Krvné testy pred kolonoskopiou

pet007
16. feb 2019

Dobrý deň. Som objednana na kolonoskopiu 18.02.2019 ráno ale nemám spravené krvné testy. Je to ku kolonoskopii nevyhnutné? Idem k pani dr. Davidovi do Šale.moj obvodný mi dal výmenný lístok ku gastro na konzultáciu. Tak som tam volala a sestrička že načo konzultácia že dr bude aj tak potrebovať kolono a ma objednala na kolono a že výmenný lístok aj keď je na konzultáciu je ok tak som uz za obvodným nebola a nemám teda ani krvné testy

belbel
16. feb 2019

@pet007 Budeš v celkovej anesteze pri zákroku? Ak áno, potrebuješ zrejme interné predoperačné vyšetrenie, čo zahŕňa aj krvné testy. Môžem sa však mýliť, záleží možno aj od konkrétneho pracoviska, kde ti to budú robiť. Mali ta usmerniť.

pet007
autor
16. feb 2019

@belbel nie nebudem v narkóze len si vypítam oblbovak alebo niečo na bolest. Ja som mala operáciu teda laparoskopiu v novembri 2018 a mám aj interné vyšetrenie a teda aj výsledky krvi ale píšu že majú bit nie staršie ako 14 dní a ešte ich nemám všetky iba krvný obraz mám a krvnu skupinu, ostatné mi zobrali v nemocnici. Takže nejaké krvné testy mám ale už su pár mesiacov staré. Bojím sa že ma na to nezoberie že nemám aktuálne výsledky krvi

belbel
16. feb 2019

@pet007 môžu byť max 14dňové výsledky, to je pravda. Ak nebudeš v narkóze, v tom prípade neviem, možno nie je potreba.

pet007
autor
16. feb 2019

@belbel tak tiež dúfam že netreba ale už jednu kolonoskopiu som tam mala ale to bolo pred 4 rokmi no zdá sa mi že vtedy som tie krvné testy mala. Hm dúfam že ma zoberú aj bez nechcem zbytočné vypiť ten prípravok. Keby niečo tak poviem sestričke že mi teda mala vysvetliť. Ma to napadlo až teraz keď som čítala na google že treba krvné testy...

bsp39
16. feb 2019

@pet007 bože, žena, nepreháňaj. Nie je to žiadne život ohrozujúce vyšetrenie, aby si k nemu musela mať čerstvé vyšetrenie krvi. Na gastre z krvi vyšetrujú onkomarkery, podľa toho, čo bude vidno cez kameru, ti dajú urobiť výsledky aj z krvi. A že v narkóze? No dovoľte sa mi zasmiať. Veď sme rodili, čo je oproti tomu kolono? No malina.

pet007
autor
16. feb 2019

@bsp39 tak dúfam že to nebude treba. Sestrička ma rýchlo odbila na telefóne a nič nevysvetlila. Inak mňa prvá kolonoskopia neskutočne bolela síce bez injekcie tak možno preto a ešte som mala prekrutene črevá a mám zrasty takže u mňa to hrozne bolo

belbel
16. feb 2019

@pet007 uvidíš..... Drž sa!

pet007
autor
16. feb 2019

@belbel no hej aj tak to už nezmenim. A ďakujem 😍

bsp39
16. feb 2019

@pet007 dajú ti injekciu proti bolesti, teraz dávajú bežne, nebudeš cítiť bolesť. Ja idem na gastroskopiu v stredu. Držme si palce 🙂

pet007
autor
16. feb 2019

@bsp39 som sa pýtala jednej pani čo tam bola a vraj tam dáva len oblbovak ale ze aj tak to boli tak uvidím ale vydržím. Tak si držíme veru palce nech už máme potom 👍

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pet007
autor
16. feb 2019

Diky moc 😘😘

elenajezova
16. feb 2019

Mne sa zdá, že kvôli železu tie krvné testy. No neviem. A ja kolonoskopiu jedine s narkózou. Tiež kvôli bolesti a kadejaké "pokrútenému" črevu.

pet007
autor
16. feb 2019

@elenajezova tak dúfam že nebudú potrebovať a sestrička ma na to vôbec neupozornila. No uvidím ako to zvládnem lebo naposledy síce bez injekcie ale bolo to dačo príšerne, plakala som strašne 😥

pet007
autor
19. feb 2019

@elenajezova tak nakoniec netrebalo nič a prebehlo to docela v pohode s oblbovakom 👍

belbel
19. feb 2019

@pet007 super!