Kvasinková infekcia

30. aug 2024

Ahojte,

Mávam 1-3x do roka kvasinkovu infekciu ktorú riešim vždy so svojou gynekologickou.
Momentálne ju mám zrejme opäť a mám podozrenie že sú premnožené keďže okrem gynekologických problémov mám radu ďalších príznakov ( bolesti hlavy, nevoľnosť, búšenie srdca) podotýkam dlhodobejšie.
Chcem sa len opýtať - liečba od gynekologa zaberá do celého tela? Alebo s tým zájsť aj k obvodnej?

maialeo
30. aug 2024

jablkovy ocot vzdy zaberie

miimss
30. aug 2024

Áno sú aj tabletky ktoré preliecia od kvasiniek celé telo. Volajú sa mycomax. U mňa zabrali nemala som s kvasinkami odvtedy žiaden problém. Čo je viac ako 10 rokov.

miimss
30. aug 2024

Ešte dodám že predpísal mi ich gynekológ.

patus_2
30. aug 2024

Riešiť mastičkami od lekára nestačí. Premnožené kvasinky znamenajú problém v čreve a teda aj v celom tele. Treba obmedziť sladké a aj sacharidy celkovo (nehovorím, že tie úplne vynechať), piť veľa čistej vody, postarať sa o črevný mikrobiom, jesť čo najmenej spracovaných výrobkov, veľa zeleniny, fermentované potraviny, môžete aj kvalitné probiotiká. Až keď sa v čreve premnožia "dobre" baktérie, vtedy sa to dá do poriadku.

jaja9098
30. aug 2024

Mávala som s tym problém často až kým som nezmenila stravu a začala piť vodu, predtým stále sladke malinovky… odvtedy mám pokoj

alenka111234
6. sep 2024

mne pomohlo pravidelne uzivanie vaginalnych capikov Gyntima. Maju viac druhov podla konkretnych potrieb.