Kyretáž po pôrode - krvácanie

5majus5
29. mar 2022

Ahojte,

Prosím baby,

Momentálne som 11 dní po pôrode. Na 5. deň som dostala silné teploty a triašku, tak som šla na pohotovosť, kde mi zistili kusy v maternici a robili mi kyretáž. V prvý deň po nej som silno krvácala, potom sa to zmiernilo na také spinenie a od včera opäť slabo krvacam.
Neviem, je normálne že krvacam? Veď už by tam nemalo nič byť, či?
Nemáte s tým niektorá skúsenosti?
Kontrolu u gyn mám v piatok.

basska_b
29. mar 2022

Nemalo by tam veru byt uz nic, oni si to aj sonom pozru po zakroku, ale zakial tam nie su tie krvne zrazeniny, tak by som sa nebala, maternica sa dava dokopy. Predsa len ten zakrok neni sranda. Ja som mala kyret 18.den po porode a dovtedy som tak stiekla z krvi, ze uz asi ani nebolo co vo mne tiect 🙈 uz som malinko krvacala, ale trvalo to este 5 dni

waggi
29. mar 2022

Ono po zákroku je to normálne, ja som po kyretáži tiež asi týždeň ešte špinila, pokiaľ sa to všetko vyplavilo von

majamat
29. mar 2022

ja som tusim krvacala viac ako 2t, slabucke krvacanie sa moze este objavit, ran sa zaceluju, mohla sa prechodne otvorit nejaka cievka. uvidis,a ko bude dalej.
no ak mas aj bolesti, co nebodaj teplotu, daj sa vysetrit, pripadne ak sa krvacanie zosiluje a pretrvava, tak tiez.

gertys
29. mar 2022

Po kyretaži som krvacala v ten deň, potom 2 dni nič a na treti deň sa to spustilo trvalo to par dni. Telo sa musi docistit

suge
29. mar 2022

@5majus5 Dojčíš?

diamond007
29. mar 2022

@5majus5 kde si rodila?

5majus5
autor
29. mar 2022

@suge áno

5majus5
autor
29. mar 2022

@diamond007 v Žiline

suge
30. mar 2022

@5majus5 Myslím si, že kým nekrvácaš vo veľkých zrazeninách, je to v poriadku. Si v šestonedelí a rana po odlúčení placenty vo vnútri maternice sa po kyretážou opäť otvorila, preto silnejšie krvácanie. Plus každé dojčenie pomáha vylučovanie oxytocínu, ten sťahuje maternicu a pomáha z nej vypudiť čo tam nepatrí. Prajem všetko dobré, dúfam, že aj doktor ti počas kontroly povie, že je všetko OK.🙂