Kto mi vysvetlí výsledky od lekára?

nika511
19. dec 2017

Dobry den prisli mi vysledky vie mi niekto vysvetlit? Co co znamena?

lavieenrose
19. dec 2017

no ze mas v moci toho bacila stafilokoka a potom su vypisane antibiotika na ktore ako reaguje dany bacil...ak je rezistentny tak mu tie atb nic nespravia

katunika
19. dec 2017

Ahoj. Pokial ss nemylim, tak to znamena na ktore antibiotka je bakteria citliva a ktore antibiotikum na nu zabera. To je info pre Tvojho lekara, aby vedel ktore atb Ti predpisat, aby Ti zabrali.

libawet
19. dec 2017

@nika511 nuž, našli Ti hemolytického stafylokoka a pod tým je zoznam antibiotík, ktoré by Ti mali pomôcť( tie označené ako citlivý ) a ktoré nie ( označené ako rezistentný - to znamená, že baktéria, v Tvojom prípade stafylokok má voči tomu ATB ochranu a ubráni sa )...ja radím, vykašli sa na ATB a užívaj koloidné striebro hustoty 40ppm 3 x denne nalačno 20 ml a budeš fit, stafylokoka bezpečne zabije a nie ako užívanie ATB, kde nemáš aj tak isté, či ho ATB, aj tie akože citlivé, ho zabijú.

aklimka81
19. dec 2017

Stafylokoka som mala v moci aj ja a dr.mi nedala ziadne atb. Vraj su pri stafyle zbytocne..

libawet
19. dec 2017

@aklimka81 hej, zbytočné sú, lebo väčšinou nepomôžu, stafylokok alebo aj iná baktéria sa pri strese, či väčšej námahe, zníž. imunite opäť ozve chorobou, ale neznamená to, že si v tele tú ktorú baktériu máme nechať, pretože keď sa aj práve nijako neprejavuje, robí v pozadí iné veci, napr. oslabuje srdce, no ATB už nie je cesta.

wikiwiki
19. dec 2017

Nepýtala si sa lekára?

1988majka
19. dec 2017

@aklimka81
@libawet
Su rozne stafylokoky..niektore sa neliecia..zavisi aj od tazkosti a vysledkov ake ma pacient..vyssie popisany kmen treba urcite preliecit ATB..aj ked nepopieratelne moze pomoct aj striebro

libawet
20. dec 2017

@1988majka stafylokoky máme bežne na pokožke a sú pre človeka dôležité, pretože vlastne kožu čistia, problém je, keď sa po poranení dostane do krvi, čo sa však väčšinou deje u jedincov so zníženou imunitou, nie u zdravého človeka, pretože imunitný systém zdravého človeka ihneď reaguje a dokáže po preniknutí do krvi stafylokoka zničiť, preto si aj myslím, že autorka má celkovo zníženú imunitu a práve koloid. striebrom sa jej imunita dokáže aj zvýšiť a upraviť, rozhodne nie ATB, kt. ešte viac imunitu znížia a navyše, ich užívanie už v dnešnej dobe je skôr otázkou pokus - omyl. @nika511

1988majka
20. dec 2017

@libawet Dakujem pekne mna o stafylokokoch antibiotikach a medicine prosim nepoucujte.
@nika511 okrem vysledku moca by bolo dobre vediet predovsetkym ci mas nejake priznaky infekcie..ci mas pripadne opakovane zapaly mocoveho mechura alebo obliciek a ake su laboratorne zapalove parametre. Jedno je iste ze infekcia tam je. Co teda odporucil lekar?

libawet
20. dec 2017

@1988majka nikoho nepoučujem, len som vysvetlila, to je všetko, ale pardón, pani lekárka, ak sa Vás to osobne dotklo.

1988majka
20. dec 2017

@libawet nie nedotklo sa ma to ale neda sa to takto zovseobecnit ze pani ma zlu imunitu a antibiotika jej este uskodia..hlavne ked nevieme okolnosti priznaky vysledky a stav.. asi by ju nepotesilo keby sa na radu zien z konika nepreliecila a dostala by zapal oblicky

libawet
20. dec 2017

@1988majka veď hej, len so stafylokokom alebo streptokokom mám veľmi zlé skúsenosti, nepomohlo liečenie ani štyrmi rôznymi ATB a boli čoraz silnejšie, synovi pomohlo až koloidné striebro, je konečne po pol roku neúspešnej liečby lekárom a ATB, v poriadku. Ja som mala hemofyla, to isté, nepomohli dvoje rôzne ATB, až koloidné striebro, som konečne po roku v poriadku, takže asi tak....ja ATB už neverím.

ollski
20. dec 2017

Multirezistentny kmen st.haem....bola robena citlivost na atb, aby vedeli kt. pouzit pri liecbe, s výsledkom treba ist k dr., ten jediny moze ten vysledok interpretovat, ani laborant kt. ho vyhotovil, to nesmie!! Nieto baby na MK 😉

zibi
20. dec 2017

@libawet ake koloidne striebro beries?vies mi hodit nejaky typ? Dakujem😉

zuzanalumnitzerova
20. dec 2017

No, je to dosť rezistentny kmeň stafylokoka, ale dôležité je, či máte aj klinické príznaky infekcie, či to nie je len kolonizácia...určite vám zodpovie lekár..

isiska
20. dec 2017

Staphylococcus haemolyticus je baktéria, ktorá sa bežne vyskytuje na koži. Najčastejšie vyvoláva infekcie spojené so zavedením katétra, pretože na plastoch vytvára biofilm (povlak). Konkrétne tento druh býva bežne rezistentný k viacerým antibiotikám. Antibiotiká, ktoré sú označené zelené - citlivé, by teoreticky mali fungovať. Citlivosť stanovená v laboratóriu nemusí vždy zaručiť úspešnú elimináciu baktérie v tele pacienta, keďže sú tam ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú účinok antibiotika. Uvidíš čo povie lekár, ale močové cesty nie je dobré zanedbať, aby si nedostala zápal obličiek.