Laparoskopia - cysta vo veľkosti 8,2 cm

16. aug 2024

Ahojte, Mám čokoladovú cystu na vajecniku veľkosť 8,2cm. Trošku mám obavy aby mi nezobrali celý vaječník (nemám ešte deti a v budúcnosti ich plánujem ak sa podarí) … absolvovať laparokopiu keď je už taka velka?

biibiana
16. aug 2024

a lekár čo na to?

autor
16. aug 2024

@biibiana odporúča laparo

lucka_ke
16. aug 2024

jednoznačne áno, nečakaj s tým

andreagartnerova
16. aug 2024

Tiež som mala 8cm na vajecniku a vybrali mi ju laparoskopicky. Vaječník mi zostal.

earlgrey
16. aug 2024

Mne odstránili 15cm cystu z vaječníka 🙂 ..keď som mala cystu, nemala som menštruáciu, rozhádzané plodné dni...vlastne skoro vôbec som plodné dni nemala, podľa lekárov...po operácii, ktorá dopadla super, sa mi menštruácia vrátila, a aj som o niekoľko rokov na to otehotnela... ja som na výber nemala, či ísť alebo nie...proste ju pozorovali rok, rástla a musela ísť preč...samozrejme som podpisovala papier, kde som súhlasila aj s odobratím vaječníka, ak by nastali komplikácie...a ešte jedna vec...síce mne začali laparoskopicky, ale keďže bola veľká, mám 3 rezy na podbrušku...museli ma rezať na viackrát...ale vaječník zachránili...radšej skôr ako neskoro

autor
16. aug 2024

@earlgrey 15 cm tak to je už ozaj dosť, bola tiež endometricka?

earlgrey
16. aug 2024

@autor
Vieš čo, už ti na túto otázku odpovedať neviem 🫣 bolo to v roku 2011, v zahraničí, veľmi už nepamätám.

kiki68
16. aug 2024

No ked to nepojde von hned, tak pretoci vajecnik, ten odumrie a zacnes krvacat tak, ze im bude jednoc ci to vsetko pojde von, budu ratovat zivot. Takze hned pisat Termin operacie a dat to von. Dve kamosky to zial stalo vajecnik, pretocilo ho to vahou cysty. Vraj to bola strasna bolest. Ja som mala 8cm endometrioznu cystu, planovana opka a super, vajecnik iba strajchli, otehotnela som z neho hned do roka. Normalne funguje a ovuluje pekne

taktotedanie
16. aug 2024

Ja som mala mensiu no iny druh a teda nezaobislo sa to bez straty kusku vajecnika
Pozn. Bolo to davno ( asi 15 rokov dozadu) a dieta mam
Predsa ak by nieco mas druhy vajecnik

18monca18
16. aug 2024

Určite áno, perfektný lekár vďaka ktorému mám vaječníky v poriadku (prvé dve operácie u iných katastrofa) - je uznávaný (aj keď mladý) doktor busovsky Ružomberok
V Ružinove v BA mi chvália dookola jeho prácu

kiki68
17. aug 2024

@18monca18 Ja mam krasnu pracu ( tiez to vo Viedni chvalili velmi ) od Dr Mikolasika ( Ustav sv Alzbety) a teda top prevedene.