Krvácanie mimo cyklus

28. aug 2021

Ahojte. Mam zavedene nehormonalne teliesko, dala som si ho zaviest po sestonedeli. Moj problem je ze od porodu krvacam. Krvacam cez menzes niekedy aj tyzden a dost silno. Sice sa to uz ustalilo, nie je to to co na zaciatku. Ale problem je ze krvacam aj v obdobi plodnych dni. Takze vlastne polovicu mesiaca krvacam. Uz som bola aj u gynekologa, vravel mi, ze to je normalne. Ale mne to uz normalne nepripada. Sex uz ani pomaly neviem co je. Vystihnut moment kedy nekrvacam je zazrak. A tak sa chcem spytat, ci aj vy krvacate takto aj po mimo cyklus. Alebo mam zmenit doktora a dat sa vysetrit aj inde? Uz som z toho zufala, nonstop mat po ruke vlozku ci tampon😔 dakujem za skusenosti

miskamicha
28. aug 2021

Nie...nie je to normalne...riesit...ak tvoj gyn nechce,zmen lekara.

olivia1425
28. aug 2021

Ahoj, nemam skusenosti s telieskom mozno to ma suvis, ale mala som rovnaky problem s krvacanim mimo cyklu velmi dlho to trvalo a mozno po roku sa ukazalo ze to sposoboval polyp
A normalne to urcite nieje

autor
28. aug 2021

@miskamicha
@olivia1425 dobre budem to teda riesit zmenou lekara. On mi stale povie, ze “ved niektore zeny krvacaju pocas plodnych dni, to je normalne”. Na poslednej kontrole mi povedal, ze po sekcii mi ostala v maternici jazva, ktora mi moze pri dalsom tehotenstve prasknut..uz ozaj neviem, co si mam mysliet..

didi2102
28. aug 2021

Ja som riešila-riesim niečo podobne, po pôrode som kojila a prvumrchu dostala po 10m a od vtedy 7m katastrofa,najprv som mala 3m mrchu tak že 3tyzdne v kuse a týždeň nič,potom sa mi to ustálili v štýle 10dni mrcha a 4-7dni nič .. dr to riešil antikou no tá nezaoberala,prešla som k inej a ona mi vysvetlila že ani nezaberie pretože stále kojim a beriem slabú jednoducho povedané,plus sa zistilo že asi mám cysty na vaječníkoch,neviem nebola som ešte na kontrole brali mi krv,ak sa to potvrdí nič sa s tým nebude dať robiť,len prestať kojit a normálnu anti ,keďže ďalšie deti neplánujem ... Ak sa to nepotvrdí tak sa uvidí čo ďalej ... Ja už tiež neviem čo je sex,množstvo minutych vložiek ani nekomentujem, no teraz je to začiatok 8m od prvej mrchy a ja mám rozdiel medzi poslednou a dnešným dňoch skoro tri týždne tak uvidím ako to pôjde ďalej normálne až neverím

didi2102
28. aug 2021

Ešte podotknem obaja dr povedali ze teda môj stav je normálny, tiež som mala sekcie nik to do súvisu nedaval

autor
28. aug 2021

@didi2102 jaj boze boze😔ja ta uplne chapem je to katastrofalne. Ja som na zaciatku krvacala obrovske krvne zrazeniny. Lutujem ze som nesla vtedy na pohotovost ale len na injekcie k svojmu dr. Teraz pocas menstruacie mam take silne krvacanie, ze naposledy som nestihla ani dojst do sprchy, co som celu podlahu zaspinila od krvi, normalne mi po nohach stekala. Mimo menstruaciu mam niekedy len krvavy vytok, inokedy slabsi menzes. A o tom, ze pocas menzesu mam aj vlozku aj tampon ani nevravim. Musim to zacat nejako riesit lebo neda sa takto zit. Snad nam to obom dobre dopadne, ja sa bojim najhorsieho, kedze to trva uz skoro rok😭

didi2102
28. aug 2021

Aj ja som mala zrazeniny a po každej noci krvavé more podo mnou,skús si dať skontrolovať či nemáš cysty a na preventívku aby urobili cytologiu

autor
28. aug 2021

@didi2102 no preventivku mam v decembri az..tak neviem ci cakat alebo zmenit doktora. A cytologia to je ten ster z krcka? Lebo to mi robil lebo mi prislo ze to musi zopakovat. Tak to cakam teraz na vysledky

miskamicha
29. aug 2021

Na to krvacanie pocas plod.dni- jemne krvacanie trvajuce den dva..okej...mne na to pomohla maca peruanska. A tak silna menstruacia tiez nie je ok. Zmen lekara...resp.chod si zatial k inemu dr pre druhy nazor co by poradil. A tak zmena. Vyskušaj piť alchemilku.

didi2102
29. aug 2021

Áno je to ster z krčka, takéto hocijaké krvacie môže znamenať nechcem strašiť aj rakovinu,rôzne poškodenia krčka, ale aj obyčajne cysty , prípadne rozhádzané hormóny,mne dr nechcel urobiť hormonalny profil a nová dr automaticky, ster som mala ok ani hraničné hodnoty,cysty že.asi sú ale ťažká diagnostika no mala rozdielne veľké atď ... Čakám na ten hormonalny profil a že určite tam asi niečo vyskočí