Kyretáž - lieky proti bolesti

15. nov 2021

Dobrý večer. Dnes som bola na kyretazi išlo o zamlknuty potrat. Zabudla som sa opýtať aké lieky proti bolesti si môžem dať. Je tu niekto, kto bol na čistení a povedali mu čo si dať proti bolesti?

barboritta
15. nov 2021

Ibalgin,MiG

emalka
15. nov 2021

Mne pomohol Nalgesin, v pribalovom letaku ma napisane ze zabera na gynekologicke a pooperacne bolesti

madmena
15. nov 2021

Nic. Prejde to aj bez liekov. Da sa to vydrzat.

lucecita
16. nov 2021

Ja som v kŕčoch bola v lekárni a tam mi odporučili Panadol Rapid a pomohol do pár minút....držím palce, nech to rýchlo prejde 🤞

janetinka27
16. nov 2021

ahoj, ja na bolesti tiez panadol rapid, su 2 druhy. extra rapid je na slabsiu a strednu bolest a ultra rapid je na stredne silnu az silnu. ten silnejsi ultra rapid obsahuje opiaty, ja uzivam len ten.pre mna najlepsie ucinkuje v kombinacii so spankom,teda po podani si lahnem a pospim aspon 2 hodiny.
po kyretazi som prvy raz nenala ziadnu bolest,lebo som si chvilu zdriemla na izbe bez liekov, pri druhej som mala silne bolesti,lebo som sa prebrala pred koncom zakroku,takze tam chyba ta faza spanku, kedy bolest clovek vnima menej. ale nejak som to vydrzala a ked som po 2 hodinach sla domov,nic som uz necitila.

emalka
16. nov 2021

@janetinka27 ako ste sa mohli prebrat pred koncom zakroku??? Kde bol preboha anesteziolog???😨😠

ewelin121
16. nov 2021

@emalka aj ja keď som bola v auguste na kyrete tak pani predomnou sa pred koncom prebrala 🙈

janetinka27
16. nov 2021

@emalka asi sa to moze stat🙂 ja som sa prebrala aj pocas prvej kyretaze, aj pocas druhej

madmena
16. nov 2021

@janetinka27 to je hroza! A naco tam je potom anesteziolog? Ved ten ma zabezpecit, aby si sa neprebrala a ak uz, tak znova uspat, aby si nic necitila...

janetinka27
16. nov 2021

@madmena tak ano, malo by to tak byt🙂 neviem preco sa to stalo, v prvom pripade sa skomplikoval a robili ma dlhsie,tak asi preto,neviem. a druhy raz som sa preberala az na konci. nechcem tu nikoho strasit, dalo sa to v pohode zvladnut. horsie by to bolo pri inom zakroku, pri nejakej operacii

janetinka27
16. nov 2021

@ewelin121 asi to teda nie je ojedinela situacia,to preberanie🙂

autor
16. nov 2021

Baby dala som si večer panadol novum, zabral. Dakujem za pomoc 👍

madmena
17. nov 2021

@janetinka27 A ked si sa prebrala, robili s tebou dalej, ako keby si bola v narkoze alebo si uz spolupracovala? Myslim tym napr.ze ci ta dvihali alebo si sama vstavala a tak...

janetinka27
17. nov 2021

@madmena pri prvej som sa prebrala pocas dvakrat,takze si to asi vsimli,lebo som mala otvorene oci a pozerala som sa na nich. bolest som citila len pri tom druhom prebrati,ale len tu chvilu. nieco mi dali a potom ma klasicky hned po zakroku preberali a pomohli mi prehodit sa zo stola na postel a odviezli na izbu. takto po zakroku preberali vsetky zeny. na izbe som ale potom este zdriemla. pri druhom zakroku som sa preberala az na konci,ale nedokazala som otvorit oci,iba som pocula ruch a citila bolest,lebo este mi to dokoncovali.potom ma zacali preberat,oslovovat a uz som bola ovela culejsia a pomohli mi prehodit sa na postel a uz som vobec nepospala ani na izbe. ale pristup bol 100 % ochotny,velmi ludsky,zakroky oba velmi dobre urobene,ja som bola spokojna.

akinom0077
20. nov 2021

@madmena tak s tym uplne nesuhlasim. ano prejde to ale nie vzdy sa to da vydrzat bolesti su dost silne