Krvácanie po konizácii

1. apr 2024

Ahojte, 22.3. som podstupila leep konizaciu, po zakroku som dva dni spinila a potom nastupil zapachajuci vytok, ktory trval niekóko dni.. predvcerom som vsak zacala krvacat a menstruacia to pravdepodobne nie je, nakolko tu som mala 10.3… intenzita krvacania je silnejsia ako ked mam menstruaciu a krv je tmavocervena riedkej konzistencie, bez hrudiek.. mali ste zienky niektora nieco taketo po zakroku? Zajtra samozrejme budem telefonovat svojmu lekarovi.. mne sa vsetky rany hoja vseobecne dlhsie a mam horsiu zrazanlivost, obavam sa aby som nemusela opat do narkozy.. dakujem za vase postrehy a prajem krasne sviatky 😊

gaaaa
1. apr 2024

Ja som silno začala po konizácii silno krvácať lebo mi praskol steh vo vnútri a kamoške nejaká cievka. Skúsili mi to zastaviť ambulantne ak by nepomohlo tak znovu pod narkozu a kamoške to hneď znovu museli robiť pod narkozou.

autor
1. apr 2024

@gaaaa dakujem za odpoved 🙏 och si ma nepotesila, zajtra budem telefonovat tak som zvedava co mi povedia, budem dufat ze mi to zastavia ambulantne, znova to absolvovat tak budem nerada, uz teraz je to lezanie a nic nerobenie na nervy

gaaaa
1. apr 2024

Určite to zajtra rieš so svojím dr.a keď by sa to zhoršilo aj dnes na pohotovosť. Neboj bude to v poriadku len si dávaj pozor. Mne povolili len wc a posteľ keď som už nechcela potom zostať v nemocnici. Tak som pekne poslúchala😊

autor
1. apr 2024

@gaaaa jezisku na krizku to je ako za trest este aj ked uz sa vonku tak oteplilo a vidim ako sa uz vsetci vonku vytahuju 🥹 ale ano urcite si to hned zajtra poriesim, dufam ze pohotovost nebude nutna a budem sa dalej setrit, dakujem krasne ze si sa podelila o tvoju skusenost 😘

gaaaa
1. apr 2024

Neboj bude dobre nemysli na najhoršie. Držím palce nech všetko dobre zajtra dopadne.

weronka31
1. apr 2024

Ahoj, ja by som po mojich skusenostiach po konizacii isla dnes na pohotovost! Radsej cim skor nech ti to riesia, neskor to uz bude mozno horsie.

autor
1. apr 2024

@gaaaa
@weronka31
Najskor som zvazovala ze pojdem este dnes na pohotovost, pretoze zo mna krv dost kvapkala.. no potom to kus ustalo, tak reku vydrzim do zajtra hoci krvacam stale.. teraz pred chvilou zo mna sice zase islo dost 😩🙈 rano hned cupitam, dufam ze noc vydrzim este nejako,
@weronka31 ak sa smiem spytat aku mas skusenost?

gaaaa
1. apr 2024

Ak by si do rána silno krvácala nečakaj q choď aj v noci. Ja som tiež čakala k môjmu a hneď ma odoslal do nemocnice.A prvý ms po zákroku bol tiež brutalny. Dva mesiace som sa dávala dokopy. Zopár známych čo boli na takom zákroku mi povedali do týždňa budeš ok ale ja som také šťastie nemala.

autor
1. apr 2024

@gaaaa v krajnom pripade pojdem aj v noci ale dufam ze to nebude nutne 🙏 toto je tiez asi prudko individualne, mne sa vseobecne vsetky rany hoja tazsie, cize nie som uplne zaskocena takymto priebehom u mna 😩 len nerada by som opat do narkozy, snad nejaka injekcia to vyriesi 🙏 dva mesiace je ozaj vela juuj 🫣

gaaaa
1. apr 2024

Ja som tiež nechcela už ísť znovu tak radšej som doma poctivo ležala a môj dr.mi dal ešte dvoje lieky a chodila som k nemu ako na hodinu klavíra. A to v júni som bola na zákrok a v septembri som ukončila PN.Tak o leto som mala postarané.

autor
1. apr 2024

@gaaaa to verim ze v takomto pripade uz clovek seka dobrotu 🙈 no je to neprijemne v letnych mesiacoch, ja som to tiez uplne nevyhrala kedze tento rok je jar pekna slnecna a tepla 😩🙄

gaaaa
1. apr 2024

Čo nám ženám a zostáva zima teplo musíme vydržať. Hlavne nech sme zdravé.

autor
2. apr 2024

@gaaaa bola som u svojho gyn ale maju dovolenku, ordinuju od zajtra tak pojdem zajtra, keby to bolo extremne pojdem na pohotovost 🤷‍♀️

gaaaa
2. apr 2024

No pekne. Tak kľudový režim a vydržať do zajtra. Snáď sa ti to zlepší.

weronka31
2. apr 2024

Cim dlhsie budes cakat, tym zvysujes pravdepodobnost, ze ta budu uspavat a operovat znova. Ked ti odpadne chrasta, uz ti inekcia nepomoze... ale je to na tebe, tvoje telo - tvoja volba.

