Krvácanie pri stolici

31. jan 2023

Ahojte , chcem sa opýtať mávam niekedy svetlu krv pri stolici ale len raz za čas , hlavne keď je stolica tvrdšia .. orvé utretie je svetlá krv ..
Viete prosím poradiť čo to môže byť ? A ako to liečiť? Bude stačiť Faktu masť ? A je to niečo závažné? Ďakujem pekne .. K doktorovi a tym chodiť ešte nechcem , preto to píšem sem . Vďaka

kitycat
31. jan 2023

Vsak pouzi Google

stanulienkat
31. jan 2023

Cerstva krv nie je zavazna. Je to vacsinou trhlinka v konecniku z tvrdej stolice. Vela vody pi, jedz vlakninu. Na konecnik nejaku masticku.

kiwi3
31. jan 2023

vnutorne hemoroidy tzn. 1. alebo 2. stupen

lucka_ke
31. jan 2023

upraviť stravu a veľa tekutín, kúp si vlákninu a dohliadni na pravidelné výprázdňovanie, ak by sa to opakovalo tak smer lekár, ešte si kúp Ascorutin to posilňuje cievne steny

autor
31. jan 2023

@kitycat to je čo ? Fakt si myslíš , že som to nepoužil ? Čo keď som tam nenašiel to čo som hľadal, tak hľadám tu ?
Načo si na modrom koníkovi? Však máš Google

azurova99
31. jan 2023

Pravdepodobne hemeroidy vnútorné, upraviť stravu, piť dostatočné množstvo tekutín, pomáhajú sušené slivky, a vlaknina

anita419
31. jan 2023

Odporúčam lekára, môžu to byť kľudne polypy a tie treba určite chirurgický riešiť.

yvett78
2. feb 2023

Ja by som vam poradila dehydroquercetin, mam s tym pozitivne skusenosti.Je to strieborna borievka prirodny vseholiek.A samozrejme aj vlaknina je super k tomu, treba pit dostatok tekutin, aby neurobila efekt - zapchu.Ak chcete, poslem info.

meg_junova
15. sep 2023

@stanulienkat cerstva krv nie je zavazna? Ako to myslite? Aka krv este moze byt, ak nie cerstva? Teda ine sfarbenie.. prepacte, ze sa tak hlupo pytam. 🙈

joannita
15. sep 2023

@meg_junova cerstva krv v stolici znamena, ze krvacanie nastalo nedavno niekde pri konecniku, cize nejake trhlinky napriklad. Tmava krv v stolici ktora vobec nieje vidiet kedze aj stolica je tmava sa zistuje testom a moze byt priznak rakoviny. Tmava je preto, ze po ceste ku konecniku uz ztmavla, cize pochadza z creva. Preto si treba robit pravidelne testy zo stolice na okultne krvacanie.

stanulienkat
15. sep 2023

@meg_junova ako pise
@joannita . Natrávená krv, ktorá pochádza z tráviaceho traktu je veľmi tmavá, až čierna a to je závažný stav.

meg_junova
16. sep 2023

@joannita dakujem krasne 🙏