dobre dopadlo a nemáš sa čoho báť, zvládneš to 🙂 daj potom vedieť ako si dopadla 🙂

jancapp
autor
13. okt 2013

@cerez Ďakujeeeem :D

jancapp
autor
13. okt 2013

@lucyliena zatiaľ to neberiem nejak tragicky ale je to ozaj ťažké, ak sa nedarí, uvidím budem múdrejšia po 12.11, keď mi to budú robiť.
Ďakujem za povzbudivé slová, to človeka zase postaví na nohy a určite dám vedieť :d

bjanulienka
14. okt 2013

ahojte, ja idem na operáciu 24.10- to je štvrtok a v piatok by ma mali pustiť domov a v pondelok by som chcela ísť do práce - je to reálne? Kedy ste išli po operácii vy do práce? Príp. ako dlho ste ostali na PN-ke? Ďakujem.

jancapp
autor
13. nov 2013

Ahoj

@lucyliena tak, uz som po vcera mi to urobili, zajtra ma pustia domov, nevies ako dlho sa byva na pn?

lucyliena
13. nov 2013

@jancapp Ahoooj, ako sa cítiš? Dúfam, že všetko je v poriadku a už len pokračujete v snažilkovaní 🙂 Myslím, že PN záleží len od tvojho gynekológa ako dlho ťa nechá doma, ale kľudne aj dva týždne...Za pár dní ti vyberie štichy a uvidíš ako sa budeš cítiť a ako sa dohodnete 🙂