autor
2. apr 2024

@weronka31 ked ja este stale premyslam ci predsa nemoze ist aj o menstruaciu hoci tu cakam o 10 dni, ale posledna menstruacia mi tiez prisla o 10 dni skor.. aj ked nemavam takuto intenzivnu ako je toto krvacanie..ako bude vediet lekar rozlisit o co ide v takomto pripade? Ale ano asi by som ozaj mala ist na pohotovost..a nevies prosim ci mozem potom po pripadnom zastaveni krvacania soferovat naspat domov ci ma ist niekto radsej so mnou?

weronka31
2. apr 2024

Pri konizacii sa bezne robi aj kyretaz, aby menstruacia neprisla! Mne to tiez nikto nepovedal a myslela som si ze mam menzes... Do nemocky som prisla neskoro a museli ma operovat znova a uz ma museli aj zasivat! To ci krvacas z maternice, alebo ci z krcka uvidia na sone. Uprimne si myslim, ze ak krvacas intenzivne, tak si ta tam nechaju...

gaaaa
2. apr 2024

Oni to zistia na sone či je to z rany alebo ms. Aj keď robia kyretaž ja som ms dostala u každého je to individuálne mi povedali. Tak aby mi nebolo ľúto krvácala som aj z rany aj ms. Radšej choď s doprovodom to ti hneď nezastavia krvácanie na počkanie.

autor
2. apr 2024

@weronka31
@gaaaa
Baby volala som zastupujucej gyn., pytala sa ma na intenzitu a trvanie krvacania, povedala som jej ze od nedele rovnakej intenzity a ze je to silnejsie ako ked mam menst. Povedala ze ak to zosilnie tak mam hned prist, ak nie tak staci rano k mojmu dr

martinakodajova
2. apr 2024

Ja som bola 20teho na konizacii, doteraz som lezala. Uz to fakt nedavam🤦‍♀️ som ako lev v klietke. Drzim ti palce, daj vediet ako pokracujes

autor
2. apr 2024

@martinakodajova je to psycho, ja som uz teraz na prasky a to este netusim kolko dni je predomnou 😩 uz to mas teda aspon ako-tak zahojene? A dakujem, urcite sa ozvem 🙏

gaaaa
2. apr 2024

Tak snáď sa to umúdri a nezosilnie to a hneď ráno šup k svojmu nech už vieš čo sa deje.

martinakodajova
2. apr 2024

Ja som fit od druheho dna...ani bolest, ani krvacanie. Tak dufam ze to nie je zradne a ze to tak aj ostane, uz som myslela ze som uplne v cajku, tak si ma trosku poplasila. Ja byt tebou uz som na pohotovosti, ale ja som posero🤣 tebe drzim palce

autor
2. apr 2024

@gaaaa no snad si nebudem bit zajtra hlavu ze som to natahovala resp ma este nesprdne doktor, uvidime 🥹

@martinakodajova Bolesti som tiez mala len take mierne a spinila som prve dva dni len trochu a potom len zapachajuci vytok a teraz prislo toto no.. urcite sa este posetri a nenamahaj, zradne to istotne je, navonok si myslime ze sme v pohode a tam vnutri sa mozu diat veci 🙈🙄 akoze tiez mi nie je vsetko jedno a trpnem co bude zajtra ale ja vacsinou zachovavam chladnu hlavu za kazdych okolnosti ba priam niekedy mam tendenciu veci zlahcovat, co tiez nie je najstastnejsie 🙃 a dakujem krasne aj tebe zelam skore a aj nadalej bezproblemove zotavovanie 🙏

gaaaa
2. apr 2024

Uvidíš zajtra čo ti povie hlavne nech všetko dobre dopadne. Držím palce

autor
3. apr 2024

Tak zienky predsalen je to asi ms, cez noc krvacanie zoslablo 🤷‍♀️ myslite ze po zakroku je mozna zmena v ms ako takej? Ja som doteraz mavala uplne slabulinku ani som nevedela ze ju mam, stacili mi dve intimky pocas dna a toto bol oproti tomu poriadny extrem! Sa zblaznim ak idem mavat takuto silnu odteraz 😣😣😣

gaaaa
3. apr 2024

Mne povedali že prvá ms bude silnejšia po zákroku aj to bol masaker. V decembri som bola tiež na zákroku a robili mi kyret a to isté mi povedal dr. a mala som veľmi silné už som chcela tiež ísť na pohotovosť.

autor
3. apr 2024

@gaaaa nakoniec som nesla k svojmu dr lebo uz to ustalo, tak isto slo o ms, ale naozaj to bol masaker oproti tomu na co som zvyknuta 🙈 a odvtedy uz nemavas stale taku silnu ms? Na toto neviem ako si zvyknem pretoze ozaj mavam velmi slabu ze ani neviem ze ju mam 🥹

gaaaa
3. apr 2024

Ja som vždy mávala silnejšiu ms. Nezmenilo sa mi to ani po konizacii ani teraz po odstránení polypov ale tie prvé po zákrokoch brutálne. To som nikdy také nemala. Ale potom už aké mávam. Niekto nedostal ms 4-6 týždňov Ale ja hneď ako som mala mať.

autor
3. apr 2024

@gaaaa no tak snad sa to aj mne vrati do normalu a nebude to nabuduce tak intenzivne.. ja som mala dostat o 10 dni ale aj posledna ms mi prisla o 10 dni skorej 😃 no kazdopadne dolezite je ze to uz odoznieva a nemusim letiet k dr 😊🙏