Krvavá cysta na vaječníku

dlady
10. jan 2024

Zdravim chcem sa poradit ak my našiel gynekolig pri bežnej prehliadke krvavú cystu na vaječniku 5,7 nerastie,menštruácia pravidelna ,ani neviem že ju mám, bez bolesti ,ale gynekolog mi odporúčal operáciu vybrat ju von preventívne aby nepraskla, myslite že je operácia nutna? ?? nenormalne sa bojim , mam ist na kontrolu o 3 mesiace a potom sa mám rozhodnút.

anjelicek26
10. jan 2024

Tak ak tam ostane,stale hrozi, ze praskne - krvacanie do brusnej dutiny, alebo porastie - pretoci vajecnik, vajcovod nebude mat privod krvi takto stoceny, odumrie, nebude vyzivovany... mne vyberali dve pred par rokmi laparkou, ziadna drama...

kiki68
10. jan 2024

@dlady vybrat, nakolko to moze pretocit vajecnik, prirast k crevu, moze to robit loziska. Toto je shit a treba to dat von. Keby mala 3,5cm a nema ziadny rast, ale tato je uz velka

dlady
autor
10. jan 2024

@kiki68
@anjelicek26 ak mam ist ku gynekologovy o 3 mesiace bude to stačit alebo mám ist pre istotu skôr , ak som sa rozhodla to vyoperovat von tu cystu. Dakujem

kiki68
11. jan 2024

@dlady chod ked chces dat cystu von aj teraz. A nech posle rovno do nemocky. Oni to naplanuju, cize to moze dalsi mesiac trvat. Ja som mala takto o mesiac planovanu opku, za mesiac ta potvora narastla o 4cm. To uz som aj popravde sem tam citila. 8x4cm je uz vacsia vec. Dalsia sa nastastie neobjavila

taktotedanie
11. jan 2024

@dlady ano treba ju vybrat, bud praskne a sposobi vnutorne krvacanie alebo sa zakruti, zastavi sa privod krvi a odumrie ti vajecnik aj s vajickovodom