Kúpanie sa s candidou

16. júl 2023

Môžme sa nakaziť s dcérou keď sme sa kupali v našom bazéne s kamarátkou, ktorá má candidu? (Vaginalnu mykozu)
Nevedeli sme o tom až večer z nej vyšlo ze sa lieči. Vraj sa to v bazéne urcite neprináša. Mame sa obávať? Bude u nás ešte 2 dní a ja si nemyslím, že by ešte mala ísť do bazéna.

palicka
16. júl 2023

Kamaratka je krava!

galganka
16. júl 2023

Zaujimavý spôsob liečenia mykózy. Koľko z 10 lekárov jej odporučilo vliezť do bazénu kamarátky?

0silvia0
16. júl 2023

No fuj, si vo vasom bazene maca svoje infekcie a kvasinky. Nema zdravy rozum, fakt.

walentina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anna222
16. júl 2023

Myslím, že sa sa to v bazéne neprenáša, je to vlastne kvasinka,ktorá sa bežne nachádza na slizniciach,na koží,črevách... pokiaľ sa ale naruší mikroflora,napr.antibiotikami,tak sa rozmnoží a vtedy spôsobuje problémy. A vo vode určite máte aj chémiu,ktorá ničí baktérie,plesne,kvasinky.
Samozrejme z hygienického hľadiska, by som sa vtedy ale nekúpala.

autor
16. júl 2023

@anna222 ďakujem. Mám jej navrhnúť aspoň ten tampón čo píše slečna hore? Alebo ju poprosím nech sa nekupe?

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
17. júl 2023

V bazéne sa to neprenasa. Predpokladám, ze upravujes vodu chlorom. Kamarátka je hlúpa, narušila si liečbu...

anna222
17. júl 2023

Ako chcete,môže aj ten ten tampón, alebo nech sa len tesne predtým osprchuje ako pôjde do bazéna. Vy sa tiež môžte preistotu hneď osprchovať po bazéne.Je to o imunite,a o mikroflore,niekedy stačí v lete nevzdušné,tesné oblečenie, a môžu sa tam hneď premnožiť kvasinky.

sunshine_18
19. júl 2023

Nasadze si vy dve preistotu probiotika 👍🏻