Krvácanie pri veľkej potrebe

pellka
26. okt 2021

Zdravim je mi to trapne ale musim mali ste niekedy taky problem ze po stolici ked ste isli napriklad o hodku na wc na malu Tak pri utreti ste mali kvapku krvi?? Z konecnika niekedy mam pocit ze som sa zle utrela a mam to vystipane a nasledne mam troska krvi pri utreti podotikam neutieram sa zlee 😃😃 len stipe to ako ked sa dieta zle utrie a ma to tam vystipane niekedy hned pri stolici mam trosku par kvapiek krvi ale nie vzdy stava sa mi to len obcas mozno podla toho aka je stolica neviem mam pocit ze to tam mam podrazdene a pri stolici mi vyjde kvapka krvi mal Niekto podobny problem ?

ivkam29
26. okt 2021

Tiež sa mi to stalo minulý mesiac, mali by to byť vnútorné hemeroidy ale idem pre istotu k Proktológovi na vyšetrenie čoskoro, lebo z toho čo som čítala po nete môže to byť aj horší problém, aj vnútorné hemeroidy sa niekedy spravia pre inú príčinu črevách ..

pellka
autor
26. okt 2021

@ivkam29 a mas aj nejake krce bolesti alebo Nieco? Lebo Ja vobec

marcellka32
26. okt 2021

Máš hemeroidy, kúp si masť Faktu, a pridať tekutiny a vlákninu

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska1905
26. okt 2021

Mne sa dokaze roztrhnut rit. Ja si musim davat levandulovy olej, to mi to rychlo hoji. Tiez to stipe. Neviem ako vyzeraju hemeroidy ale mne sa trha kosticka ked ju mam suchu... Sprosto napisane ale chapeme sa nie?😂😂😂

luccija
26. okt 2021

@januska1905 super opis🙂
@pellka mohla si mať tvrdšiu stolicu, môžeš mať zlatú žilu čokoľvek...lepšie je zmeniť stravu, vlákninu, veľa vody aj sedava práca zle pôsobí na takéto problémy.

pellka
autor
26. okt 2021

Kocky ja som taka rada ze o tom pisete normalne otvorene.. ked mam byt uprimna mam asi pocit ze sa mi zadok nezatvori uplne 😃😃 ako ja neviem ako to opisat a ako to funguje ale napriklad aj po hodke ci dvoch po stolici mam obcas nie vzdy ale obcas trosku stolici na toaletnom takze sa utieram ako diva ale uz asi skusim z vlhkymi obruskami nakolko to mozno mam podrazdene z utierania som sa pytala manzela a on ze aj on to obcas ma ked sa velmi utiera tak ja neviem.. kazdopadne ak si Nieco kupim na hemoroidy a ak nemam ze len je ten zadok podrazeny tak nemoze nejaka masticka uskodit ze? Nakolko som v Uk k dr sa dostanem boh vie kedy a najprv by som chcela skusit nieco doma az tak zajst k dr
Nakolko to nieje vzdy a nieje to silne krvacanie skor male skrvnky krvi

ivkam29
26. okt 2021

@pellka ani ja vôbec žiadna bolesť, len to krvácanie pár krát, ono je dobré sa pre istotu dať vyšetriť pri hociakom krvácaní z konečníka, lebo v črevách aj keď máš horší problém príznaky nebývajú skoro žiadne.

januska1905
26. okt 2021

@pellka ja ked som pouzivala masticku na hemeroidy som mala brutalne zapaly. Mi to stieklo do veverky a pruser na svete....

pellka
autor
26. okt 2021

@januska1905 vidis a to ma nenapadlo

pellka
autor
26. okt 2021

@ivkam29 Mas vela krvi ci len par kvapiek?

simsalabim
26. okt 2021

@pellka mozes sa dat vysetrit, to je urcite to najlepsie, co mozes urobit, ale ja si z vlastnej skusenosti nemyslim, ze su to hemoroidy. Ja mavam podobne, opakovane vysetrena rektoskopom. Proste citliva pokozka. Chirurgicka kazala po kazdej stolici umyt tak, ze prstom dnu, utriet a natriet mastnym kremom (bud taky zarabany na predpis alebo napr Spiridea mast.)Ta zarabana je lepsia. Ak toto neurobim, robia sa mi drobne trhlinky, okom skoro neviditelne (volaju to drobne erozie), cele to stipe a sem tam sa objavi kvapka krvi. Hemoroid nemam ani jeden... tiez skusala vselico na to.

pellka
autor
26. okt 2021

@simsalabim ak sa Mozem opytat mas to pri akej kolvej stolici ? Ja si vsimam ze to mam skor pri riedsiej stolici kde sa utieram viacej .. mozno aj strava robi svoje 😕

januska1905
26. okt 2021

@simsalabim presne toto mam aj ja.. mne pomaha obyc.indulona nechtikova a uuplne naj levandulovy olej. Doma si vyrobim len na tento ucel a hoji to neskutocne.... Musim tiez stale mastickovat. Aspon raz denne. Po stolici vzdy....

simsalabim
26. okt 2021

@pellka uz ani neviem 🤷‍♀️ Riesila som to asi pred 5 rokmi a odvtedy si davam pozor. Raz za cas nemam pristup k vode a masticke a hned to citim, ale ku krvacaniu to uz nenecham dojst. Ono to nejaku dobu trva, kym sa to rozdrazdi... Ja myslim, ze to je kombinacia podrazdenie stolicou+utieranim+bakterialne zbytky+citliva pokozka.

simsalabim
26. okt 2021

@pellka a este - tu mast mi kazala prstom dat aj do vnutra do hlbky asi 1cm. Iba tak decentne, ziadny nanos masti.