Ľahká dysplázia krčka

lj31
8. nov 2023

Baby ahojte, prosím Vás, v marci 23 som absolvovala konizaciu krčka, kvôli zlej cytológii - ľahká dysplázia, ktorá sa mi rok nemenila(mavala som výtok, bolesti dr to riesil len ako zápal, na začiatku 23 som dr zmenila), po konizácii a odberu tkaniva na biopsiu bol záver bipsia negatívna hpv 6 a 11 (tie menej rizikové ako mi povedal dr). Lekár ma ani neobjednal na kontrólnu cytológiu, že keď je to negatívne je to ok a uzavrel to, odporučil mi očkovanie Gardasilom, absolvovala som všetky 3 dávky. Pár dní späť som začala cítiť trošku bolesti v podbrušku, bolesti ako som mávala pred konizáciou, je pravda, že som asi aj prechladla lebo som začala častejšie behať na wc a mám aj pred menzesom. Moja otázka znie, je tu niektorá z Vás, ktorá bola na konizácii s rovnakým výsledkom a "nevrátilo sa jej to"? Alebo aj vrátilo? Potrebuje sa trošku ukľudniť, pretože pre konizaciou to boli teda stresy a dosť sa obávam aby sa mi to nevrátilo, samozrejme ak mi to nepreje pôjdem k lekárovi, no nechcela som hneď panikáriť, vďaka

stellarstar
8. nov 2023

Ja som po konizacii (`21) užívala indonal3c forte ci ako sa vola, a na ďalšej KO som mala všetko ok aj tento rok

lj31
autor
8. nov 2023

@stellarstar ďakujem za tvoju odpoveď mne poradil deflagyn

aglaonema
8. nov 2023

@lj31 ahoj. Ja som bola na konizacii... Mala som CIN 2 podľa biopsie prvej.. Po konizacii poslali vzorku na biopsiu a to mi primár povedal, že dobre, teraz sa na to prišli, lebo teda to bolo už CIN3 štádium vraj, ale že všetko zlé je preč. Moja dr. mi odporučila očkovanie, to som sa dala všetkými 3 dávkami, 2 roky som chodila každého polroka na kontrolnú cytologiu a už je tomu cez 8 rokov, čo sú výsledky dobré 🙂

lj31
autor
8. nov 2023

@aglaonema ďakujem...cin 2 je vlastne aky stav?

20erika07
8. nov 2023

@lj31 konizacia 2011, ca in situ , chodim kazdy polrok na stery a vse negat stále.

20erika07
8. nov 2023

@lj31 cin2 je stredne tazka dysplazia,potom je cin 3 tazka dysplazia ale je to porovnatelne s ca in situ. Co je tzv.nulte stadium rak.

lj31
autor
9. nov 2023

@20erika07 dakujem za vysvetlenie, ja som mala ľahkú dyspláziu, našli ti aj hpv? Ja nechápem prečo mňa nedáva na kontroly po 6 mes. Povedal,ž e stačí o rok preventívka, prjtom je to výborný lekár

20erika07
10. nov 2023

@lj31 pri lahkej dysplazii málokedy robia konizaciu,vacsinou sa zvoli vyckavanie a sledovanie v kratsich intervaloch ,niektore zeny tak ziju dlho kym sa to nezhorsi a niektore sa dokonca dostanu z toho vlastnou imunitou 🙂 2 roky po konizacii som mala raz lahku dysplaziu, otehotnela som a ona zmizla 🙂
Pred konizaciou som po prvom cyto odbere a rovno aj biopsii na histologiu mala vysledok CIN ll, HSIL, HPV vysokorizikove typy pozit., Z konizacie uz ale vysla diagnóza D06.1 - karcinom exocervixu - co je viac menej rovnake ako ca in situ, je to na povrchu krcka .
Cize od r.2011 boli este dalsie 2roky take ako na hojdacke ,raz niečo abnormal, raz ok, ale od tehu a porodu v r.2014 vzdy ok. Cytoster mam stale kazdy polrok aj ked to mam v poriadku, v labaku vzdy napisu ze odporucaju kazdy polrok, dr tvrdi ,že skrz predoslej diagnozy, tak som spokojná. Ja si myslím, ze si a aj budes ok, dysplazie bolesti podbruska nesposobuju ,skor si nachladnuta ,mna bolieva podbrusko aj ked dlho stojim, no ja mam poklesnute organy ,to akokeby mi ich niekto tahal von.
A inak pri mojej diagnoze ktoru som mala, jediný priznak bolo krvacanie mimo menzesu

lj31
autor
11. nov 2023

@20erika07 mňa najskôr dr poslal na kolkoskopiu kde som mala výsledky v norme, dr dal tomu pol roka potom zobral kontrólnu cyto a pretoze sa stav nemenil poradil mi konizaciu nech to dame na poriadok...tak som isla lebo toto bol kolotoč bolesti, vytokov ano povefal ze to mozu byt prrchodene tazke zapaly ale z konizacie vyslo aj hpv 6 a 11 ... tak pockam na pteventivku ako zacal menzes podbrusko uz nebolia vytok som mala lrn 1x...snad bude vsetko ok...dakujem za rady a tvoj cas

20erika07
12. nov 2023

@lj31 neboj, urcite co sa tyka výsledkov to bude na jednotku ☺️🍀 ostatne ako bolesti a vytoky, to veru si davaj pozor na poriadne liečenie pri pripadnom zapale, aby sa ti to potom nenabalovalo. 😊