Kryo - zmrazovanie kŕčka maternice a jeho vplyv na plodnosť

julka82
31. mar 2013

Ahojte kočky, hľadala som podobnú tému, ale nenašla. Ja som podstúpila kryo aj pár kamošiek. Žiadna však nemala také bolesti v ten deň ako ja. Celý čas po, som preležala. Viete mi povedať, či to môže mať vplyv na plodnosť? Ďakujem za info 🙂

blanka12
31. mar 2013

@julka82 ahoj moja ak sa mozem opitat kryo

julka82
autor
31. mar 2013
julka82
autor
31. mar 2013

@blanka12 Blanka nerozumiem otázke.

blanka12
31. mar 2013

@julka82 bo som citala co si pisala ohladom zmrazovanie krčka maternice bo stym som sa este nestretla a chcela som sa spitat coto je

sorciera24
31. mar 2013

mne zmrazovali krcek maternice, pomohlo mi to, ranka mi zmizla a nelutujem, otehotnela som normalne, na plodnost by to vplyv mat nemalo.....

julka82
autor
31. mar 2013

@sorciera24 super, to som chcela citat 🙂

julka82
autor
31. mar 2013

@blanka12 zmrazovanie krcka maternice je ambulatny zakrok, u nas ale mimo ordinacnych hodin. Ked ma zena nejaku ranku na krcku, odporucaju ju "zmrazit" aby sa pekne vyhojila, nezvacsovala a nevznikla z nej rakovina. Ja som to zistila tak, ze som mala rozne vytoky, jemne krvacanie uz par dni pred cyklom. Zakrok trva par minut, vacsinou to po nom neboli. Ale niektore zeny maju bolesti ako ja. Vtedy zvyknu dat nieco od bolesti. Mne povedala dr, ze som mala povedat o bolesti. Ale ja som ju zacala pocitovat az po odchode z ambulancie. Takze som prisla domov a prelezala az do druheho dna. Samotny zakrok je bezbolestny, je to len taky tlak vo vnutri. Stalo to myslim 25 eur.

zuzsko
31. mar 2013

Mne zmrazovali asi pred 3 rokmi, tiez ma to potom bolelo. A teraz mam 6 mesacnu dcerku 😉

julka82
autor
31. mar 2013

@zuzsko jeeej super, lebo my sa snažíme o malinké skoro pol roka a nejak začínam špekulovať nad príčinou prečo to nejde tak hladko ako by si človek predstavoval 😖 , ale ďakujem za skvelé správy 🙂

reni12
31. mar 2013

@julka82 mne robili 2 krát, po druhom zákroku som tiež celý deň preležala, točila sa mi hlava, bolo mi zle a mala som bolesti... všetko sa zahojilo a 5 mesiacov nato som bez problémov otehotnela, takže neboj 🙂

zuzsko
1. apr 2013

@julka82 my sme sa snažili 9 mesiacov...tiež som nad všeličím špekulovala a nebolo mi všetko jedno...ale nakoniec sa nám narodil náš zázrak 🙂 neboj, na dobré sa čaká 😉

linda20111
2. apr 2013

@julka82 ahoj, ja som tiez mala ranku a gyn mi to zacelil tekutym dusikom, odvtedy ziaden problem, trvalo to asi 4-5 min, trosku bolelo, alebo skor stipalo, aj dva dni potom som mala blby pocit tam dole. otehotnela som asi po 4rokoch po tom zakroku a tehotenstvo prebehlo v pohode, ani jeden den som nebola PN, no na konci tehotenstva som sa zacala trosku skor otvarat a cely porod trval dokopy 2hodiny 🙂 mozno to bolo aj tym krckom, ze sa rychlo otvoril a babo slo von 🙂 drzim palce!

jamamatata
2. apr 2013

Ahojte, zmrazovanie mi robili pred dvoma rokmi, bolesti boli dosť veľké závraty a ten výtok hrooooozne dlho to tieklo prúdom. Už by som si to robiť opäť nedala a výsledok... Nepomohlo. Ranka je veľká a chodím pravidelne na citológiu. Dokonca začínam uvažovať nad operáciou, ale pokiaľ to nieje zhubné nik sa toho nechce ujať. Už som kvôly tomu zmenila aj doktorku, ale nepodarilo sa mi to vyriešiť. Poraďte ak máte skúsenosti čo sa s tým dá robiť.

julka82
autor
17. máj 2013

@jamamatata hmm a mas dobru dr? Moja kamoska musela ist na kryo 2x. Po druhom raze to uz bolo oki 🙂

obcansr
18. máj 2013

ahoj ja som bola tiež na kryo lebo som mala ranku, mne to dr robila v ambulancii , inak to moc nerobia skor v nemocke ale mne to zmrazovala asi 3x lebo vravela že niekto to robí naraz a potom su z toho bolesti aj krvacat možeš. mne to robila potroške aj mi ukazovala z toho obrázok ako sa to pekne vyhojlo. mavala som po styku trocha krvi tak preto mi to zmrazovala ale na plodnost to nemá vplyv,

kaltetag
29. sep 2013

ahojte...mne dr. robila kryo pred 3 dnami z dovodu neustalych vytokov...robila mi to prvy raz a dalsi zakrok mam podstupit o 2 tyzdne...nechcela mi to robit naaz vraj je to moc bolestive..po zakroku som 2 dni mala spinavy vytok a potom som dostala mestruaciu v predstihu 2 tyzdnov ..

