Krvácanie mimo cyklu

6. júl 2024

Ahojte, nakoľko som stresár a takéto veci ma dokážu zneistiť. Poprosím o radu ak máte niekto skúsenosť. Minulý mesiac mi menštruácia začala skôr ako je zvykom a cyklus trval 14 dní, týždeň po menštruácii bolo všetko v poriadku, no po týždni som začala slabšie kravácať alebo lepšie nazvané špiniť, trvalo to dva dni, ďalšie dva dni boli bez krvácania, ale krvácanie po týchto dvoch dňoch prišlo znovu a pretrváva už 10 deň. Nikdy predtým sa mi to nestalo, menštruáciu som mala pravidelnú kedy prichádzala v daný očakávaný dátum a trvala v rozmezí 5-7 dní. Potom slabšom krvácaní som navštívila aj gynekológa s obavami či je všetko v poriadku, urobil mi ultrazvuk s tým že tedy podľa neho problém nieje a len sa mi zbláznili hormóny, že to sa stáva. Krvácanie nesprevádza žiadna bolesť, len možno pocit nafúknutého bruška, tehu niesom, robila som si aj testy ani lekár nepotvrdil tehotenstvo. Pýtala som sa aj či to nemôže súvisieť s hormonálnou antikoncepciou ktorú som začala užívať od 2/2024, ale znova ma ubezpečil že to s tým súvis nemá a krvácanie mimo menstruačného cyklu je v poriadku a stáva sa to. No nakoľko ale už krvácanie pretrváva opäť toľko dní už mám zasa obavy, chcem sa preto spýtať je toto krvácanie normálne? Nemáte s tým niektorá skúsenosť?
Ďakujem.

slovenka753
7. júl 2024

mala som nieco podobne asik 2 x. upravilo sa po dalsej ms.

stellarstar
7. júl 2024

Tiež som to mala 2x v období ovu a samo to vymyzlo