Krvácanie z konečníka - čo to môže znamenať?

17. feb 2020

Je to chulostiva tema, partner vcera z nicoho nic zacal krvacat z konecnika, vraj siel na zachod a ako odchadzal, zrazu bolo v mise vela krvi. Samozrejme, ze ide neskor na pohotovost. Len ma zaujima, ci ste sa s niecim podobnym nestretli. Samozrejme, ze sa obavame najhorsieho. Ine problemy nemal, no rano ho bolelo brucho.

simsalabim
17. feb 2020

Na pohotovost ist nemusi, ale dnes na chirurgiu by mal ist. Mozu to byt trhlinky - pocitoval bolest v konecniku? Alebo hemoroidy. Netreba hned mysliet na najhorsie, ale vysetrit to cim skor treba.

jana_eyre_2
17. feb 2020

Takto to zažil jeden môj kolega v práci, vyšiel.z wc úplne mimo a úprimne sme sa všetci dosť zľakli.. nakoniec vyšetrenia ukázali crohnovu chorobu, musel upraviť stravovanie a celkový zivotny štýl, pokiaľ viem, teraz je ok.. držím palce moc..

autor
17. feb 2020

@simsalabim sme v zahranici, tu to funguje inak

autor
17. feb 2020

@jana_eyre_2 no dakujem, to ma moc nepotesilo ☹

autor
17. feb 2020

@simsalabim nie nemal bolest vo vnutri vobec, moze aj vred zaludocny tak prasknut ?

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. feb 2020

@jane89 isto pojde na kolonoskopiu v priebehu tohto tyzdna.

autor
17. feb 2020

@jane89 tiez si myslim, ze to bol vnutorny hemoroid, len to mnozstvo krvi bolo ako dost

mirkava
17. feb 2020

Moze to byt aj polyp ktory moze prasknut. Nemusi byt nebezpecny. Objednat na gastro. Drzim palce

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
17. feb 2020

@anonym určite ťa nechcem strašiť, len to píšem ako skúsenosť.. kľudne môžu byť aj hemeroidy, najviac budete vedieť po vyšetreniach..

simsalabim
17. feb 2020

Ak bola krv jasno cervena, krvacanie je blizko konecnika. Ak tmave az cierne, tak z vyssej casti traviaceho traktu. Teda zaludocny vred by jasnocervene krvacanie nemal...a ak tej krvi bolo ako pises vela, tipujem, ze je to niekde nizsie polozene a stolica a tlacenie to miesto podrazdili...polyp, hemoroidy, praskliny... Ale vysetrit cim skor.

zalka
17. feb 2020

Priateľ má zlatú žilu - hemeroid, ten pukol vyčistil sa a už bude v poriadku. Zvykne sa to stať.