sussie259
19. dec 2013

Ahojky. mne to robil dr.pred 2tyzdnami kryokrcka. ambulantne, za 20min bolo po, mna to stipalo a mala som chut sa poskrabat 🙂 a bol pri tom dym- co mi doslo.smiesne 🙂 mala som 2dni taky hustejsi nahnedly vytok, menzes som dostala.normalne a.bolo mi tak ako vzdy, mozno trosku som si viac uvedomovala bolest v podbrusku.
1krat mi.kryo robil.dr.v 7m.tehotenstva- po opakovanych.hospitalizaciach kcoli krvacaniu z eanky na krcku, a pomohlo to celkom a.nakoniec krcok drzal , ze mi museli vyvolavat porod v 41tt.

81mary
16. jan 2014

Ahojte. Vďaka za vaše skúsenosti so zmrazovaním krčka, celkom mi pomohli psychicky sa na to pripraviť a urobiť si predstavu o tom čo ma čaká. Aj ja to už mám za sebou, bola som na zákroku pred troma dňami. Nebolo to nič príjemné, ale dalo sa to vydržať. Len taký súvislý tlak v podbrušku, po zákroku mi dali aj ibagin. Celé to trvalo asi do 15 minút a potom ma nechali ešte pol hodinky, nech si poležím a mohla som ísť domov. Cítila som ešte asi dve hodiny jemný tlak v podbrušku ako pri menštruácii, ale úplne slabunko. No ale ten výtok čo mám, tak to je katastrofa, ako keby som bola stále pocikaná. Vložku mením každé dve hodiny a to som si musela kúpiť nejaké super plus, ktoré bežne vôbec nepoužívam. Na noc si dávam takú mega veľkú nočnú, ani pri najsilnejšej menštruácii som také veľké vložky nikdy nemala. Normálne som aj rozmyšlala, či by nebolo lepšie si kúpiť vložky na inkontinenciu, lebo tie majú asi lepšiu savosť. Dokonca ma napadlo aj to, že si dám na noc tie plienkové nohavičky 🙂 fakt čistá katastrofa :( a tá aróma, no je to fakt nechutné, tak dúfam, že to nebude trvať dlhšie ako tie dva týždne, lebo jednak ma asi z toho porazí a tento mesiac asi skrachujem na vložkách 🙂

milyko
30. jan 2014

náhodou som našla túto diskusiu, tak prispejem ...
kryo mi robili pred 11 rokmi, prebehlo to úplne v pohode, cca asi po 3 týždňoch som začala brutálne krvácať, doslova zo mňa vypadávali "kusy čohosi", trvalo to asi 1 deň ... odvtedy si ma lekár pravidelne objednával na kontroly do kolpo poradne ...
asi pred 2 rokmi som zmenila Dr., uznávaný odborník, gynekológ-onkológ, kolpo vyšetrenie mi ešte nerobil, nakoľko je vraj dnešné cytologické vyšetrenie veľmi spoľahlivé, čiže v prípade dobrých výsledkov sa neodporúča, iba ak je CYTO nie dobrá ... údajne sa v súčasnosti už kryo veľmi neuznáva, je vraj nejaká iná lepšia metóda, ktorou sa dá využiť aj histologické vyšetrenie (pri KRYO sa nedá, keďže sliznica prejde zmrazením a nie je čo posielať na histológiu), takže dalo by sa povedať, že je spoľahlivejšia a istejšia

81mary
19. aug 2014

@milyko mne odoberali vzorku na histológiu ešte predtým, ako mi urobili kryo.

zlata2
27. aug 2014

mne robili kryo dnes, predtým som absolvovala cyto a výter, či nemám nejakú neželanú baktériu..ošetrenie bolo ambulantné, asi 5 minút, bolesti počas zmrazovania žiadne, telo zareagovalo až keď som sa obliekala, to som potrebovala sadnúť...trošku ma oblialo horúčavou, dole som sa cítila ubolená ako po pôrode, ale do hodinky to bolo ok..odporúčam okamžite si dať vložku, ja som ju musela po hodinke vymieňať a výtok, trochu sfarbený do žlta ale vodnatý..o 3 týždne kontrola

lubka.xz
13. aug 2018

@81mary a mozem sa spytat ako dlho ten vytok trval? ja som bola dnes, a neviem ako dlho to bude trvat. vdaka.

lubka.xz
15. aug 2018

@zlata2 a mozem sa spytat ako dlho ten vytok trval? ja som bola dnes, a neviem ako dlho to bude trvat. vdaka.

olgazuzanamaria
26. sep 2020

Mali se únik moču po kryo krčka maternice?